Skocz do zawartości

Zawieszenie Al-Ko (bębny)


John

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę więc taki trochę "łopatologiczny" opis da takim osobom pewne wyobrażenie o sile dokręcenia nakrętki. :ok:

 

To dla kumatych nie łopatologicznych.

 

Dokręcamy łożysko na siłę i odkręcamy o jedną-piątą obrotu.

lub

Dokręcamy i odkręcamy z powrotem aż do wyczucia lekkiego luzu potem dokręcamy tak aby luz skasować i jeszcze dokręcamy o jedną-dziesiątą czyli minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie

Też przymierzam się do sprawdzenia stanu szczęk w moim Burstnerku choć pogoda nie sprzyja :pupa:. Mam pytanko czy w razie potrzeby wymiany szczęk jest problem z ich dostaniem i gdzie ich szukać w przystępnych cenach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko i Mrsulki, bardzo dobre opisy ale... ściąganie bębna młotkiem na siłę to nie jest dobry pomysł bo mogą go od środka trzymać szczęki hamulcowe, dlatego kiedy nie chce zejść bęben trzeba najpierw popuścić szczęki na regulatorze (znajduje się z tyłu na tarczy kotwicznej). Kręcimy w kierunku przeciwnym niż strzałka narysowana na tarczy kotwicznej. Moment dokręcania nakrętki to 280-300 nM, nie powinno się używać tych samych nakrętek ponownie.

 

Witajcie

Też przymierzam się do sprawdzenia stanu szczęk w moim Burstnerku choć pogoda nie sprzyja :pupa:. Mam pytanko czy w razie potrzeby wymiany szczęk jest problem z ich dostaniem i gdzie ich szukać w przystępnych cenach??

 

Tutaj masz listę autoryzowanych dealerów AL-KO gdzie możesz kupić szczęki:

http://www.alko.pl/fahrzeugtechnik/handelservice/handel.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Na początku witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałbym trochę pociągnąć temat , na wiosnę będę zmieniał opony więc przy okazji chciałbym zrobić przegląd hamulców - wyczyścić, nasmarować co trzeba. Do łożyska też wypada napchać trochę świeżego smaru, stąd kilka pytań.

 

1. Jaka jest minimalna grubość okładzin ciernych?

2. Jaka jest procedura dokręcania nakrętki piasty? Chodzi mi o moment / kąty dokręcania zalecane przez producenta podwozia (al-ko). Ma ktoś taki schemat? Z tego co widzę po zdjęciach to są tam dwa łożyska stożkowe - więc ważne żeby dokręcić w odpowiedni sposób.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna grubość okładzin ciernych to 2mm.

Łożyska stożkowe dokręcasz siłą 50Nm jeśli mają tylko luz osiowy albo dokręcasz do wyczuwalnego oporu i odkręcasz o 30 stopni, sprawdzasz czy piasta obraca się swobodnie.

Nakrętkę łożyska należy zaklepać, potem dołożyć trochę smaru i gotowe - po przykręceniu koła sprawdź jeszcze czy nie ma wyczuwalnego luzu i w drogę.

 

Co do przeglądu to znowu planuje darmowe przeglądy przyczep campingowych przed wakacjami więc możesz się załapać ;)

Informacje o poprzedniej edycji: http://forum.karawaning.pl/topic/7496-darmowy-przeglad/page__p__193772__hl__%2Bdarmowy+%2Bprzegl%C4%85d__fromsearch__1#entry193772

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna grubość okładzin ciernych to 2mm.

Łożyska stożkowe dokręcasz siłą 50Nm jeśli mają tylko luz osiowy albo dokręcasz do wyczuwalnego oporu i odkręcasz o 30 stopni, sprawdzasz czy piasta obraca się swobodnie.

Nakrętkę łożyska należy zaklepać, potem dołożyć trochę smaru i gotowe - po przykręceniu koła sprawdź jeszcze czy nie ma wyczuwalnego luzu i w drogę.

 

Co do przeglądu to znowu planuje darmowe przeglądy przyczep campingowych przed wakacjami więc możesz się załapać ;)

Informacje o poprzedniej edycji: http://forum.karawan...__1#entry193772

 

Z chęcią bym skorzystał z takiego profesjonalnego przeglądu ,ale z wawy mam za daleko,niestety :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przeglądów to dopinam szczegóły ale będą na 100%, z Warszawy nie masz daleko, niektórzy po 400km do mnie jechali i są zadowoleni ;)

Albo opcja nr. 2: Na wakacje jedź w tym roku na południe i wpadniesz do mnie po drodze :ok:

 

A gdzie dokladnie sie mieścicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.