Skocz do zawartości

Przyczepa do 15 tys zł


Początkująca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

To chodziło o sprzedaż przyczepy a nie kupno :)

Spójrz co zacytowałem. Podpowiedź: ile to jest "21000 tyś" (dwadzieściajedentysięcytysięcy)? :D

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie, co jakiś czas przeglądam ogłoszenia i zainteresowałam się jedna przyczepa marki hobby z opisu wynika, że zadbana, sucha, wszystkie urządzenia są sprawne. Na oględziny planuje jechać dopiero za tydzień. Wrzucam zdjęcia, cena 15 tys do negocjacji, co myślicie o niej? 

8A6BC646-6BCC-4733-8813-14875B451C70.jpeg

50D10E7F-2BF1-4B84-9D22-03734D8D9C1F.jpeg

BD0781C1-4956-4FF4-A1B6-3ABF27EF550E.jpeg

F15C1D87-5760-4609-81F9-FC6783B47B79.jpeg

4A2BD4C0-8B40-4C2D-94DC-0FCD9F6CADA5.jpeg

944274BE-8F69-4317-A264-0F8286D1DB18.jpeg

EB52DBE2-3FE4-4F82-BC52-F42BBA1E3708.jpeg

37E4DA70-E5A6-4FBE-A4E9-72E209E3CC18.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Początkująca napisał:

wszystkie urządzenia są sprawne

Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś sprzedawał przyczepkę z czymkolwiek niesprawnym...:D

Jechać, oglądać, nie napalać się... Jak czegoś nie da rady sprawdzić bo "coś tam" to znaczy że nie działa!!!

Mam podobną troszkę młodszą i troszkę większą. Na plus są te jasne meble. W starych przyczepkach często wnętrza są ciemne i ponure.

Na minus jest mała łazienka z podnoszoną umywalką. Nie widać czy w zestawie jest toaleta, bo coś zasłania. Celowo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdarzyło mi się oglądać niby sprawna a w rzeczywistości urządzenia do wymiany :D tutaj sprzedający mówi, ze można na miejscu podłączyć do prądu, sprawdzić czy wszystko chodzi na gazie i pompki wody czy działają, w razie co przedłużacz mam, przyłącze tez, baniak z woda tez mogę wziąć jakby „zapomniał” butla ponoć w przyczepie, ale po sprzedaży zabiera ją. 
 

Rok 1992 a dmc 1050 

15 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Na minus jest mała łazienka z podnoszoną umywalką. Nie widać czy w zestawie jest toaleta, bo coś zasłania. Celowo???

Dużo opinii jest właśnie o tym, ze umywalka składana to minus, ale jestem w stanie przymknąć oko jeśli buda zdrowa, przesiadam się i tak z niewiadówki wiec ta przyczepa to będzie luksus dla mnie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Początkująca napisał:

 

Dużo opinii jest właśnie o tym, ze umywalka składana to minus, ale jestem w stanie przymknąć oko jeśli buda zdrowa, przesiadam się i tak z niewiadówki wiec ta przyczepa to będzie luksus dla mnie :D 

Dobre podejście. :yes:

Dopytaj jeszcze o wtyczkę do podłączenia samochodu i ewentualnie zaopatrz się w przejściówkę, jeśli będzie potrzebna. Warto też sprawdzić co działa na 12V. Powinny działać pompki (woda i spłuczka jeśli jest), lodówka ale prawdopodobnie z przeciwmgielnymi jeśli jest oryginalna instalacja (ale to ciężko sprawdzić, bo potrzeba dużo czasu), oraz część oświetlenia wewnątrz. U mnie świeci lampka nad kuchenką i lampa w łazience.  Na zdjęciach widzę że są też nawiewy z ogrzewania. Pytanie tylko czy działają na 230V, czy też na 12V z samochodu. Oczywiście oświetlenie zewnętrzne też warto sprawdzić. Każda znaleziona wada daje jakieś tam punkty zaczepienie do negocjacji. Przyczepa nie jest nowa to wiadomo, i może mieć wady, ale warto wyłapać ich jak najwięcej przed kupnem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówkę mam w razie co, czyli w razie co jeśli nawiew jest na 12v to na kempingu muszę posiłkować się z akumulatora? Jak będę oglądać to o wszystko wypytam 

Tez masz taki układ w swojej? Dużo tez jest opinii o hobby ze przednie ściany są lipne i potrafią gnić, wiadomo wole się upewnić na własne oczy niż tylko sugerować się opiniami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Początkująca napisał:

Przejściówkę mam w razie co, czyli w razie co jeśli nawiew jest na 12v to na kempingu muszę posiłkować się z akumulatora? Jak będę oglądać to o wszystko wypytam 

Jeśli nawiew jest na 230V to działa tylko po podłączeniu do sieci. Jak jest na 12V to powinien działać i po podłączeniu do sieci (jest transformator) jak i z akumulatora, lub podłączonego holownika. Z tym że jeśli jest wtyczka na 7 pin to tylko ze światłami przeciwmgielnymi. Co ciekawe to niektóre starsze hobby miały tak fabrycznie instalacje zrobioną. Ja pierwsze co to zmieniałem wtyczkę i wiązkę aby zrobić sobie zasilanie lodówki, pompek, itp. z holownika.

