Skocz do zawartości

Narty w Polsce 2021/2022


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, janekorka napisał:

Suzu4x4 i Baltazar świetne foty z Zieleńca. Będę musiał  w tym sezonie tam podjechać. Naturalnego śniegu też chyba więcej niż na Podhalu. Jakieś trasy na biegówki są tam?

śniegu było sporo, nawet w lesie między drzewami   miejscami można było wpaść po kolana.

co do tras biegowych to nie pomogę ale widziałem ludzi z biegówkami na szczycie  i na stronie Zieleńca jest info o trasach biegowych :

https://zieleniec.pl/trasy/biegowe/

jak będziesz się wybierał do Zieleńca to daj znać chętnie uścisnę dłoń ,  też najczęściej jeżdżę z synem (10l)   choć w ten weekend nasz młodszy (5l)  też załapał więc teraz rodzinka będzie już w komplecie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zulos napisał:

No to jest prawdziwy twardziel - szacun!

Ja znowu pauzowałem bo od piątkowej 3 dawki wciąż mnie telepie...A pogoda u nas też była żyleta...:-(

dokładnie, szacun. Nawet nie wiem jakie paliwo stosował wewnętrzne aby przetrwać :) . Człowiek zbyt się rozleniwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janekorka napisał:

Suzu 4x4 to ty byłeś tą terenówką z namiotem dachowym?

nie , to nie ja , my staliśmy przy skarpie po prawej stronie parkingu tam gdzie większość kamperów i autobusy.

przygodę z namiotami dachowymi mam już za sobą i nie koniecznie była to wspaniała przygoda.

Suszenie tego w lecie jest kłopotliwe a co dopiero w zimie

ciekawe jak użytkownicy suszą te namioty w zimowych warunkach ? Chyba tylko ponowne rozłożenie i pozostawienie w ogrzewanej hali  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Suszenie tego w lecie jest kłopotliwe a co dopiero w zimie

ciekawe jak użytkownicy suszą te namioty w zimowych warunkach ? Chyba tylko ponowne rozłożenie i pozostawienie w ogrzewanej hali 

Gdybym miał teraz dwadzieścia parę lat i taki sprzęt to pewnie bym przynajmniej spróbował :) Myslę, że mają rurę z Webasto wprowadzoną do namiotu i da się funkcjonować. Ale tak swoją drogą my z żoną też już kilka razy w tym roku nocowaliśmy w naszym vanie z podniesionym namiotem i przy włączonym na połowę Webasto...i w nocy  było naprawdę bardzo ciepło, a nawet gorąco:) .  A wracając do Twojej wypowiedzi - zwijaliśmy niedawno dach po mroźnej nocy ( ale suchej, bez opadów śniegu czy deszczu) i namiot jest całkowicie suchy. Nie żałujemy sobie ogrzewania i Webasto hula cały czas ( zużywa średnio 0,2 litra diesla na godzinę więc w ogóle nie ma oczym mówić jesli chodzi o koszty) , a dodatkowo myslę, że przepływ gorącego powietrza robi swoje. Przymierzam się do zakupu tzw. Cali Cap, czyli dodatkowego "tropiku" nakładanego na podniesiony dach i wtedy zobaczymy czy w ogóle nie będzie za gorąco...:):)

20210103_090705.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pawel1966 napisał:

A wracając do Twojej wypowiedzi - zwijaliśmy niedawno dach po mroźnej nocy ( ale suchej, bez opadów śniegu czy deszczu) i namiot jest całkowicie suchy.

no właśnie, sucha i bez opadów to kluczowe słowa ;)

miałem namiot dachowy "szczękowy"  ze skorupą z laminatu, niestety z czasem pojawiła się pleśń i praktycznie całe płótno było do wymiany.

Teraz mam osłonę termiczną (zewnętrzną) na szyby i pomimo iż z zewnątrz jest pokryta PCV to i tak ją suszę w garażu po powrocie  do domu .

