Skocz do zawartości

Czekała na mnie trzydzieści lat.. :)


jarekvolvo

Rekomendowane odpowiedzi

Trzydzieści lat temu poznaliśmy naszych przyjaciół w Bolimowie. Okazało się przy okazji, że na podwórku, w kąciku stała budka, którą ktoś trzyma jako zaplecze na działkę. I stała tam już z 10 lat wcześniej. Za każdym razem, kiedy ich odwiedzaliśmy, chodziłem "rzucić okiem" - jak sie ciocia miewa ;) Już wtedy wyglądała smutno, ale zawinięta w folię "jakośtam" trwała na posterunku kolejne lata i zimy. I oczywiście była "niedosprzedania".
 I wypełnił się czas, i wypełniły dni.... Dostałem telefon - "Jarek przyjeżdżaj, cepka jest do zabrania.... " i informacja od własciciela, że w środku "nic nie ma, nie istnieje "etc.,  I tego sie spodziewałem - jak sie za chwilę okazało - błędnie ;)

Pierwsze otwarcie, gospodarz wcześniej zabrał swoje graty, zapewniając, że w środku jest ruina :
44e6452c9a49cb97med.jpg

 Wchodzę i......
0b4a250fdc7b10fbmed.jpg
 
 cd08318a88333ec2med.jpg

 1b8bf3d84e5a02c6med.jpg

 fe5f5ae4ce8b0b18med.jpg

 JPRD !!!!  Jak TO jest RUINĄ i nie ISTNIEJE, to ja jestem ksiądz Milewski z Małogoszczy..... Z wyjątkiem materacy jest wszystko, nawet pompka do kół, nowe opony, felgi malowane "hamerajtem", klucz do podpór.

 ad4d9a1f448309e8med.jpg

Rzecz jasna, z uwagi na dziurę w tylnej szybie i spruchniałe uszczelki, woda zrobiła swoje i wszystko będzie do wyjecia, ale meble trzymają się znakomicie. Tapicerka, wiadomo - ale nie spadła po drodze ;)

94e2f36c08a2c034med.jpg

 Pod plandeką 8 gniazd os ;)

3710535e384402d6med.jpg

 Pierwsze kilka metrów po 40 latach postoju :)

41ede996c4b4d5c1med.jpg

 I już u mnie w domku, przed pierwszą kąpielą..

6dc904648a810da5med.jpg

 Kilka szczegółów : cepka kupiona była w listopadzie 1973 roku, ma numer chyba 167, ale tabliczka - ta na "rufie" ma wybity znak 1974. Tabliczki na dyszlu brak - ale była. Jeżdżona była bardzo krótko, ale została "apgrejdowana" kilka lat później, wg słów właściciela - w zaprzyjaźnionym warsztacie koło Niewiadowa. Zostało założone przednie otwierane okno, listwy alu na całej budzie, lampy pozycyjne na przodzie, tapicerka sufitu i pokrywy dachowej i - niestety - usunięto pantograf z pokrywy i zamontowano - podłużnie {!} - podnośnik nożycowy. Z pantografu pozostała jedynie rurka poprzeczna jako wieszak. Jest też elektryczna pompka dowody, oczywiście martwa. Z jednej rzeczy uśmialiśmy się serdecznie - przy wejściu, obok gniazda elektrycznego jest zamontowane gniazdko telefoniczne starego typu z wtyczką. Takie prostokątne, szare.. . Doszliśmy do wniosku, że właściciel, jako ówczas wysoki urzędnik aparatu PRL - musiał mieć stałą łączność z Komitetem Wojewódzkim PZPR. Stąd na kempingach na pewno podłączano mu "gorącą linię "  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: :D

  No, i ma drugą zabaweczkę, bez kwitów, ale będę czynił starania o żółte blachy. Czekałem długo, ale chyba sie opłaciło :D:D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Ale niestety, tej najważniejszej nie ma. Chyba po prostu kupię nową.. .

W dniu 13.09.2021 o 22:05, szary11 napisał:

Rarytas :ok: Odnawiaj i niech służy :)

Jakie masy ma?

Nie mam zielonego pojęcia. Tabliczka na dyszlu przepadła, i to raczej niedawno, bo ślad jest stosunkowo świeży. Na tylnej tylko data i numer.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tym bardziej jest cenna ;) . A że praktycznie wcale nie jeździła, to meble trzymają się, jak dzwon, mimo że od tyłu były zamoknięte.. . Na dobra sprawę brakuje tylko materacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 Ale teraz mam zagwozdkę, którą budke robić najpierw. ? Starsza nęci okrutnie i wymaga szybszego gwałtu, a młodsza - już "zaczęta" - powinna być szybciej przygotowana do użytku. A obu na raz nie dźwignę... .. .  Chyba na razie wymienię w starszej tylko spruchniałe uszczelki w oknach i tylną szybę, bo jest w stanie agonalnym i schowam pod plandekę. Potem, na spokojnie, po ukończeniu młodszej, wezmę sie za "Babcię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.