Skocz do zawartości

Narty w Polsce 2021/2022


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, danielpoz napisał:

To łącznik. Ja wolę przez las bo się jedzie ?

zgadza się.

jak chcemy się dostać z W3 na W5 to jedziemy jak na zaznaczonej na czerwono kresce,  , strzałką zaznaczyłem miejsce gdzie było zrobione zdjęcie i też się cały czas jedzie ;)

zieleniec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Suzu4x4 napisał:

też się cały czas jedzie ;)

Dzięki Kuba - widać, że trasa mało uczęszczana i mało śladów, więc wyglądała na biegówkę i dlatego mnie to zdziwiło, bo nie podejrzewałem, że Ty się w to bawisz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Suzu4x4 napisał:

zgadza się.

jak chcemy się dostać z W3 na W5 to jedziemy jak na zaznaczonej na czerwono kresce,  , strzałką zaznaczyłem miejsce gdzie było zrobione zdjęcie i też się cały czas jedzie ;)

zieleniec.jpg

Nieee, ja myślałem o łączniku N5. To co Ty pokazałeś to tam nie ma problemów z jazdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie byłem, ale w Szczyrku ze Skrzycznego na Małe Skrzyczne była podobna trasa, na zjazdówkach trzeba było trochę popracować kijami, ale zabawa była przednia - wyjazd kolejką na Skrzyczne, potem górą na Małe Skrzyczne, zjazd do Soliska, w górę na Wierch Pośredni, potem pojeżdżone na Julianach, zjazd do Soliska, potem wjazd na Halę Skrzyczeńską i zjazd do Czyrnej, z Czyrnej na nartach praktycznie pod samą kwaterę (w okolicach dolnej stacji kolejnki na Skrzyczne). Kiedyś trafiliśmy idealne warunki, mało ludzi, wyjechaliśmy z samego rana, aż do zamknięcia wyciągów w Solisku. Mimo że to tylko stary poczciwy Szczyrk, to był jeden z lepszych dni na nartach w Polsce jaki pamiętam.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lbuster napisał:

OK, dzięki. Bo ja mam małe doświadczenie narciarskie, ale już widziałem podobne podjazdy, gdzie jak się nie napędzisz, to idziesz z buta :( 

z moim doświadczeniem to szerokość trasy na tym łączniku czy też na innych wąskich trasach to prawdziwy problem. Uczę się na jednej desce i lekko nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lbuster napisał:

Dzięki Kuba - widać, że trasa mało uczęszczana i mało śladów, więc wyglądała na biegówkę i dlatego mnie to zdziwiło, bo nie podejrzewałem, że Ty się w to bawisz ;) 

z chęcią kiedyś spróbuje ;)

3 godziny temu, danielpoz napisał:

Nieee, ja myślałem o łączniku N5. To co Ty pokazałeś to tam nie ma problemów z jazdą?

fakt tam jest lipa.

jak z Grapy na Nartorame to można ścieżką przez las bez odpychania, ale w drugą stronę czy przez las czy łącznikiem N5 to trzeba dymać pod górkę . Nie mniej jednaj nie jest to długi spacer (my dwa razy wchodziliśmy w ten weekend)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wybiera się na narty w czasie świąt?

Szukam inspiracji.

Miejsca , o których do tej pory jest mowa przypuszczam , że będą  mega zatłoczone.

To z doświadczenia rok temu w Czarnej Górze też w czasie świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

 

jak z Grapy na Nartorame to można ścieżką przez las bez odpychania, ale w drugą stronę czy przez las czy łącznikiem N5 to trzeba dymać pod górkę . Nie mniej jednaj nie jest to długi spacer (my dwa razy wchodziliśmy w ten weekend)

W dwie strony idzie przez las jechać z tym że zawsze inną dróżką. Poprostu lecisz na czuja między drzewami.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego wpadło mi w oko na FB
CamperTeam Świętokrzyskie
1 godz.  ·
Spieszymy z informacją , iż w JuraPark - Bałtowski Kompleks Turystyczny wystartował, prawdopodobnie najnowocześniejszy CamperPark w Polsce.
Dzięki urządzeniom Camper System będzie możliwość podłączenia się do prądu , opróżnienia wc. chem. , szarej wody , dolania świeżej wody.
Atrakcyjności tego miejsca dodaje fakt bliskości takich miejsc :
- 2 wyciągi narciarskie z sztucznym naśnieżaniem -100m
- sztuczne lodowisko 50m
- punkty gastronomiczne 100m
- węzeł sanitarny 100m
- szereg atrakcji w sezonie letnim i zimowym
- bliska odległość z Warszawy, Krakowa ok 170km
ZAPRASZAMY !!!
Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pjetko napisał:

Warunki w Zieleńcu super, zima jak w lutym :slina:

20211210_172855.thumb.jpg.30ab1c403eb8a698fde9b74d8023acc7.jpg

 20211210_173838.thumb.jpg.de6d9b3052a26b6ad3f0f9c66b63691b.jpg

20211210_175501.thumb.jpg.5faad77a9b65e393642bc5bb0fc99d87.jpg

To z dziś ?

Długo jechaliście ?

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, vrs napisał:

To z dziś ?

Dziś :)

22 minuty temu, vrs napisał:

Długo jechaliście ?

Przyjechaliśmy wczoraj, ale nie do samego Zieleńca tylko w okolice i wczoraj warunki na drodze były słabe - 70% śnieżyca, 40% biała droga. Normalnie da się zrobić bez problemu 4.5 h (czyli 2-3 razy szybciej niż do Zakopanego :-])

Edit: Dla jasności, bez przyczepy jesteśmy i czasy podawałem solo ;) Natomiast w Zieleńcu wieczorem stało ok 25-30 załóg (większość kampery), jak po 21 zjeżdżaliśmy do doliny, to minęliśmy jeszcze 6 kamperów jadących pod górę.

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.