Skocz do zawartości

kupno pierwszego kampera


piciu4477

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie jestem zielony w tym temacie ale chciałbym zacząć przygodę z karawaningiem i tu pytanie czy jest się w stanie kupić coś do 20tys fajnego może coś możecie polecić lub ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż. tak myślę o Fiat Ducato tak z rocznika 1985r. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Caps Locka Ci ukradli czy osobno płacisz swojemu dostawcy internetu za używanie wielkich liter oraz znaków przestankowych?

Za 10 tysięcy nic nie kupisz (dychę odliczam na opony, akumulatory, opłacenie mechanika i zakup części, które już trzeba wymienić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piciu4477 napisał:

tu pytanie czy jest się w stanie kupić coś do 20tys fajnego

"coś fajnego" jest mocno względne.

Na początek poczytaj dokładnie kącik kupującego, dowiesz się co, jak i gdzie  kupować.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piciu4477 napisał:

pytanie czy jest się w stanie kupić coś do 20tys fajnego

Po pierwsze - van i  jaki van , alkowa, półintegra, integra ??
Nim zdecydowałem się budować szukałem alternatywnie - alkowa u mnie odpadała bo dla nas poza Talento byłaby za duża.
Natomiast owszem choć preferencją był van na inne typy też patrzyłem.
Integre w tej cenie wybij sobie z głowy od razu - z tych lat praktycznie ich nie ma, półintegry jak na lekarstwo i tez nie ten budżet
Jeśli alkowa - to może jakieś Talento kupisz może i jakaś wieksza alkowa sie trafi - ale będą to zakupy "podwyższonego ryzyka" - żeby to miało ręce i nogi musiałbyś minimum  założyć 20+10+trochę swojej roboty  tak jak napisał Ci @piotrowin  i obawiam się że jak dojdzie blacha i lakier to dycha nie pomoze
No chyba że zakładasz coś do remontu - tu jednak jeśli nie będziesz robił tego remontu sam to owszem blacharkę i mechanikę idzie ogarnąć ale zlecenie remontu części kempingowej  może skończyć sie koszmarnymi wręcz pieniędzmi 
Kolejna sprawa - sprzęty wyposażenia  - to tez jest spora kasa - celuj tak aby grube sprzęty były sprawne.  Radziłbym też poczytac czy tu czy na campertam.pl,  umiarkowanie wierzyć Youtubowym guru,  pooglądać trochę nie kupując z bo każdymi kolejnymi oględzinami będziesz mądrzejszy i ryzyko nadziania sie na minę bedzie spadać, spokój i długie ruchy zero napalania - polowanie to sztuka cierpliwych  i  wspomóc się kimś doświadczonym w oględzinach 
Czytac nie tylko watki porady dla kupujących a nawet jeśli alkowa z tych lat to poczytac wątki remontowe przyczep bo to praktycznie podobna konstrukcja - w remontowych dowiesz sie co szlag trafia w staruszkach i co Ci grozi oraz bedziesz mógł ocenić czy podołasz
Z tych lat też będą raczej  dość trwałe silniki ale moc taka sobie  - weź to pod uwagę.
Nie zrozum mnie żle  że roztaczam czarne wizje czy że wykpiwam mały budżet - daleki jestem od tego wiem że to boli mnie też bolało i niejednego bolało.
Cudów nie ma, ceny szybują w górę kamper robi sie modny a Covid nakręca koniunkturę i popyt przewyższa podaż  -  zachęcam jednak do szukania i życzę powodzenia ale zrób to rozsądnie
Vana dużo nowszego w miarę sensownego robiac DIY bez szaleństw i wodotrysków  idzie sklecić  auto+wyposażenie  w granicach pod 40tysi - ascetycznie w bieda wersji 25-30  - to wszystko zależy od auta i standardu wyposażenia i wykończenia wnętrza bo 100 tysi na pakę spokojnie też można wrzucić  

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piciu4477 napisał:

witam jak w temacie jestem zielony w tym temacie ale chciałbym zacząć przygodę z karawaningiem i tu pytanie czy jest się w stanie kupić coś do 20tys fajnego może coś możecie polecić lub ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż. tak myślę o Fiat Ducato tak z rocznika 1985r. pozdrawiam

A czemu nie chcesz tej przygody rozpocząć z jakąś dobrą budką ?

