Skocz do zawartości

Hobby 420KB De luXe


Ventyl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kojarzy może tą przyczepę i może coś o niej powiedzieć, ma naklejkę forumową ?

 

Na fotkach wygląda ładnie,  nie wiem jak z ceną czy jest adekwatna do marki i rocznika

https://allegrolokalnie.pl/oferta/przyczepa-hobby-420-rocz-2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem gdzie edytować post więc pisze kolejnego.

 

Z dodatkowych info jakie mam to przyczepa od 4 lat w jednych rękach.

Trochę dziwi mnie DMC właściciel podaje 1250 według holenderskiego katalogu hobby ten model ma 1350 w według włoskiego 1200 a maksymalnie 1350.

Czy modele hobby posiadają jakieś dedykowane miejsce do montażu aku ta podobno niema w ogóle aku na wyposażeniu ?

 

Z plusów, oświetlenie jest wymienione na ledowe, i butla gazowa kompozytowa, dołożenie dodatkowe wentylatorki za lodówką.

 

Ewentualnie co możecie powiedzieć o tej cepce

 

https://www.otomoto.pl/oferta/swift-abbey-vogue-470-sprzedam-przyczepe-abbey-vogue-470-z-2009r-ID6E6sGg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ventyl napisał:

Trochę dziwi mnie DMC właściciel podaje 1250 według holenderskiego katalogu hobby ten model ma 1350 w według włoskiego 1200 a maksymalnie 1350.

Dmc w dopuszczonych widełkach jest ruchome, inny egzemplarz tego samego modelu może mieć inne dmc

9 minut temu, Ventyl napisał:

Czy modele hobby posiadają jakieś dedykowane miejsce do montażu aku ta podobno niema w ogóle aku na wyposażeniu ?

Dołożyć aku to 2h roboty

9 minut temu, Ventyl napisał:

Z plusów, oświetlenie jest wymienione na ledowe, i butla gazowa kompozytowa, dołożenie dodatkowe wentylatorki za lodówką.

 

No i git, pierdoły ale już zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 09:36, jacekzoo napisał:
No i git, pierdoły ale już zrobione

Cepka obejrzana zarezerwowana.

Z DMC okazało się że oryginalnie było 1350 ale przy imporcie do Polski właścicielem załatwił z Hobby zmniejszenie dmc żeby zmieścić się wagowo w 3,5T

Jak to przywrócić trzeba znowu pisać do hobby ?? , tabliczka stara oryginalna jest ale pęknięta :(

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ventyl napisał:

ale przy imporcie do Polski właścicielem załatwił z Hobby zmniejszenie dmc żeby zmieścić się wagowo w 3,5T

Jak to przywrócić trzeba znowu pisać do hobby ??

Z ciekawości - po co Ci Kolego ZWIĘKSZENIE DMC ?

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bury Kocur napisał:

Z ciekawości - po co Ci Kolego ZWIĘKSZENIE DMC ?

Pzdr

Włodek

Bo akurat moje auto może ciągnąć maksymalnie przyczepę 1450 kg DMC,

 

Patrząc na to że upatrzona przyczepa niema na pokładzie aku, a ja chce je dołożyć plus solary. To dodatkowo ok 60 kg.

 

Jak budka w tej chwili ma 200 kg ładowności, to zostanie mi skromne 140 to lepiej mieć jeszcze 100 dodatkowo jeżeli można co nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

Po to aby mieć większą ładowność?

A ile masz do tej pory ?

Pzdr

Wlodek

1 minutę temu, Ventyl napisał:

Jak budka w tej chwili ma 200 kg ładowności, to zostanie mi skromne 140 to lepiej mieć jeszcze 100 dodatkowo jeżeli można co nie

Pytanie Ventyl nie jest bez sensu - nie wiem jak Tobie, ale mnie wyjątkowo nie pasuje Viaatol czy jakkolwiek to się teraz nazywa.

A zwiększanie DMC budki zawsze mi zakrawa na problem z tym "Tolem"....

Mam BCE ale nie lubię płacić za te Tolle...

pzdr

Włodek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bury Kocur napisał:

A ile masz do tej pory ?

Ja nie zwiększam, chociaż w mojej obecnej budzie mam możliwość podniesienia DMC o 100 kg, więc w przyszłości, przy innym aucie oczywiście bym to zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Hobby będzie DMC 1250, oryginalnie przyczepa miała tabliczkę 1350 DMC.