 

 

20211213-214839_Gallery_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu wątku. w tym sezonie zaczęliśmy z nartami, cała rodzinka się wkręciła. w najbliższej okolicy najbardziej zaśnieżony jest zazwyczaj zieleniec. który stok/ wyciąg będzie tam w miarę łagodny dla początkujących? coś ala winterpol biały jar w karpaczu, ten stok to bardziej taka ośla łączka, długi ale mega łagodny. dla zaawansowanych mega nudny, ale dla nas super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jacekzoo napisał:

wracając do tematu wątku. w tym sezonie zaczęliśmy z nartami, cała rodzinka się wkręciła. w najbliższej okolicy najbardziej zaśnieżony jest zazwyczaj zieleniec. który stok/ wyciąg będzie tam w miarę łagodny dla początkujących? coś ala winterpol biały jar w karpaczu, ten stok to bardziej taka ośla łączka, długi ale mega łagodny. dla zaawansowanych mega nudny, ale dla nas super

Niestety jeszcze nie byłem, natomiast z tego co donieśli życzliwi ludzie to rejon Nartoramy - gdzie masz mix - długi zjazd trasą numer 3 i 1 , gdzie po przejechaniu poniżej drogi masz wyciągi D1, D2, D3. W tym rejonie można co chwilę zmieniać trasy łagodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, maarec napisał:

Niestety jeszcze nie byłem, natomiast z tego co donieśli życzliwi ludzie to rejon Nartoramy - gdzie masz mix - długi zjazd trasą numer 3 i 1 , gdzie po przejechaniu poniżej drogi masz wyciągi D1, D2, D3. W tym rejonie można co chwilę zmieniać trasy łagodne

Długi zjazd trasą 1 i 3 nie polecam dla początkujących.  1 w cześć czerwonej jest dosyć stroma a 3 kawałek gdzie się łączy z 1 też nie jest dobry dla początkujących bo dużo osób leci z góry z 1 z dużą prędkością . Za to w okolicy wyciągu D1,D2,D3  jak najbardziej , tam jest szeroko płasko  i bezpiecznie. Do tego trasy 38, 39, 40, 41 w okolicy wyciągów Mieszko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

wracając do tematu wątku. w tym sezonie zaczęliśmy z nartami, cała rodzinka się wkręciła. w najbliższej okolicy najbardziej zaśnieżony jest zazwyczaj zieleniec. który stok/ wyciąg będzie tam w miarę łagodny dla początkujących? coś ala winterpol biały jar w karpaczu, ten stok to bardziej taka ośla łączka, długi ale mega łagodny. dla zaawansowanych mega nudny, ale dla nas super

Poniżej zaznaczyłem odpowiednie miejsca dla początkujących. W centralnej części Bartusie, te są najbardziej bezpieczne - stok jest odgrodzony od szaleńców, jest też tam taśma. Na pierwsze kroki i szlify w mojej opinii najlepsze miejsce. A jak już się bardziej rozjezdzicie, to albo na lewo Patyczaki i Diamenty, albo na prawo Kamyczki (Mieszka). W obu tych miejsach są krzesła, żeby nogi trochę odpoczęły.

zsz-2021-web.thumb.jpg.dc9a3e1c853ab934acac4c223135f524.jpg

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś znowu zawitałem na biegówki do Klikuszowej.  Wyjazd krótki bo parogodzinny, ale kampervanem?. Syn nie chciał zbytnio jechać , więc nie naciskałem. Sam mogłem więcej pobiegać ?. Wyjeżdżając z Bochni o 16.20 padał deszcz, ale od Piątkowej Góry już śnieg. Podjeżdżając pod nią zauważyłem suva leżącego na barierach ochronnych po mojej stronie, ale wyglądało to jakby z przeciwnej nitki zjechał na drugą i się zatrzymał na aluminiowych barierach. Ja jakoś się dotoczyłem i półtorej godzinki pobiegałem. Kurcze, tylko śnieg był mokry i miałem wrażenie, jakby narty lekko hamowały. Trzeba się będzie zagłębić w różnego rodzaju smary?. Fajnie było. Na koniec małe co nieco i gorąca herbata i będę się zbierał do domu. Mam nadzieję, że bez przygód po drodze.

Pozdrawiam

IMG_20211219_182622.jpg

IMG_20211219_182613.jpg

IMG_20211219_182629.jpg

IMG_20211219_184856.jpg

IMG_20211219_184903.jpg

IMG_20211219_195427.jpg

IMG_20211219_195450.jpg

IMG_20211219_202529.jpg

IMG_20211219_202538.jpg

IMG_20211219_202721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.