Skocz do zawartości

Podgrzewanie wody do prysznica


Siwy 111

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Stu napisał:

można stosować bezpośrednio w jeziorze

Ale to Kuba propozycja dla morsów ?

 

9 godzin temu, Stu napisał:

ale jest wystarczająca dla komfortowej kąpieli

Komfortowa kąpiel powiadasz ...

W zimnym jeziorze...

To ja wolą jednak swój bojler dogrzewający wodę do 65 stopni ....

Pzdr

Włodek

Edytowane przez Bury Kocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, filipert napisał:

Autor założył wątek, bo chciał podgrzać gazem. 

A tu cały czas na manowce ?

Od razu wiedziałem, że tak będzie :D

Wciąż sama koncepcja autora moim zdaniem nie jest zła ale trzeba by to trochę wzbogacić o elektronikę i kilka rzeczy. Aż mam ochotę podjąć ten temat dla sportu ale u siebie nie widzę potrzeby grzania wody podczas ogrzewania wnętrza i to bez użycia 230V. Jak wielu wrzucę grzałe z termostatem w plastikowy baniak :D to to jest dopiero bezpieczne jak się patrzy na te stare grzałki z termy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bury Kocur napisał:

Komfortowa kąpiel powiadasz ...

W zimnym jeziorze...

To ja wolą jednak swój bojler dogrzewający wodę do 65 stopni ....

Napisałem, że można - a nie, że używam :)

Ja w każdej przyczepie miałem (i mam) bojler gazowy - bo innego grzania wody sobie nie wyobrażam. Natomiast ten prysznic jest świetny z innego powodu - jak dzieci (lub pies) są tak brudne po całym dniu, że strach je wpuścić do łazienki w przyczepie, to wtedy nalewam do wiaderka 10 litrów ciepłej wody, daję im ten prysznic i mają się opłukać daleko od przyczepy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stu, przecież nie napisałeś czy używasz tego zestawu do prysznica w Turcji czy Szwecji ? a Kocur się przyczepił ? odnośnie ogrzewania (czegokolwiek) na 230V to pamiętajcie że nie każdy jeździ od słupka do słupka. I podejrzewam, że ten temat i problem/propozycja autora powstała na skutek braku dostępu do sieci. Wszak mając dostęp do 230V to nie istnieje 70% problemów karawaningowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marek230482 napisał:

a Kocur się przyczepił

Marku - dobrze zrozum - nie czepiam się - po prostu wyciągam nieścisłości w wypowiedziach i tyle.

Szanuję morsów kąpiących się w zimnych wodach - akurat wody szwedzkie znam znakomicie bo pływam tam od lat i nieszczególnie mam ochotę na ich wodach na kąpiele w ich wodach...

No Qrcze zimno i tyle - dlatego bardzo cenię wynalazki takie jak bojlery...

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marek230482 napisał:

Ale przyznaj, że autor mógł mieć na myśli kąpiele nad Adriatykiem a nie nad Bałtykiem :) 

Autor chciał w dziwny sposób podgrzewać wodę, a robi się historia, że zaraz wszyscy się zaczną kłócić , czy lepiej się kąpać w morzu czy w jeziorze, albo może w ogóle to powinien kupić kampera z pełnym prysznicem a nie kombinować :mlot:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Chce odświerzyć temat i zapytać użytkowników cepek jak podgrzewać wode do mycia i kompania latem gdy nie mamy podłączenia do 230V? Piecyka nie bede odpalał bo ciepło. Mam aku na stanie ktore zasila pare elementow i planuje dołączyc solar by go ładował. Do tego przetwornice okolo 1000W by dała zasilanie na grzałkę 300W w truma tt2. Czy to się uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kromek napisał:

Witam. Chce odświerzyć temat i zapytać użytkowników cepek jak podgrzewać wode do mycia i kompania latem gdy nie mamy podłączenia do 230V? Piecyka nie bede odpalał bo ciepło. Mam aku na stanie ktore zasila pare elementow i planuje dołączyc solar by go ładował. Do tego przetwornice okolo 1000W by dała zasilanie na grzałkę 300W w truma tt2. Czy to się uda?

to zależy ile masz akumulatorów na pokładzie i cierpliwości w oczekiwaniu na wodę.

aby ogrzać 1l wody o 1 stopień potrzeba około 1,16Wh - resztę policz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce odświerzyć temat i zapytać użytkowników cepek jak podgrzewać wode do mycia i kompania latem gdy nie mamy podłączenia do 230V? Piecyka nie bede odpalał bo ciepło. Mam aku na stanie ktore zasila pare elementow i planuje dołączyc solar by go ładował. Do tego przetwornice okolo 1000W by dała zasilanie na grzałkę 300W w truma tt2. Czy to się uda?
Jeśli masz już aku i myślisz o solarze, to może zamiast dodawania strat na przetwornicy zainstaluj elgene z dwoma grzałkami (230+12) i jak napisał przedmówca: dobrze policz ile ci potrzeba prądu.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kromek napisał:

Witam. Chce odświerzyć temat i zapytać użytkowników cepek jak podgrzewać wode do mycia i kompania latem gdy nie mamy podłączenia do 230V? Piecyka nie bede odpalał bo ciepło. Mam aku na stanie ktore zasila pare elementow i planuje dołączyc solar by go ładował. Do tego przetwornice okolo 1000W by dała zasilanie na grzałkę 300W w truma tt2. Czy to się uda?

To ja może podam swój przepis ? przy biwakowaniu w miejscach dzikich latem przeważnie każdy pali ognisko. Ja stawiam bańkę 30l przy ognisku( bardzo blisko...)  i po 1.5-2 h woda jest gorąca jak cholera. Rozrabiamy z odrobiną zimnej i wio. Turystyczna kabina prysznicowa i wspominany tutaj prysznic na 12v . Kąpie się cała rodzinka 5 osobowa bez pośpiechu i stresu. Polecam bo metoda sprawdzona przez wiele osób ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dwa aku. Jeden 80Ah on zasila tylko mover. Drugi 115Ah podpiety pod instalacje przyczepy zasila oswietlenie i silniki WC, piec i pompe wode. Poprzedni właściciel wstawił jeszcze przetwornice 1000W.

Na pewno zamontuje solar by ładował jeden lub dwa aku. Może połącze te dwa aku i będę miał uklad o większej pojemności.

Są takie grzałki samochodowe co podgrzewaja płyn w silnikach diesel by szybciej nagrzać silnik. Może takie zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.