Skocz do zawartości

Nowa przyczepa


grzecz8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 minut temu, Batman napisał:

Knausy mają dłuższa gwarancję na szczelność niż Hobby. I ja osobiście szedłbym w tym kierunku.

Akurat Hobby ma najgorszą gwarancję na szczelność ze wszystkich przyczep na rynku, bo dają raptem 5 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Knaus? A jaki model polecacie?
Sudwinda polecam Spójrz sobie na stronie jakie są układu i długości i wybierz. Nikt tego nie zrobi za Ciebie, bo jednemu będzie pasowała buda z podkową, innemu z łóżkami piętrowymi a jeszcze innemu z osobnymi łóżkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.10.2021 o 20:17, jacek00 napisał:

Akurat Hobby ma najgorszą gwarancję na szczelność ze wszystkich przyczep na rynku, bo dają raptem 5 lat. 

Czy komuś uznali gwarancję na szczelność po 4 latach wątpię zawsze znajdą coś, aby nie uznać. Jeszcze przeglądy . Tak więc ta gwarancja to tylko papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ZdzislawW napisał:

Czy komuś uznali gwarancję na szczelność po 4 latach wątpię zawsze znajdą coś, aby nie uznać. Jeszcze przeglądy . Tak więc ta gwarancja to tylko papier.

I czemu mieliby nie uznać gwarancji po 4 latach? Jak robisz rok w rok przeglądy to w czym problem? Poza tym właśnie po to robisz przeglądy szczelności aby wyeliminować ewentualne przecieki.

W autach dłuższe gwarancje od standardowych 2 lat to też wg Ciebie papier? Po 4 latach klienta pogonią? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ZdzislawW napisał:

Czy przez 4 lata nic nie montujesz samodzielnie w przyczepie, żadnych zmian nie robisz????

Montuje, ale co to ma do rzeczy? Sugerujesz, że np po zamontowaniu bagażnika na dyszlu tracisz gwarancję na szczelność? ?

Cytat

Tak w autach przedłużenie gwarancji ma ograniczenia .

Np na perforację nadwozia? Albo na lakier? Nie zauważyłem aby to było tylko na papierze, u teścia w KIA normalnie na gwarancji usuwali usterki i to po kilku latach od zakupu.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie na dyszlu ,ale zamontuj na tylnej ścianie, zamontuj markizę, antenę sat itp. Co do samochodów to też nie byłbym taki pewny czy uznają wszystko w Peugeocie dodatkowa gwarancja ma inne zasady od fabrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ZdzislawW napisał:

 Nie na dyszlu ,ale zamontuj na tylnej ścianie, zamontuj markizę, antenę sat itp. 

Montowałem antenę SAT, nie straciłem żadnej gwarancji. Jedynie gwarant nie odpowiadał za miejsce montażu, ale już za inne rzeczy tak. Tak było w Adrii. Ale na przeglądach normalnie dane miejsce mi sprawdzali i było to uwzględniane przy badaniach szczelności. 

Spytaj jak jest w Hobby, ale Adria nie robiła problemów, w Knausie jest podobno tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. może masz rację . Nie spieram się tylko znając realia to zawsze są szukane haczyki kiedy dochodzi do problemów. W gwarancji mam napisane ,że wszystkie prace mają  wykonywać uprawnione serwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał:

Spytaj jak jest w Hobby,

Zamontowałem solar na dachu zanim odebrałem praktycznie przyczepę u Dealera Hobby Scamp - pytałem o to i dostałem wyraźną odpowiedź, że nie ma to wpływu na gwarancję, więc ja myslę, że nie powinno być z tym problemu. Ale solar montował dealer. gdyby,m to zrobił sam to pewnie mogliby w razie reklamacji na szczelność mieć zastrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ZdzislawW napisał:

O.K. może masz rację . Nie spieram się tylko znając realia to zawsze są szukane haczyki kiedy dochodzi do problemów. W gwarancji mam napisane ,że wszystkie prace mają  wykonywać uprawnione serwisy.

bo rozszerzona gwarancja to  umowa pomiędzy producentem (sprzedającym) a nabywcą.

jak dotrzymujesz warunków umowy to wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z gwarancją rzeczy bywa bardzo różnie.

Bezapelacyjnie najlepszym rozwiązaniem dla klienta końcowego jest sytuacja o której wspomniał @Paweł1966. Całkowicie zwalnia kupującego z "dylematu możliwości ingerencji w produkt".

Wszystko z reguły opisane jest w warunkach ogólnych gwarancji zaś ta dodatkowa (np. wydłużona, rozszerzona) ma swoje obostrzenia.

Bywa że za podstawową odpowiada producent, zaś za rozszerzoną - importer na dany rynek.

Bywa że gwarancją na akcesoria dzielą się między sobą importer (oryginalne producenta lub przez niego certyfikowane) lub dealer (dodatkowe, z rynku lokalnego itp).

Jako ciekawostkę dodam, że może dojść do sytuacji w której np po zakupie rzeczy np. samochodu dokładamy sobie w serwisie np. nową stację multimedialną (lub cokolwiek innego).

Zgodnie z ogólnymi warunkami gwarancji producent zestawu multimedialnego (np ten sam co samochodu) musi w EU oferować klientowi minimum 2 letni okres ochrony gwarancyjnej.

Gdyby jednak taki dodatek zamontować jeszcze w serwisie przed odbiorem pojazdu (przed uruchomieniem gwarancji !!!) - wówczas gwarancja trwa tyle ile na cały pojazd. Gwarancja na pojazd może także (w tym podstawowym jej okresie trwania) zawierać wykluczenia (ograniczenia czasowe lub przebiegowe) na pewne elementy składowe produktu jako całości..

Oczywiście powyższe dotyczy producentów (i warunków gwarancji) które są mi znane (marki dalekowschodnie).

Interpretacja niejasności zapisanych w warunkach gwarancji - to już zupełnie inna historia. Nie bez znaczenia jest tu również rola importera.

Wszystko powyższe oczywiście odnosić się może również do produktu jakim jest przyczepa kempingowa/kamper. I również do dodatków akcesoryjnych zamontowanych zarówno przed jak i po dacie rozpoczęcia gwarancji. 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.