Skocz do zawartości

Klin uszczelki szyby ???? POMOCY !!!


MARKON

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Skwarek napisał:

Nic prostszego klin trzeba włożyć z jednej strony a drugą stronę prowadząc zużyty tępy  śrubokręt wywinąć nad klin. Jak zakładanie opony na felgę. Banalnie proste ;)

Też mi poszło łatwo, dlatego podejrzewałem u kolegi, że coś nie tak z wymiarami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Skwarek napisał:

Miałem takie wybebeszone okno i po tym apelu pomocy zastanawiałem się jak sobie poradzę. Przyrządu robić nie chce mi się więc spróbuję po chłopsku i oto efekt. Nic prostszego klin trzeba włożyć z jednej strony a drugą stronę prowadząc zużyty tępy  śrubokręt wywinąć nad klin. Jak zakładanie opony na felgę. Banalnie proste ;)

 

Tak używany a nowy klin ? A jak uszczelka stara czy nowa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się licytować, po Twoim opisie byłem trochę przerażony jak sobie poradzę ale poszło łatwo. Mój klin i uszczelka używane, klin ma dokładnie 25 mm szerokości, nie skurczył się z wiekiem więc on nie jest przyczyną trudności. Myślę, że tajemnica tkwi w uszczelce, u mnie jest miękka i delikatna, trudno porównać ale wydaje się z Twojego filmiku, ta nowa jest z  twardszej gumy i dlatego tak ciężko idzie. Życzę powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skwarek napisał:

Nie chciałem się licytować, po Twoim opisie byłem trochę przerażony jak sobie poradzę ale poszło łatwo. Mój klin i uszczelka używane, klin ma dokładnie 25 mm szerokości, nie skurczył się z wiekiem więc on nie jest przyczyną trudności. Myślę, że tajemnica tkwi w uszczelce, u mnie jest miękka i delikatna, trudno porównać ale wydaje się z Twojego filmiku, ta nowa jest z  twardszej gumy i dlatego tak ciężko idzie. Życzę powodzenia ;)

Tak uszczelka jest gruba i twarda, film jest z ostatniego okna, plack, suszarka oraz urządzenie do montażu z nierdzewki dały radę, jak ktoś będzie w potrzebie chętnie wypożyczę urządzenie, z zewnątrz zostały do montażu kliny listew ozdobnych "wykończeniowych" ale to już wiosną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, MARKON napisał:

z zewnątrz zostały do montażu kliny listew ozdobnych "wykończeniowych" ale to już wiosną 

Czy też masz pomysł na przyrząd do montażu tych klinów w listwach aluminiowych, bo za kilka dni też mnie czeka ich montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skwarek napisał:

Czy też masz pomysł na przyrząd do montażu tych klinów w listwach aluminiowych, bo za kilka dni też mnie czeka ich montaż.

Kliny moczyłem w wodzie ciepłej ok 40° i wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto3.jpg.cbcee5d169b05076fcc55a2d7005e059.jpg

Ja nie miał takich kłopotów z klinem... wkrętakiem sobie pomagałem i jakoś szło...

 

 

 

 

A patent z podajnikiem do silikonu tudzież innych uszczelniaczy to potwierdzam, że mega się sprawdza:

foto1.jpg.e46a3d31d6953b4c5ff17ccd50d113b1.jpg

 

foto2.jpg.3c4c216cd060c9444291a47237813dd3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Jak jest zimno, to podczas roboty, klin zwinięty trzymamy cały czas w wiaderku z ciepłą wodą. 

Miałem czekać do wiosny ale jutro wypróbuję metodę z końcówką od silikonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MARKON napisał:

Miałem czekać do wiosny ale jutro wypróbuję metodę z końcówką od silikon

Posmaruj klin wazeliną , gliceryna lub podobnym specyfikiem dającym poślizg aby lekko przesuwało się w końcówce . Sama końcówka musi być tak przycięta aby wchodziła w rowek klina . IMG_20190707_183814.jpg

Edytowane przez Kimkolwiek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kimkolwiek napisał:

Posmaruj klin wazeliną , gliceryna lub podobnym specyfikiem dającym poślizg aby lekko przesuwało się w końcówce . Sama końcówka musi być tak przycięta aby wchodziła w rowek klina . IMG_20190707_183814.jpg

Niebieski fajny pomysł, ja szukałem zielonych żeby pasowało do mojej cepki ale nie było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.