Skocz do zawartości

Dobór movera


tvardy

Rekomendowane odpowiedzi

Vtam

Może ja do tej pory mało się niestety udzielam... ale mam nadzieję to zmienić :)
Nie mniej jestem przed dość poważną inwestycją :)  a chodzi o zakup movera. Niestety ilość postów które nic nie wnoszą jest tak ogromna że nie jestem w stanie się przez to przekopać... dlatego ośmieliłem się zalożyć nowy wątek...

Posiadam budę Beyerland Quartz-400-2 o DMC 1053 kg - jaki mover może być optymalny ?? Czy ktoś jest w stanie polecić coś konkretnego ??

Chodzi mi o to żeby nie przeinwestować... ale też żeby nie było to za słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Większość moverów i tak ma jednakową możliwość napędową, więc nie ma to większego znaczenia. Kwestia Twojego komfortu - czy dosuw rolek ma być automatyczny, czy manualny, czy ma mieć miękki start, czy nie, czy nowy, czy używany, ile chciałbyś zainwestować...

Taką budkę jaką masz każdy przestawi gdzie będziesz chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosuw może być manualny, nie musi być automat. Rozumiem, że taki z miękkim startem jest lepszy i droższy :)

Gdyby był w dobrym stanie to może być używany. Do tego oczywiście trzeba odpowiedni AKU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tvardy napisał:

Dosuw może być manualny, nie musi być automat. Rozumiem, że taki z miękkim startem jest lepszy i droższy :)

Gdyby był w dobrym stanie to może być używany. Do tego oczywiście trzeba odpowiedni AKU...

Za takie pieniądze nic lepszego nie znajdziesz. Movery dla obelinka robi Enduro:

https://www.obelink.pl/obelink-prestige-ii-mover.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosuwanie manualne w/g mnie lepsze - w przypadku awarii akumulatora w przyczepie nie ma możliwości odsunięcia rolki. Ja kupowałbym nowy. Hołduję zasadzie - jestem za biedny aby kupić byle co - czytaj używany. Ten z linku powyżej jest dobry, kwota spora. Z taki kilka lat temu w promocji świątecznej dałem 2300 zł, ale uważam, że to urządzenie jest naprawdę niezastąpione. Warto kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Za takie pieniądze nic lepszego nie znajdziesz. Movery dla obelinka robi Enduro:

https://www.obelink.pl/obelink-prestige-ii-mover.html

To ja już bym wolał dołożyć tysiaka i kupic coś typu Reich Easydriver albo  Truma Go2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ed napisał:

Dosuwanie manualne w/g mnie lepsze - w przypadku awarii akumulatora w przyczepie nie ma możliwości odsunięcia rolki.

W automacie? Oczywiście, że masz możliwość ręcznego odsunięcia rolek w przypadku awarii. 

Godzinę temu, lucas_ka napisał:

To ja już bym wolał dołożyć tysiaka i kupic coś typu Reich Easydriver albo  Truma Go2

I co w tym Oblinku jest nie halo? Przypominam, że to Enduro EM203, który jest odpowiednikiem właśnie Trumy GO2 czy Reich EasyDrivera - to ta sama półka cenowa:  https://center-camp.pl/pl/p/NAPED-MOVER-DO-PRZYCZEPY-ENDURO-EM203-POLAUTOMAT/1533

No a za zaoszczędzonego tysiaka to  kupisz porządny aku i ładowarkę. WIęc tysiak piechotą jednak nie chodzi.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:

1. W automacie? Oczywiście, że masz możliwość ręcznego odsunięcia rolek w przypadku awarii. 

2. No a za zaoszczędzonego tysiaka to  kupisz porządny aku i ładowarkę. WIęc tysiak piechotą jednak nie chodzi.

ad 1. Dzięki - uzupełniłem swoją wiedzę.

ad 2. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to a'propos akumulatora... :)

Ile Ah ??

Nie mam solarów :(

Jak z ładowaniem ?? I czy można korzystać z tego aku doraźnie gdy nie ma się 230V na jakichś szybkich biwakach ?? :)

Edytowane przez tvardy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tvardy napisał:

Ile Ah ??

To zależy od obliczonego zapotrzebowania na energię. Do samego movera czasem starczy 30-50Ah ale to wszystko tez zależy od poboru przez mover i możliwości akumulatora.

Im więcej tym większy zapas i ciężej.

11 godzin temu, tvardy napisał:

Nie mam solarów :(

Jak z ładowaniem ??

Samochód + dobrana do pojemności ładowarka 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 09:27, jacek00 napisał:

Za takie pieniądze nic lepszego nie znajdziesz. Movery dla obelinka robi Enduro:

https://www.obelink.pl/obelink-prestige-ii-mover.html

Polecam ten mover - jest super. Ja kupiłem automatyczny - w końcu to jednorazowy wydatek, a jak ktoś musi pilnować wagę przyczepy, to wspomnę, że półautomatyczny jest cięższy.

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 09:27, jacek00 napisał:

Za takie pieniądze nic lepszego nie znajdziesz. Movery dla obelinka robi Enduro:

https://www.obelink.pl/obelink-prestige-ii-mover.html

Od kilku miesięcy mam go i ja. Zastąpił mi mover automatyczny Truma SE (po awarii przekładni i braku możliwości szybkiej naprawy przed urlopem) i w sumie ciężko mu coś poważnego zarzucić względem poprzedniego napędu, z "wyższej" półki. Ręczny dosuw "automatyzuję" wkrętarką, ma miękki start, pracuje w miarę cicho, pilot dobrze łapie... Może nic ponad poprzednika, ale był na tyle ok, że już nie zmieniłem go na stary po dokupieniu przekładni. 

25 minut temu, Mars napisał:

Polecam ten mover - jest super. Ja kupiłem automatyczny - w końcu to jednorazowy wydatek, a jak ktoś musi pilnować wagę przyczepy, to wspomnę, że półautomatyczny jest cięższy.

Automat warty rozważenia w razie oszczędzania wagi :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.