Skocz do zawartości

Narty w Polsce 2021/2022


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

O 23.12 wróciłem do domu. Dotankowałem LPG, żeby zobaczyć ile go spaliłem. Przed wyjazdem również zatankowałem do pełna LPG. Przejechałem 189km i spaliłem 29.33l LPG, czyli 29,33 litra x 3,34zł = 97,96zł, czyli 100km kosztowało mnie 51,80zł. Ile benzyny bym spalił w tych warunkach? Trudno powiedzieć, gdyby 12 litrówPb95/100km to koszt wyszedłby 12x5,82= 69,84zł. Za 189km na Pb95 zapłaciłbym 132zł. Czyli około 34 zł wyszedł mnie taniej gaz, pod warunkiem, że spaliłbym 12 litrów benzyny w tych warunkach: silny wiatr, śnieg, temp. Około 0°C.

Tyle kalkulacji. Drogą powrotna była ciężka , biała droga silny boczny wiatr. Bałem się żeby mnie nie zdmuchło?. Jakoś dałem rady. 

Zadowolony jestem z tego mojego fordzika. Fakt, że stary trup, jednak jego atutem jest niewielka długość: 460cm i wysokość 250cm całkowita. Żeby tylko bezawaryjnie posłużył jeszcze parę lat.

Czy dobrze zrobiłem sprzedając przyczepę i go kupując? Myślę, że przynosi mi on więcej frajdy bo kiedy chcę to nim jeżdżę. Dziś na pewno z przyczepą nie wybrałbym się na raptem 90 minut jeżdżenia a i wyjechać na ten mały parking przy ośrodku narciarskim w Klikuszowej byłoby ciężko. 

Suzu 4x4 , ja od jutra będę ogarniał dom?. Przyjechać ma tylko jedną ciotka , więc chyba szaleć z tymi porządkami nie będziemy??, moich rodziców odwiedzimy w ich mieszkaniu, pozostałe świąteczne dni to na pasożyta do rodziny idziemy?.

Suzu 4x4 może uda się spotkać, chyba , że małżonka w tym czasie wymyśli wyjazd do siostry do Jarosławia, to ciężko będzie.

Co do promiennika, to dziś okna tak uchyliłem i okno dachowe, że wiatr hulał w środku kampervana?. Myślę, że dobra wentylacja i mała moc promiennika daje poczucie bezpieczeństwa w kwestii zatrucia czadem. 

Jeśli chodzi o spanie zimą w kampervanie to muszę przetestować nowy śpiwór - ponoć do -11°C. Zobaczymy, czy dam radę. Wtedy to już naprawdę będzie 100% bezpiecznie, a przy okazji trochę się zaoszczędzi??. Tylko, żeby na lekarstwa później nie wydać, bo się okaże, że jeszcze drożej mnie to wyjdzie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @janekorkaJuż wiele razy Ci pisałem,  że ten Twój Ford  to żaden trup! Fajnie, że go wykorzystujesz ile się da. Ale na Twoim miejscu odżałowałbym na Wenasto....nawet nie wiesz jaki to komfort. Nie ma żadnego ryzyka zatrucia. w środku jak u mamy...My tez korzystamy z kamperka cały czas i bez ogrzewania nie wyobrażamy sobie teraz wyjazdów. Webasto chodzi u nas non stop. nawet jak gdzieś wychodzimy na parę ładnych godzin,  a zużywa naprawdę niewiele paliwa.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawel1966 napisał:

 @janekorkaJuż wiele razy Ci pisałem,  że ten Twój Ford  to żaden trup! Fajnie, że go wykorzystujesz ile się da. Ale na Twoim miejscu odżałowałbym na Wenasto....nawet nie wiesz jaki to komfort. Nie ma żadnego ryzyka zatrucia. w środku jak u mamy...

Oj słusznie prawicie obywatelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł 1966, Zuloz. Dziś przyszło Webasto. Chcę podziękować Suzu4x4, który chyba nie mógł patrzeć na ten mój promiennik i stwierdził, że trzeba ratować kilka istnień ludzkich - przysłał mi je ?. Teraz tylko muszę podjechać do znajomego mechanika aby pomógł mi je zamontować. Kuba, bardzo dziękuję. 

Jak zainstaluję to na pewno podzielę się wrażeniami z użytkowania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janekorka napisał:

Jak zainstaluję to na pewno podzielę się wrażeniami z użytkowania.

