Skocz do zawartości

Bagażnik na klapę


olas1

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się szczęśliwym posiadaczem nowego holownika, Citroena Spacetourera. No i zamiast zakładać bagażnik rowerowy na dyszel, wymyśliłem sobie, że zamontuje go na klapę. Czy to dobry pomysł? Nie będzie problemów przy manewrach? 
Dodatkowo - gdzie w PL kupię/obejrzę taki bagaznik? Niestety Thule nie ma dedykowanego do mojego modelu auta. 
https://www.campingwagner.de/product_info.php/info/p83979_Fiamma-Carry-Bike-PSA-Fahrradtraeger-fuer-Citro-euml-n-Spacetourer--Opel-Zafira-Life--Peugeot-Traveller--Toyota-ProAce-Verso--schwarz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olas1
Masz elektrycznie otwieraną klapę?

 

do cytryny super nadaje się bagażnik na dach

 

95DD0E78-A475-495F-9C02-F3690868A6BC.jpeg

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacekzoo napisał:

@olas1
Masz elektrycznie otwieraną klapę?

do cytryny super nadaje się bagażnik na dach

 

Ja mam dużego Spacetourera (Jumpy), tam nie ma elektrycznej klapy. Na dach nie ma szans, za wysokie auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, pokojarzyłem c4 spacetoruera. 
 

na pewno lepiej na klapę niż na dyszel, jedynie możesz mieć problem z otworzeniem bagażnika. A ile chcesz tam dać rowerów? Jak dwa, tak jak w linku co podałeś to nie będzie problemu. 
 

tylko zwróć uwagę na mocowanie, niektóre potrafią porysować klapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, olas1 napisał:

Ja mam dużego Spacetourera (Jumpy), tam nie ma elektrycznej klapy. Na dach nie ma szans, za wysokie auto. 

Mam thule dedykowane do T5 więc tylko informacyjnie mogę Ci powiedzieć,że warto, poza rowerami może do tego założyć Cargo Back z Fiammy, który mieści dużo w miarę lekkich ale dużych gabarytowo sprzętów. My wpakowaliśmy do Cargo back Supa, przedsionek, stolik i krzesła...teoretycznie było to ok 50 kg...i nic złego się nie stało.   Mam cztery uchwyty na rowery i tyle spokojnie udźwignie klapa T5. Ale....jesli już założysz rowery to otwarcie klapy i wyjęcie z niej czegoś, o czym się zapomniało wymaga trochę siły:) sprawdziłem niestety...W manewrach to zupełnie nie przeszkadza, zakładanie rowerów jest bardzo łatwe i szybkie.

T5 Thule.jpg

171963812_5366629050075753_4006307546820588679_n.jpg

20210809_152416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pawel1966 napisał:

Mam thule dedykowane do T5 więc tylko informacyjnie mogę Ci powiedzieć,że warto, poza rowerami może do tego założyć Cargo Back z Fiammy, który mieści dużo w miarę lekkich ale dużych gabarytowo sprzętów. My wpakowaliśmy do Cargo back Supa, przedsionek, stolik i krzesła...teoretycznie było to ok 50 kg...i nic złego się nie stało.   Mam cztery uchwyty na rowery i tyle spokojnie udźwignie klapa T5. Ale....jesli już założysz rowery to otwarcie klapy i wyjęcie z niej czegoś, o czym się zapomniało wymaga trochę siły:) sprawdziłem niestety...W manewrach to zupełnie nie przeszkadza, zakładanie rowerów jest bardzo łatwe i szybkie.

 

O widzisz... o takie info mi chodziło. Ja chyba pójdę w bagażnik na 2 rowery. Opcja z dodatkowym boxem też jest super.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, olas1 napisał:

O widzisz... o takie info mi chodziło. Ja chyba pójdę w bagażnik na 2 rowery. Opcja z dodatkowym boxem też jest super.

Dzięki!

Nie ma sprawy:) Ale jeszcze małe sprostowanie jesli chodzi o manewry - chodziło mi oczywiście o to, że nie żadnej kolizji przy skręcaniu czy cofaniu pomiędzy przyczepą a holownikiem tego rodzaju jak Twój czy mój, czyli prostą tylną ściną auta. Ale oczywiście musisz pamiętać o wystąjącym na co najmniej pół metra bagażniku jesli jedziesz samym autem, bo we wstecznym lusterku widać tylko rowery, lub box. No ale to kwestia przyzwyczajenia i wyzbycia się rutyny - co nie jest czasem łatwe:,a lenie nie niemożliwe:) A na pniższe fotce widać dość dobrze, jaka jest odległość rozłożonego bagażnika z rowerami od przodu przyczepy.

20210702_120423.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, olas1 napisał:

Ja chyba pójdę w bagażnik na 2 rowery

Tu nie powinno być problemu ale sprawdź nośność klapy. U mnie  w Viano jest tylko 45kg.

I może dlatego

22 godziny temu, pawel1966 napisał:

jesli już założysz rowery to otwarcie klapy i wyjęcie z niej czegoś, o czym się zapomniało wymaga trochę siły:) sprawdziłem niestety...

bo Paweł maił aż 4 rowery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

bo Paweł maił aż 4 rowery

z czterema rowerami to jeszcze daję radę:) ale gdy wracaliśmy z Grecji i wpakowaliśmy do boxu wszystko co nie było nam już potrzebne a to trochę ważyło i( chcieliśmy tylko zatrzymywać się na jedną noc w różnych miejscach w Grecji i Rumunii) to wtedy musiałem się mocno sprężyć żeby taką załadowaną klapę podnieść:)Ale to zdarzyło się tylko raz, a potem pakowaliśmy do auto wszystko z głową. Ale generalnie taki bagażnik jest bardzo przydatny jeśli chodzi o camper vany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

Tu nie powinno być problemu ale sprawdź nośność klapy. U mnie  w Viano jest tylko 45kg.

W instrukcji nie mam słowa na ten temat. Ale dwa rowery nie powinny być chyba problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, olas1 napisał:

W instrukcji nie mam słowa na ten temat

Ja się zdziwiłem, że mam ?

32 minuty temu, olas1 napisał:

Ale dwa rowery nie powinny być chyba problemem. 

Ja bym zaryzykował, że jak nie elektryczne, to będzie OK. Jak chcesz mieć pewność, to napisz do producenta, potem się podziel, będzie dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.