Skocz do zawartości

A co myślicie o tym akumulatorze


lucy

Rekomendowane odpowiedzi

Do środka przyczepy i obsługi mowera oraz sporadycznie instalacji  12v razem pracujący z panelem solarnym 140w 18v

https://allegro.pl/oferta/akumulator-zelowy-km-battery-12v-60ah-km-npg12-60-9549432903

dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podobne pieniądze możesz kupić jakiś markowy AGM. Akumulatory żelowe słabo znoszą duże prądy a mover (zależnie od modelu) potrafi mieć chwilowe pobory prądu ponad 100A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2021 o 19:27, lucy napisał:

Do środka przyczepy i obsługi mowera oraz sporadycznie instalacji  12v razem pracujący z panelem solarnym 140w 18v

https://allegro.pl/oferta/akumulator-zelowy-km-battery-12v-60ah-km-npg12-60-9549432903

 

NIe znam KM ale MK to najlepsze akumulatory jakie miałem w życiu.

Jednak tak jak pisze @vrs, do movera (mój bierze do 150A) wybrałem AGM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2021 o 19:27, lucy napisał:

Do środka przyczepy i obsługi mowera oraz sporadycznie instalacji  12v razem pracujący z panelem solarnym 140w 18v

https://allegro.pl/oferta/akumulator-zelowy-km-battery-12v-60ah-km-npg12-60-9549432903

dziękuje i pozdrawiam

A może taki? 

https://allegro.pl/oferta/akumulator-bezobslugowy-agm-premium-ups-12v-100ah-10096019919

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Batman napisał:

Ja byłbym ostrożny z zakupami akumulatorów "no name"

Niby w opisie VOLT, ale zdjęcie tego nie oddaje.

Ja długo czytałem opinie, również tu na forum jest mnóstwo dobrych treści i ostatecznie decyzja poszła na Victrona, AGM 110 Ah z zapasem pojemności żeby długo pożył. 

Trzeba pamiętać, że ktoś może kupić "no name" i dobrze traktując, będzie mu służył 10 lat, a inny kupi premium i zajedzie w rok, albo nawet szybciej. Istotniejsze jest jak traktujesz akumulator niż jaki kupisz. A najlepiej jak kupisz dobry i dobrze będziesz traktował, ale dobry z reguły dobrze kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akumulator służy tylko do movera i oświetlenia jeśli nie ma podłączonego 230V. Stwierdziłem, że do tego celu kupię Bannera kwsiaka. Jak podłączam zewnętrzne 230V Aku będzie samoczynnie ładowany więc z żywotnością powinno być ok. (No chyba, że prostownik nie odcina ładowania ?? ale tego jeszcze nie wiem, ponieważ przyczepa to zakup "na dniach").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PiotrekiWiola napisał:

Dzięki ale myśle nad trochę mniejszym 60-70ah, generalnie trudno jest wybrać coś sensownego nie przepłacając zbytnio. Kwasiak nie wchodzi w grę ponieważ będzie umieszczony wewnątrz przyczepy
a może coś takiego cena jest zachęcająca i nie jest „ no mamę” ;)

https://allegro.pl/oferta/akumulator-agm-12v-65ah-solar-lodka-zasilacz-ups-10963259648?reco_id=9897b099-4e9e-11ec-a967-b0262841f8b0&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucy napisał:

a może coś takiego cena jest zachęcająca i nie jest „ no mamę” ;)

Nie licz, że podejmiemy za Ciebie decyzję ;)

Podpowiadam kilka zależności wpływających na wybór, ale sam decydujesz.

Ja mogę polecić tylko akumulatory MK żelowe, bo takie znam z mega ciężkiej roboty w przeróżnych warunkach i znosiły nawet bardzo złe traktowanie. Ale do przyczepy nie chciałem żelu więc robię na bazie zaczytanych opinii eksperyment z Victronem, jak się uda, to za kilka lat go polecę. 

Im mniej znana marka, tym trudniej o opinie.

Jeszcze raz powtórzę moje zdanie

5 godzin temu, filipert napisał:

Istotniejsze jest jak traktujesz akumulator niż jaki kupisz. A najlepiej jak kupisz dobry i dobrze będziesz traktował, ale dobry z reguły dobrze kosztuje.

 

Oczywiście gdyby nie bariera cenowa, to wybrałbym LiFePo4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Batman napisał:

U mnie akumulator służy tylko do movera i oświetlenia jeśli nie ma podłączonego 230V. Stwierdziłem, że do tego celu kupię Bannera kwsiaka. Jak podłączam zewnętrzne 230V Aku będzie samoczynnie ładowany więc z żywotnością powinno być ok. (No chyba, że prostownik nie odcina ładowania ?? ale tego jeszcze nie wiem, ponieważ przyczepa to zakup "na dniach").

Jak już kwasiak, pamiętaj o wentylacji (osobny wentylowany schowek na aku, zamknięta wentylowana skrzyni ana aku, a absolutne minimum - wężyk odprowadzający gazy poza przestrzeń mieszkalną. Wziąłeś chociaż coś z running bulla EFB, bo typowo rozruchowy, nawet dobry (Banner) może nie pociągnąc długo? Jak jeszcze nie wziąłeś, zrewiduj plany pod kątem chociaż jakiegoś aku głębokiego rozławdowania do pracy cyklicznej. Do kwasiaka koniecznie sprawdź ten prostownik, czy odcina/przechodzi w tryb podtrzymania, bo aku będzie sobie gazował (wodór). 

Po powrocie z wyjazdu planujesz używać movera do ustawieniA cepy na postój? Jeśli tak, to czy plnujesz od razu (tzn. czy masz możliwość) podłączenia od razu prądu na czas doładowania aku do wyjściowego poziomu? [na wyjazd - no problem, jeśli na miejscu planujesz korzystać z 230V, to zakłądam że się wepniesz, głupie pytanie może, ale niektórzy zapominają co po powrocie, po ustawieniu cepy na postój :) a nie mają możliwości podładowania]. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady, wybór padł na 

https://allegro.pl/oferta/akumulator-agm-nerbo-cykliczny-nbc-60-12i-12v-60ah-7158076395

zobaczymy jak się sprawdzi w nowym sezonie a trzeba kupić wcześniej bo ceny wariują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.