Skocz do zawartości

Prośba o opinie LMC 530 2009r


majdan1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . 

przymierzam się do zakupu swojej pierwszej przyczepy . Ma być dla 4 osobowej rodziny . po przemyśleniach doszedłem do wniosku że potrzebuje przyczepy z jednym dużym łóżkiem np w miejscu stolika ( po jego złożeniu ) i dwóch mniejszych łóżek dla dzieci ( osobnych ) np piętrowych lub po dwóch stronach przyczepy . Znalazłem taki układ w przyczepie LMC . ale tych przyczep jest bardzo mało i mało jest o nich opini . Wiem  że to niemiecka produkcja . Proszę znawców o opinie i czy warto : Link do ogłoszenia https://www.otomoto.pl/oferta/lmc-cello-530e-ID6DPRfW.html? 

Jestem z pomorskiego jeżeli ktoś ma coś podobnego w podobnej cenie lub tańszego to czekam na propozycję . 

Dodam że przyczepy z ogłoszenia nie oglądałem ale mam zamiar  podjechać w niedziele po wysłuchaniu waszych opini . 

Pierwsze wyjazdy będą po Polsce i to raczej dość blisko domu do 150km ( nad jeziora ) w celu nabrania wprawy w kempingowaniu , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tej faktycznie nie realna... ale ogólnie kierunek moim zdaniem dobry... dzieci rosną, a piętrusy mają ograniczenia wagowe. Sam stałem przed podobnym wyborem i kupiłem hobby 495UL od znanego chyba i pewnego sprzedawcy Pani A. Szczuki.
Cena nie była może tak "atrakcyjna" ale przyczepa bez przykrych niespodzianek, napraw, itp.
Teraz widzę jest podobna oferta:
https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-495-de-luxe-ul-ID6DZChg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo teraz takich okazyjnych ofert od cudzoziemca albo osób nagle potrzebujących gotówki...(wystarczy przejrzeć np. Otomoto) za 1/2, a nawet 1/3 ceny... koniec takich transakcji wygląda podobnie... całość lub zaliczka przelewem i to szybko bo tłum już czeka pod drzwiami sprzedającego (wytworzenie tzw. presji na kliencie) ... a potem szukaj wiatru w polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tu jest za tanio? 5 tyś a podejrzewam i nawet dycha? Jakaś lipa. Za takie pieniądze to kupisz między 2002 a 2005 maks.

Raczej niemal drugie tyle. Taka przyczepa to bardziej 50k, a nie 30.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Wystarczy spojrzeć tu: https://www.mobile.de/pl/samochód-kempingowy/lmc/vhc:motorhome,srt:year,sro:asc,mke:15800,frn:2009,frx:2009,vcg:caravan

Ale ja bym zadzwonił i zrobił mały wywiad ;)

Edytowane przez Batman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i umówiłem się obejrzeć (jedziemy w 3 osoby ) Jesteśmy nastawieni na bardzo szczegółowe oględziny i nie napalanie się na zakup a nawet traktujemy wyjazd jako badziej zapoznawczy z przyczepą niż po zakup . w Niedziele postaram się opisać co zobaczyliśmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, majdan1986 napisał:

Dzwoniłem i umówiłem się obejrzeć (jedziemy w 3 osoby ) Jesteśmy nastawieni na bardzo szczegółowe oględziny i nie napalanie się na zakup a nawet traktujemy wyjazd jako badziej zapoznawczy z przyczepą niż po zakup . w Niedziele postaram się opisać co zobaczyliśmy 

No to jak poważnie traktujesz sprawę, to zwróć uwagę na mocno wypłowiały lakier/naklejki miejscami, prawdopodobnie dużo UV. Do tego mamy wytarte blaty albo nieudolnie zaklejone dziury. Powyższe, moim nosem, obstawiam na skutki intensywnego wypożyczania przyczepy.

Pierwszy raz widzę oddzielny natrysk w którym nie ma laminatu jakiegoś czy tworzywa na ścianach, do tego uszczelnienie panelu natrysku bardzo bialuteńkie a przy dolnych krawędziach brudno?

Na łączeniu dachu na tylnej ścianie jakaś łata dziwna (naklejka?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

No to jak poważnie traktujesz sprawę, to zwróć uwagę na mocno wypłowiały lakier/naklejki miejscami, prawdopodobnie dużo UV. Do tego mamy wytarte blaty albo nieudolnie zaklejone dziury. Powyższe, moim nosem, obstawiam na skutki intensywnego wypożyczania przyczepy.

Pierwszy raz widzę oddzielny natrysk w którym nie ma laminatu jakiegoś czy tworzywa na ścianach, do tego uszczelnienie panelu natrysku bardzo bialuteńkie a przy dolnych krawędziach brudno?

Na łączeniu dachu na tylnej ścianie jakaś łata dziwna (naklejka?)

 

znalazłem na niemieckiej stronie taka sama z rocznika 2010. co do kabiny to widać że ten typ tak ma , co do uszczelnienia panelu natrysku to jest tam listwa wiec sprawdzę jak to wygląda. co do naklejek i tej z tyłu na łacznieniu to nie zwróciłem na to uwagi przeglądając zdjęcia .:/ 

Kurde coraz więcej przemawia za tym aby nawet nie jechać tego oglądać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.