Nie „się podzielę wrażeniami” tylko cała relacja ma być z instalowania i używania ;)

Pewnie nie wierzyłeś w Mikołaja a tu taki zonk :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przeprosić za jedną , wielką wpadkę. Trochę się pośpieszyłem z podziękowaniami. A zatem dzwonił do mnie Kuba i powiedział, że to jest prezent od kilku z Was: zrobiliście zrzutę i kupiliście je. Bardzo Wam Moi Drodzy dziękuję. Mam nadzieję, że będę mógł Wam osobiście podziękować czy tu na forum ogólnym, czy na priva. Jeszcze raz wszystkim dobroczyńcą dziękuję.

VRS, nie spodziewałem się, może dlatego , że mój odbiór tego promiennika był inny, natomiast wielu z Was nie mogło po prostu na niego patrzeć. Coś mi się wydaje VRS , że Ty też dołożyłeś cegiełkę do tego prezentu.

Jeszcze raz dziękuję Braci karawaningowej za taki prezent. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, janekorka napisał:

Chciałem przeprosić za jedną , wielką wpadkę. Trochę się pośpieszyłem z podziękowaniami. A zatem dzwonił do mnie Kuba i powiedział, że to jest prezent od kilku z Was: zrobiliście zrzutę i kupiliście je. Bardzo Wam Moi Drodzy dziękuję. Mam nadzieję, że będę mógł Wam osobiście podziękować czy tu na forum ogólnym, czy na priva. Jeszcze raz wszystkim dobroczyńcą dziękuję.

VRS, nie spodziewałem się, może dlatego , że mój odbiór tego promiennika był inny, natomiast wielu z Was nie mogło po prostu na niego patrzeć. Coś mi się wydaje VRS , że Ty też dołożyłeś cegiełkę do tego prezentu.

Jeszcze raz dziękuję Braci karawaningowej za taki prezent. 

Pozdrawiam

Bardzo fajny gest i prezent! :ok::yes:

Chłopaki i dziewczyny brawa dla Was! Miło się czyta, że są jeszcze tacy ludzie, ostatnio wszędzie tylko hejt.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, janekorka napisał:

VRS, nie spodziewałem się, może dlatego , że mój odbiór tego promiennika był inny, natomiast wielu z Was nie mogło po prostu na niego patrzeć. 

Przede wszystkim nie mógł patrzeć @Suzu4x4, który zainicjował akcję i mu się należą przede wszystkim podziękowania ;) Ja się od niego w sumie dowiedziałem, że dogrzewasz się czymś takim, a z tym nie ma żartów. Licho nie śpi. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, janekorka napisał:

Chciałem przeprosić za jedną , wielką wpadkę. Trochę się pośpieszyłem z podziękowaniami. A zatem dzwonił do mnie Kuba i powiedział, że to jest prezent od kilku z Was: zrobiliście zrzutę i kupiliście je. Bardzo Wam Moi Drodzy dziękuję. Mam nadzieję, że będę mógł Wam osobiście podziękować czy tu na forum ogólnym, czy na priva. Jeszcze raz wszystkim dobroczyńcą dziękuję.

VRS, nie spodziewałem się, może dlatego , że mój odbiór tego promiennika był inny, natomiast wielu z Was nie mogło po prostu na niego patrzeć. Coś mi się wydaje VRS , że Ty też dołożyłeś cegiełkę do tego prezentu.

Jeszcze raz dziękuję Braci karawaningowej za taki prezent. 

Pozdrawiam

Plan Kuby miał z rok, ja już myślałem, że w trakcie sezonu zdążyłeś sam założyć webasto. Lepiej zapobiegać niż leczyć czy czytać później o znalezieniu kilku ciał pod stokiem....

Już Ty się nie martw, łączą nas min 3 wspólne pasje i miejsca a Twój wóz jest tak rozpoznawalny, że sami Cię znajdziemy :)

40 minut temu, vrs napisał:

Nie „się podzielę wrażeniami” tylko cała relacja ma być z instalowania i używania ;)

Pewnie nie wierzyłeś w Mikołaja a tu taki zonk :]

:bravo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, janekorka napisał:

Chciałem przeprosić za jedną , wielką wpadkę. Trochę się pośpieszyłem z podziękowaniami. A zatem dzwonił do mnie Kuba i powiedział, że to jest prezent od kilku z Was: zrobiliście zrzutę i kupiliście je. Bardzo Wam Moi Drodzy dziękuję. Mam nadzieję, że będę mógł Wam osobiście podziękować czy tu na forum ogólnym, czy na priva. Jeszcze raz wszystkim dobroczyńcą dziękuję.

