Skocz do zawartości

Teardrop, budowa lekkiej przyczepki od nowa.


schneider

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

26 minut temu, schneider napisał:

Zaczynam budowę lekkiej przyczepki do ciągania motocyklem. (Honda Goldwing GL 1800 Trike). Czy ktoś jeszcze ma taki pomysł ?

O co pytasz? Pytasz czy ktoś jeszcze zaczyna budowę lekkiej przyczepki do ciągania motocyklem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już rozpocząłem budowę, zbieram materiały. Przyczepka ma być ciągana motocyklem. Waga do połowy wagi motocykla, tj w moim przypadku 200 kg, ale bez rejestracji (zgodnie z polskimi przepisami). Pytam o to, czy ktokolwiek planuje zbudować taką przyczepkę. Przyczepki Teardrop są ostatnio bardzo modne na świecie, ale w większości do ciągania autem. Są też polskiej produkcji, ale do ciągania motocyklem prawie nie ma. Moją przyczepkę będę ciągał motocyklem, ale po przełożeniu na lawetę też autem.

 

 

m9.jpg

Timberleaf-Teardrop-Camper-Trailer-2.jpeg

Edytowane przez schneider (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno budowałem podobnej wielkości przyczepkę. Będę trzymał kciuki za powodzenie przedsięwzięcia i śledził relacje ;)

Może będzie pomocny opis mojej budowy

 

https://forum.karawaning.pl/topic/36819-teardrop-budowa-lekkiej-przyczepki-od-nowa/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Skwarek napisał:

Nie tak dawno budowałem podobnej wielkości przyczepkę. Będę trzymał kciuki za powodzenie przedsięwzięcia i śledził relacje ;)

Może będzie pomocny opis mojej budowy

 

 

Super, gdzie znajdę opis Twojej budowy ? Z czego zrobiłeś ściany przyczepki, z czego dach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, schneider napisał:

Super, gdzie znajdę opis Twojej budowy ? Z czego zrobiłeś ściany przyczepki, z czego dach ?

Pomyliłem linki ;)

Kliknij ten link a tam prawie wszystko opisane:

 

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc zaczynam budowę. Przede wszystkim, to nie chcę używać w ogóle drewna, sklejki czy innych podobnych. Drewno jest higroskopijne i wciąga wilgoć, tę z deszczu jak i tę z powietrza. Ściany boczne oraz obydwie podłogi mają być z płyty warstwowej Cosmotech, 3000x1500x24,  PCV 1.0 Economy 377 zł/szt netto, z firmy plastics, kolor biały. Ponieważ dach będzie wyginany, to płyta warstwowa nie wchodzi w rachubę. Alternatywą jest 3mm Dibond, Al/PE/AL o wym 1500x4050, lub laminat poliestrowy o grubości 1,5 mm. Jeszcze nie wiem co wybrać. Ponieważ będę jeżdził tylko w ciepłe strony, chciał bym na tym poprzestać, tzn nie dokładać izolacji cieplnej dachu. Jedynie ma być izolowana akustycznie lodówka Yeticool 40l. Tę już kupiłem i nie da się z nią spać pod jednym dachem jak się włączy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, schneider napisał:

Ponieważ będę jeżdził tylko w ciepłe strony, chciał bym na tym poprzestać, tzn nie dokładać izolacji cieplnej dachu.

Izolacja izoluje. Od ciepła również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, schneider napisał:

Wzmocnienie konstrukcji kątownikiem AL 10x10 co 20 cm.

Trochę się powymądrzam.

Weź sobie taki kątownik i spróbuj zgiąć palcyma. To żadna sztuka i wysiłek. Sugerowałbym - jeżeli już aluminium -  profil np. 15x15 i dać go co pół metra. Wagowo wyjdzie na to samo. A jeżeli już jesteśmy przy kilogramach: przyjmij na dzień dobry jakąś koncepcję konstrukcji, przelicz to na metry, a metry na kilogramy. Masz duże wyzwanie - 200 kg. Sama rama i zawieszenie to już spory procent tego. Okna, drzwi, okucia...  głupi klej, nity i śrubki wbrew pozorom też ważą. A lodówka i sześciopak? :piwo:

Kibicuję :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gregor887 napisał:

Trochę się powymądrzam.

To nie wymądrzanie, tylko dobre rady. Z tymi profilami to masz rację, rozmieszczę  rzadziej. Co do wagi, to nie będę liczył, po prostu buduję najlżej jak tylko mogę. Jeżeli trochę przekroczę te 200 kg, to świat się nie zawali. Zresztą przepis o całkowitej długości motocykla z przyczepką mówi; 4 m max. Mój motocykl ma 2,6 m, przyczepka 2,6 m, to razem daje około 4m. Mój kolega z Wolsztyna ciąga Niewiadówkę i nikt się do niego nie przyczepia. Dzięki za wszystkie uwagi.

 

m12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kontynuuję zakupy. Kupiłem miskę dla psa 9 l 30 cm na zlew, ale żona stwierdziła, że nie umyje w niej garnka.Więc kupiłem większy zlew 35x50 cm. Chyba się zmieści. Kuchenka gazowa z jednym palnikiem na butlę i kartusze, powinna wystarczyć.

Kuch.jpg

Micha.png

zle.png

Lodówkę też już mam, a do jej zasilania chciałbym użyć zestawu solarnego 2x100W. https://allegro.pl/oferta/2xpanel-solarny100w-elastyczny-reg-20a-zestaw-200w-10852991406

On ma Regulator napięcia PWM  20A, chociaż zalecany jest MPPT. Nie mam zielonego pojęcia jaka jest między nimi różnica. Nie wiem także, czy akumulator wybrać żelowy czy AGM.

 

lod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.