Skocz do zawartości

weekend 29.10-1.11


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Trochę od nas dojazd nie jest fajny, prawie 4-5 godzin trzeba liczyć, z naszej wioski tylko 70 km autostrada (my przez Olkusz i Katowice, średnicówka i dopiero w Gliwicach na A4)

My w tamtą stronę to też przez Olkusz, ale poźniej do A1 (teraz nie wiem jak tam bo trasa z Dąbrowy do A1 jest w remoncie/przebudowie)

 

My w tym roku trochę po Tatrach chodziliśmy, ale niskich i od Słowackiej strony...tu stanowczo mniej turystów...za to dużo zwierząt...

 

Dolny Śląsk mocno explorowaliśmy z przyczepą I synami...

A blisko za tydzień będziemy chcieli ruszyć w okolicy Jeleniem Góry i Karpacza...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% ?

@Suzu4x4 A coś konkretnego z Gór Izerskich byś podpowiedział? Jakiś fajną wycieczkę, albo dwie ?, przy kiepskawej jesiennej pogodzie, gdzie nie utytłamy się po pachy w błocie i gdzie można iść z psem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Misio napisał:

Zgadzam się w 100% ?

@Suzu4x4 A coś konkretnego z Gór Izerskich byś podpowiedział? Jakiś fajną wycieczkę, albo dwie ?, przy kiepskawej jesiennej pogodzie, gdzie nie utytłamy się po pachy w błocie i gdzie można iść z pnie sem...

nie wiem gdzie zamierzacie stacjonować .

Można  nocować w Jakuszycach i wyruszyć z Polany Jakuszyckiej przez Orle na Halę Izerską  (praktycznie cały czas po płaskim, drogi utwardzone) lub jak z podejściem pod górę to startować ze Świeradowa (można też wjechać gondolą) przez Stóg Izerski do Hali Izerskiej . Ze Świeradowa  do schronisk na Stogu Izerskim i Chatki Górzystów   prowadzą asfaltowe drogi (wyłączone z ruchu ogólnego) więc można dojść suchą stopą czy wjechać z wózkiem.

Parkingi na Polanie Jakuszyckiej to też fajna baza wypadowa bo można jednego dnia pojeść w Izery a drugiego w Karkonosze np na Szrenicę. 

Jak pogoda dopisze to meldujemy się w przyszły weekend w Świeradowie , ale rowerowo na singletracki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy właśnie uderzyć wpierw z Świeradowa w stronę Stogu i dalej do Polany Izerskiej...

W inny dzień Jakuszyce...Chatka Gorzystów i Orle

Jeszcze myślę że jak mi kolana wytrzymają to pętelke z Rozdroża Izerskiego...lub z o okolicy Szklarskiej wycieczka kolo Kamieńczyka, Halę Szrenicką i Łabski szczyt... 

A później Karpacz-Jelenia

Tu nie ma jakiś rezerwatów że nie można z psem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 31.10.2021 o 21:48, janekorka napisał:

Łzawłóczynutka, jak możesz spać na kwaterze, to profanacja karawaningu , camperingu??. Następnym razem spanie w fordzie w śpiworach puchowych?


No ja już taki profanator jestem ?
Ja mogę spać, nawet mam taki jeden bardzo fajny (hybrydowy); ale resztę ciężko przekonać, tym bardziej do sikania w krzakach, w którejżto sytuacji brak siusiaka jest prawdopodobnie dotkliwy ?

 

W dniu 1.11.2021 o 08:31, filipert napisał:

"Wichrowe Wzgórza" to kemping z pensjonatem. 

przegapiłem ;) Dzięki za info, może następnym razem się przyda.

W dniu 1.11.2021 o 10:20, Misio napisał:

My w tamtą stronę to też przez Olkusz, ale poźniej do A1 (teraz nie wiem jak tam bo trasa z Dąbrowy do A1 jest w remoncie/przebudowie)

Ja śmigam Olkusz => 94 => 86 do Katowic i tam można wjechac od razu na A4 albo dwujezdniową 902 => 88 => A4. Ostatnie parę razy jeżdziłem tą drugą opcją, bo na A4 wiecznie jest korek na głównych bramkach w oklicach Gliwic, a ta druga opcja to omija.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś tak gorzej przez miasta śląskie się jeździło...dlatego jednak preferowałem:

Olkusz => 94 => S1 => A1 => 88 => A4...

Chociaż ostatnio właśnie remonty na S1 i na A4 (okolice góry Św. Anny, Krapkowic) dużo dają do myślenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam z ciekawością, bo i  my lubimy połazić po górach a prawdę mówiąc poza kilkoma wyjazdami w Kotlinę Kłodzką, gdzie zaliczyliśmy chyba już wszystko,, do Karpacza, czy Adrspachu po czeskiej stronie to mało ten rejon Polski pod względem szlaków górskich znam. Zastanawiamy się więc z żoną czy w ten weekend nie zmienić planów z dobrze nam znanych Bieszczadów, Beskidów, ( Tatry odpadają ze względu na to że byliśmy jesienią kilka razy) i czy nie wyruszyć właśnie tam...Szukam więc miejscówki ( camping,  camper park, agroturystyka), bo jedziemy samym kamperkiem bez przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2021 o 17:53, Łza Włóczynutka napisał:

W polandi za to na razie bez segregacji farmakologicznej. Jak na tą porę roku to nawet całkiem ładnie jeszcze

IMG_20211030_142713.jpg

IMG_20211030_150517.jpg

IMG_20211030_153357.jpg

IMG_20211030_153836.jpg

IMG_20211030_164137.jpg

Narobiłeś nam ochoty na Kotlinę Kłodzką i na najbliższe cztery dni wyrywamy właśnie tam...na początek Międzygórze i idziemy na Śnieżnik. A potem się zobaczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi pojechali dziś do Kłodzka i będą się tam kręcić...

My jednak w Izery - Byliśmy dziś w Bolesławcu, teraz Świeradów Zdrój, jutro na noc Jakuszyce... i jutro i pojutrze ruszamy w góry...Później prawdopodobnie Karpacz i Camp66, a w sobotę może uda się w Kotlinę Kłodzką ruszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel1966 napisał:

najbliższe cztery dni wyrywamy właśnie tam

polecam knajpkę "dom nad wodospadem", jedzenie jest smaczne i dużo + mają tam kilkanaście gatunków (prawie lokalnego) piwa z browaru nyskiego, które uważam za bardzo przyzwoite.
(ja zawsze na wyjazdach poluję na takie trunki nietypowe i lokalne). 

 

1636578000705.jpg

1636578000710.jpg

1636578000715.jpg

1636578000718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam knajpkę "dom nad wodospadem", jedzenie jest smaczne i dużo + mają tam kilkanaście gatunków (prawie lokalnego) piwa z browaru nyskiego, które uważam za bardzo przyzwoite.
(ja zawsze na wyjazdach poluję na takie trunki nietypowe i lokalne). 

 
1636578000705.thumb.jpg.8e2ed94904b1425974de77a6cc64429e.jpg
1636578000710.thumb.jpg.608282b72f9f957972f94d1221e506c9.jpg
1636578000715.thumb.jpg.9e97d370e1f4cee39c64eba49d085acc.jpg
1636578000718.thumb.jpg.a41d7b3ad0efe70b556deb6da5404161.jpg
Dzięki.podobno jest też tam niezły pstrąg? Mój kumpel był tam kilka tygodni temu i polecał:)

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.