Obecny właściciel  w trakcie przedstawienia przyczepy, na moje pytanie czemu jest takie DMC ( katalogi podają właśnie DMC 1350)sam przyznał że przyczepę odkupił z Anglii ( Hobby, ściągnięte z Anglii, cała elektryka oczywiście nasza europejska ?) i podczas rejestracji w Polsce załatwił sobie nową tabliczkę z Hobby z wbitym DMC 1250 i tak zarejestrował przyczepe aby zmieścić się wagowo na kategorie B z przyczepą i swoim autem.

 

27 minut temu, Bury Kocur napisał:

A ile masz do tej pory ?

Pzdr

Wlodek

Pytanie Ventyl nie jest bez sensu - nie wiem jak Tobie, ale mnie wyjątkowo nie pasuje Viaatol czy jakkolwiek to się teraz nazywa.

A zwiększanie DMC budki zawsze mi zakrawa na problem z tym "Tolem"....

Mam BCE ale nie lubię płacić za te Tolle...

pzdr

Włodek

 

 

 

Nawet jak podwyższę DMC do 1350 to jeszcze zostaje mi 100 kg zapasu do przekroczenia magicznych 3,5 T a co za tym idzie do posiadania E-tolla

 

Włodek jak sam piszesz w jednym z tematów o wadze i napisałeś że masz 350 kg, więc myślę że jak byłbyś na moim miejscu to też chciałbyś mieć 350 a nie 250 ładowności. :)

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem Hobby 410 z DMC 1200 i szybciutko załatwiałem na maxa 1350 bo po dołożeniu mowera , akumulatora , solara , bagażnika na 2 rowery + sanki do koła zapasowego i 2 butli po 8kg oraz zalaniu wody ,  po zważeniu wyszło 1320 !!! ; ciągnik i tak był do zmiany i przy Peugeocie 3008 2,0 D  150KM zostało 20 kg do 3,5tony ?:hej:

Ventyl - czym chcesz to pociągnąć , że zostanie Ci jeszcze 100kg ?

Edytowane przez janm (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW F31, według DR mogę ciągnąć 1600 ale łączna masa wtedy jest 3750

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Nabyłem Hobby 410 z DMC 1200 i szybciutko załatwiałem na maxa 1350 bo po dołożeniu mowera , akumulatora , solara , bagażnika na 2 rowery + sanki do koła zapasowego i 2 butli po 8kg oraz zalaniu wody ,  po zważeniu wyszło 1320 !!! ; ciągnik i tak był do zmiany i przy Peugeocie 3008 2,0 D  150KM zostało 20 kg do 3,5tony :hej:
Ventyl - czym chcesz to pociągnąć , że zostanie Ci jeszcze 100kg ?
Dane z dowodu :)

Ile Cię kosztowała nowa tabliczka z Hobby w tej co chce kupić fabrycznie było 1350 tylko obecny właściciel zrobił mnie może nie trzeba w takim wypadku do hobby pisać 5f047f488bb13a4ad7d676fe3380b96c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale prawdopodobnie musisz najlepiej przez przedstawiciela Hobby w PL  wystąpić o przywrócenie DMC na 1350  u producenta , koszt 600 zł + tłumaczenie i przegląd oraz wizyta w wydziale komunikacji . Dostaniesz nówkę sztukę tabliczkę i naklejkę od producenta .

 Ja mam już kwity ( przedstawiciel w Wejherowie - bo najbliżej ) ale całą operację będę przeprowadzał na wiosnę bo przegląd mam do czerwca a haka jeszcze nie założyłem to zrobię wszystko za jednym zamachem :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, janm napisał:

Niestety ale prawdopodobnie musisz najlepiej przez przedstawiciela Hobby w PL  wystąpić o przywrócenie DMC na 1350  u producenta , koszt 600 zł + tłumaczenie i przegląd oraz wizyta w wydziale komunikacji . Dostaniesz nówkę sztukę tabliczkę i naklejkę od producenta .

a z ciekawości spytam - dlaczego nasz Kolega musi to zrobić ?

Edytowane przez Bury Kocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawości spytam - dlaczego nasz Kolega musi to zrobić ?
Bo jeśli chce zmienić DMC to jedyna droga. Musi mieć kwit od producenta, że pojazd był homologowany w zakresie danego DMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.