Jump to content
Siwy 111

Podgrzewanie wody do prysznica

Recommended Posts

Bury Kocur
20 godzin temu, Stu napisał:

można stosować bezpośrednio w jeziorze

Ale to Kuba propozycja dla morsów ?

9 godzin temu, Stu napisał:

ale jest wystarczająca dla komfortowej kąpieli

Komfortowa kąpiel powiadasz ...

W zimnym jeziorze...

To ja wolą jednak swój bojler dogrzewający wodę do 65 stopni ....

Pzdr

Włodek

Edited by Bury Kocur (see edit history)

filipert

Autor założył wątek, bo chciał podgrzać gazem. 

A tu cały czas na manowce 😉

Tomek515
2 godziny temu, filipert napisał:

Autor założył wątek, bo chciał podgrzać gazem. 

A tu cały czas na manowce 😉

Od razu wiedziałem, że tak będzie :D

Wciąż sama koncepcja autora moim zdaniem nie jest zła ale trzeba by to trochę wzbogacić o elektronikę i kilka rzeczy. Aż mam ochotę podjąć ten temat dla sportu ale u siebie nie widzę potrzeby grzania wody podczas ogrzewania wnętrza i to bez użycia 230V. Jak wielu wrzucę grzałe z termostatem w plastikowy baniak :D to to jest dopiero bezpieczne jak się patrzy na te stare grzałki z termy :)

Stu
4 godziny temu, Bury Kocur napisał:

Komfortowa kąpiel powiadasz ...

W zimnym jeziorze...

To ja wolą jednak swój bojler dogrzewający wodę do 65 stopni ....

Napisałem, że można - a nie, że używam :)

Ja w każdej przyczepie miałem (i mam) bojler gazowy - bo innego grzania wody sobie nie wyobrażam. Natomiast ten prysznic jest świetny z innego powodu - jak dzieci (lub pies) są tak brudne po całym dniu, że strach je wpuścić do łazienki w przyczepie, to wtedy nalewam do wiaderka 10 litrów ciepłej wody, daję im ten prysznic i mają się opłukać daleko od przyczepy :D

marek230482

Stu, przecież nie napisałeś czy używasz tego zestawu do prysznica w Turcji czy Szwecji 😂 a Kocur się przyczepił 🤣 odnośnie ogrzewania (czegokolwiek) na 230V to pamiętajcie że nie każdy jeździ od słupka do słupka. I podejrzewam, że ten temat i problem/propozycja autora powstała na skutek braku dostępu do sieci. Wszak mając dostęp do 230V to nie istnieje 70% problemów karawaningowych.

Bury Kocur
19 godzin temu, marek230482 napisał:

a Kocur się przyczepił

Marku - dobrze zrozum - nie czepiam się - po prostu wyciągam nieścisłości w wypowiedziach i tyle.

Szanuję morsów kąpiących się w zimnych wodach - akurat wody szwedzkie znam znakomicie bo pływam tam od lat i nieszczególnie mam ochotę na ich wodach na kąpiele w ich wodach...

No Qrcze zimno i tyle - dlatego bardzo cenię wynalazki takie jak bojlery...

Pzdr

Włodek

marek230482

Ale przyznaj, że autor mógł mieć na myśli kąpiele nad Adriatykiem a nie nad Bałtykiem :) 

Piotrekm13
35 minut temu, marek230482 napisał:

Ale przyznaj, że autor mógł mieć na myśli kąpiele nad Adriatykiem a nie nad Bałtykiem :) 

Autor chciał w dziwny sposób podgrzewać wodę, a robi się historia, że zaraz wszyscy się zaczną kłócić , czy lepiej się kąpać w morzu czy w jeziorze, albo może w ogóle to powinien kupić kampera z pełnym prysznicem a nie kombinować :mlot:

marek230482

Lepiej niech jedzie do hotelu :lol: 

kromek

Witam. Chce odświerzyć temat i zapytać użytkowników cepek jak podgrzewać wode do mycia i kompania latem gdy nie mamy podłączenia do 230V? Piecyka nie bede odpalał bo ciepło. Mam aku na stanie ktore zasila pare elementow i planuje dołączyc solar by go ładował. Do tego przetwornice okolo 1000W by dała zasilanie na grzałkę 300W w truma tt2. Czy to się uda?

Marek4791
1 godzinę temu, kromek napisał:

Witam. Chce odświerzyć temat i zapytać użytkowników cepek jak podgrzewać wode do mycia i kompania latem gdy nie mamy podłączenia do 230V? Piecyka nie bede odpalał bo ciepło. Mam aku na stanie ktore zasila pare elementow i planuje dołączyc solar by go ładował. Do tego przetwornice okolo 1000W by dała zasilanie na grzałkę 300W w truma tt2. Czy to się uda?

to zależy ile masz akumulatorów na pokładzie i cierpliwości w oczekiwaniu na wodę.

aby ogrzać 1l wody o 1 stopień potrzeba około 1,16Wh - resztę policz

maniacs99
Jeśli masz już aku i myślisz o solarze, to może zamiast dodawania strat na przetwornicy zainstaluj elgene z dwoma grzałkami (230+12) i jak napisał przedmówca: dobrze policz ile ci potrzeba prądu.....

Oloamator
21 godzin temu, kromek napisał:

To ja może podam swój przepis 😉 przy biwakowaniu w miejscach dzikich latem przeważnie każdy pali ognisko. Ja stawiam bańkę 30l przy ognisku( bardzo blisko...)  i po 1.5-2 h woda jest gorąca jak cholera. Rozrabiamy z odrobiną zimnej i wio. Turystyczna kabina prysznicowa i wspominany tutaj prysznic na 12v . Kąpie się cała rodzinka 5 osobowa bez pośpiechu i stresu. Polecam bo metoda sprawdzona przez wiele osób 🙂 

kromek

Mam u siebie dwa aku. Jeden 80Ah on zasila tylko mover. Drugi 115Ah podpiety pod instalacje przyczepy zasila oswietlenie i silniki WC, piec i pompe wode. Poprzedni właściciel wstawił jeszcze przetwornice 1000W.

Na pewno zamontuje solar by ładował jeden lub dwa aku. Może połącze te dwa aku i będę miał uklad o większej pojemności.

Są takie grzałki samochodowe co podgrzewaja płyn w silnikach diesel by szybciej nagrzać silnik. Może takie zamontować?

filipert
48 minut temu, kromek napisał:

silniki WC

Co to?