VRS, nie spodziewałem się, może dlatego , że mój odbiór tego promiennika był inny, natomiast wielu z Was nie mogło po prostu na niego patrzeć. Coś mi się wydaje VRS , że Ty też dołożyłeś cegiełkę do tego prezentu.

Jeszcze raz dziękuję Braci karawaningowej za taki prezent. 

Pozdrawiam

Montuj szybko, pochwał się i mam nadzieję, ze w tym roku nie miniemy się o włos w Tyliczu (tudzież gdzieś indziej) i będę mógł osobiście odebrać instalację przynajmniej pod kątem sanitarno-higienicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wersowa napisał:

Bardzo fajny gest i prezent! :ok::yes:

Chłopaki i dziewczyny brawa dla Was! Miło się czyta, że są jeszcze tacy ludzie, ostatnio wszędzie tylko hejt.

 

 

 

Bardzo miło coś takiego się czyta, że są jeszcze tacy ludzie.  BRAWO!  :jump::ok:

Janekorka - czy na tym parkingu obok tras biegowych wjedzie się kampervanem Dukato średnim długość 6 m. długości czy może być problem ?

Jednak jedziemy na święta na parking w pobliżu schroniska  Trzy Korony, doładowanie Polana Sosny,  narty zjazdowe Klikuszowa i Szczawnica na kawkę i może jakieś inne miejscówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janekorka napisał:

Chciałem przeprosić za jedną , wielką wpadkę. Trochę się pośpieszyłem z podziękowaniami. A zatem dzwonił do mnie Kuba i powiedział, że to jest prezent od kilku z Was: zrobiliście zrzutę i kupiliście je. Bardzo Wam Moi Drodzy dziękuję. Mam nadzieję, że będę mógł Wam osobiście podziękować czy tu na forum ogólnym, czy na priva. Jeszcze raz wszystkim dobroczyńcą dziękuję.

VRS, nie spodziewałem się, może dlatego , że mój odbiór tego promiennika był inny, natomiast wielu z Was nie mogło po prostu na niego patrzeć. Coś mi się wydaje VRS , że Ty też dołożyłeś cegiełkę do tego prezentu.

Jeszcze raz dziękuję Braci karawaningowej za taki prezent. 

Pozdrawiam

Janek cieszę się że Ci się prezent spodobał i niech  służy , a Ty realizuj swoje pasje i pisz jak najczęściej, chyba wszyscy lubimy czytać Twoje relacje i czekamy na kolejne :brawo:

a pomysł został zrealizowany dzięki wsparciu forumowiczów, nie pisałem publicznie bo chciałem żeby to była niespodzianka, odezwałem się prywatnie do kilku znajomych z którymi łączą nas wspólne pasje, gdzieś tam rozeszło się pocztą pantoflową , kilku forumowiczów odezwało się do mnie i poszło :yes:

ja chciałem podziękować forumowiczom którzy pomogli w realizacji pomysłu,  jednak duch w narodzie nie ginie  :ok:

dziękuję za wsparcie kolegom i koleżankom @wersowa@vrs, @danielpoz, @maarec, @jacek00, @jacekzoo, @Zulos, @Focus, @pawel1966

mam nadzieję że nikogo nie pominąłem :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

Janek cieszę się że Ci się prezent spodobał i niech  służy , a Ty realizuj swoje pasje i pisz jak najczęściej, chyba wszyscy lubimy czytać Twoje relacje i czekamy na kolejne :brawo:

a pomysł został zrealizowany dzięki wsparciu forumowiczów, nie pisałem publicznie bo chciałem żeby to była niespodzianka, odezwałem się prywatnie do kilku znajomych z którymi łączą nas wspólne pasje, gdzieś tam rozeszło się pocztą pantoflową , kilku forumowiczów odezwało się do mnie i poszło :yes:

ja chciałem podziękować forumowiczom którzy pomogli w realizacji pomysłu,  jednak duch w narodzie nie ginie  :ok:

dziękuję za wsparcie kolegom i koleżankom @wersowa@vrs, @danielpoz, @maarec, @jacek00, @jacekzoo, @Zulos, @Focus, @pawel1966

mam nadzieję że nikogo nie pominąłem :dzieki:

Wielkie brawo dla @Suzu4x4, bez Ciebie nic by z tego nie wyszło.

@janekorka  - montuj i w drogę. Teraz nie masz wyboru - musisz jeździć, pstrykać fotki i pisać relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.