Bo budkę w tej cenie kupisz już w miarę dobrym stanie - choć tak jak Ci napisali Koledzy - nie kupuj sam - weź do oględzin kogoś nie zainteresowanego kupnem - a sam w któryś tam oględzinach zaczniesz jarzyć co należy sprawdzać.

Niemniej przeczytaj uważnie ten wątek:

https://forum.karawaning.pl/forum/11-kącik-kupującego/

Trochę Ci to zajmie, ale uwierz - w miarę czasu poświęconego na czytanie tego wątku Twoja wiedza rosnąć będzie niebotycznie i w dlatego uważam, że kupno czegokolwiek - campera czy też budki - zacząć należy od bardzo uważnego przeczytania całego powyżej zacytowanego wątku.

To bardzo, ale to bardzo uchroni Cię przed błędami zakupu.

Osobiście przed kupnem swojej budki w maju tego roku byłem długim skrytoczytaczem tego forum i takich właśnie w nim wątków jw..

Także ... bierz się do czytania.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 lata temu to byś kupił coś "jeżdżącego" w takim budżecie. Teraz to moim zdaniem sobie do takiego kampera zaczep dorobisz (jak starczy budżetu) i będziesz używał jako przyczepę. 

Rozumiem, że mając na myśli "kamper" to nie chodzi o kampervana.

W takim budżecie raczej przyczepa, a to i tak nie ma co za bardzo wybrzydzać. Sam mam taką w podobnym budżecie i trzeba było poprzebierać, żeby coś znaleźć, a i tak trzeba zakazać rękawy i coś ulepszyć zawsze. Do tego budżetu wyszło mi około 5tyś PLN na "drobne akcesoria kempingowe" i sam nie wiem gdzie to jest bo jakoś nie widać tego. Na przyszły sezon jest plan na drugie tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej proste i postawoiwe kampery nowe zaczynają się od jakichś 250000, 300000zł.
Stąd prosta kalkulacja, że jak kupisz taki pojazd za 20000zł, to można z dosyć dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że będzie w 92% zużyty. 

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z 90 roku 170 000 km przebiegu , mechanicznie stan 5 , urządzenia działają , środek do odświeżenia , dwa okna dachowe były do wymiany . Zapłaciłem poniżej 20 tysi .Fakt taki , że obejrzałem parę guzów .  Z tłumem zajdziesz tam gdzie tłum , sam dalej .

 

image (27).jpg

20210728_151723 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kimkolwiek napisał:

Kupiłem z 90 roku 170 000 km przebiegu , mechanicznie stan 5 , urządzenia działają , środek do odświeżenia , dwa okna dachowe były do wymiany . Zapłaciłem poniżej 20 tysi .Fakt taki , że obejrzałem parę guzów .  Z tłumem zajdziesz tam gdzie tłum , sam dalej .

Ok, w takim razie @piciu4477 powinien wziąć gotówkę i jechać po kampera...:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piciu4477 napisał:

na początek znalazłem coś takiego

To nie jest Ducato tylko Talento. Co mu dolega to widać, ale swoje lata ma więc miał i prawo się "porozpadać". Z tą suchością to sprzedawca przegina - vide stan alkowy (chyba że był dzwon i tak byle jak połatał), zawiasy wyłażą ze ściany. Będą (?) się uginać ściany alkowy, podłoga pod brodzikiem, podłoga pod kuchenką (tam są zawory spustowe wody, jak nie były wymieniane to ze starości popękały więc wilgoć).
W góry tym nie pojedziesz - wiem bo miałem podobnego - wzniesienia nie było widać a on już zwalniał. Tutaj jest silnik 1.9D, nie TD.

P.S.
Zdajesz sobie sprawę, że to ma około 4.6 m długości? Jedyny plus że może parkować na miejscu dla osobówek. Koniec plusów.
"brak stolika oraz siedziska" - weź to dokup, to dowiesz się że karawaning jest kosztownym hobby. A bez tego ani usiąść ani się położyć.

Edytowane przez piotrowin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.