54 minuty temu, Początkująca napisał:

Tez masz taki układ w swojej? Dużo tez jest opinii o hobby ze przednie ściany są lipne i potrafią gnić, wiadomo wole się upewnić na własne oczy niż tylko sugerować się opiniami 

Ja mam troszkę większą (455) i mam dwa pełne łóżka na obu końcach, a łazienka i szafa jest naprzeciwko kuchni. Mam natomiast identyczną cześć przednią (łózko) oraz część kuchenną. Co do ściany przedniej to nie mam opinii, ale mam problem z przednim oknem, które czasami podczas dużej ulewy potrafi przepuścić strużkę wody. Mam zdiagnozowane, że samo okno trochę ze starości się wykrzywiło i słabo dociska uszczelki, jednak nie zdążyłem tego naprawić w sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam serdecznie :)

Również szukamy przyczepy w tym budżecie. Mamy dwójkę małych dzieci (4 i 1), więc najlepsza jest z dwiema sypialniami, prysznicem. 

Pojawiła się kolejna kwestia, mianowicie mąż ma 191cm, więc okazuje się, że nie do każdej przyczepy się zmieści ?

Auto to BMW E61 530. 

Co możecie nam polecić, na co zwrócić uwagę. Przyznam, że na przyczepach nie znamy się zupełnie.

Przyczepy szukamy w Polsce, raczej południe, w Niemczech również południe i ewentualnie Belgia. My jesteśmy w Niemczech, teściowie w Polsce a wujek w Belgii, więc możemy ją sprowadzić.

Będę wdzięczna za wszelkie porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, AnScarlett napisał:

 

Witam serdecznie :)

Również szukamy przyczepy w tym budżecie. Mamy dwójkę małych dzieci (4 i 1), więc najlepsza jest z dwiema sypialniami, prysznicem. 

Pojawiła się kolejna kwestia, mianowicie mąż ma 191cm, więc okazuje się, że nie do każdej przyczepy się zmieści ?

Auto to BMW E61 530. 

Co możecie nam polecić, na co zwrócić uwagę. Przyznam, że na przyczepach nie znamy się zupełnie.

Przyczepy szukamy w Polsce, raczej południe, w Niemczech również południe i ewentualnie Belgia. My jesteśmy w Niemczech, teściowie w Polsce a wujek w Belgii, więc możemy ją sprowadzić.

Będę wdzięczna za wszelkie porady.

 

Zmień męża na mniejszego to odejdzie problem wysokości przyczepy :D

A tak na poważnie, to w tym  budżecie ciężko cokolwiek dobrego znaleźć, a jak jeszcze dokładasz wymagania typu wysokość i prysznic to może być ciężko. 

Na początek proponuję dużo czytać tutaj na forum. Jest kilka wątków o poradach na temat poszukiwania i oględzin przyczep. Na przykład tu:

https://forum.karawaning.pl/topic/4622-na-co-zwracać-uwagę-przy-kupnie-przyczepy/

https://forum.karawaning.pl/topic/1479-mały-przewodnik-dla-kupujących/

Oprócz tego polecam jeździć i oglądać. Na początku blisko domu, żeby nie robić długich tras, i tylko oglądać i jeszcze raz oglądać. Jakie marki, jakie układy, jaki stan, wyposażenie, ceny itp. Nie nastawiać się od razu na kupno. Najlepiej jechać do jakiegoś większego handlarza, żeby na placu było kilka spełniających wstępne kryteria. 

Fajnie jest też wypożyczyć na początek (podobno), choć ja tego nie stosowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prysznicem to raczej angielka, przed pandemia pewnie można było coś kupić rozsądnego w tych pieniądzach a teraz ceny wygórowane nawet za trupy i przy tych przyczepach szczególnie wyczulony węch trzeba mieć :D 

Edytowane przez Początkująca (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ochotę rzucić okiem, to znalazłam coś takiego.

https://www.otomoto.pl/oferta/sterckeman-okazja-tassili-430e-dmc-1000-przedsionek-2-sypialnie-przyczepa-kempingowa-z-przedsionkiem-7x2-5-lozko-malzenskie-ID6ElrRW.html

 

Teraz nie wiem czy dobrze napisałam. Chodzi mi o słuchawkę prysznicowa i podłogę z brodzikiem. Wcześniej myślałam, że wszystkie tak mają, ale z tego co widzę, to nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.