Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Moja felicia 1.6 ma na tabliczce że może ciągnąć 1000kg i tyleż samo wbite w dowodzie

 

ale z tymi skodami jest namieszane :ok:

 

2 dni temu oglądałem felicje 1.6 i miała 900kg

moja 1.9d ma 750kg a 1.3 - 900kg :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze publicznej możesz ciągnąć nie więcej niż DMC samochodu czyli 2750

 

A co jeśli konstrukcyjnie samochód jest przystosowany do ciągnięcia więcej niż własne DMC.

Przecież ciągniki siodłowe też sa lżejsze od naczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli konstrukcyjnie samochód jest przystosowany do ciągnięcia więcej niż własne DMC.

Przecież ciągniki siodłowe też sa lżejsze od naczep.

 

Odpowiednie uprawnienia? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O uprawnienia sie nie martwię. Jak kupiłem przyczepę ładnych pare lat temu to musiałem dorabiac E ,bo w każdym moim samochodzie miałem węcej niz 3.5T DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o uprawnienia tu chodzi , jestem w domu na L-4 , więc do przepisów nie mam dostępu , ale jak tylko dam radę to odpowiedni przepis zacytuję , generalnie chodzi o to , że ogon nie może kręcić łbem psa :ok:

Jest jakieś odstępstwo przy samochodach terenowych , ale w naszym kochanym kraju , samochód terenowy może być tylko ciężarowy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tymi skodami jest namieszane

o tutaj znalazłem tabelkę jaki typ felici jaką przyczepę moze ciągnąć.Widać że jest to zalezne od masy samochodu.

http://www.skoda.yoyo.pl/o_skodach/felicia/dane_felicia/dane_felicia.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o uprawnienia tu chodzi , jestem w domu na L-4 , więc do przepisów nie mam dostępu , ale jak tylko dam radę to odpowiedni przepis zacytuję , generalnie chodzi o to , że ogon nie może kręcić łbem psa :ok:

Jest jakieś odstępstwo przy samochodach terenowych , ale w naszym kochanym kraju , samochód terenowy może być tylko ciężarowy ....

 

 

 

A o co chodzi bo ja nie trybie z autem na 4 kopyta może kolega wytumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi bo ja nie trybie z autem na 4 kopyta może kolega wytumaczyć

 

Ale co wytłumaczyć ? Samochód terenowy może administracyjnie ciągnąć więcej niż jego DMC / chyba 1,3 wartości ale pewny tego 1,3 nie jestem /

 

Ale ... samochód terenowy nie może w/g naszej klasyfikacji pojazdów być osobowy , dlatego wszelkie terenówki osobowe rejestruje się jako kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taraz trybie

 

Nie trybisz bo i ja nie trybię i nikt tego chyba nie trybi :ok::ok::ok:

 

Zacytuję przepis , ale jest tak kretyński / co zaznaczyłem / że szkoda słów :ok:

 

Art. 62.1. Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez:

1) samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t lub autobus - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego;

 

┬ž3.4.pkt 4) dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może przekroczyć:

a) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego,

:ok: dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu,

c) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta,

d) 3500 kg,

z tym że w przypadku samochodu terenowego, zgodnie z definicją zawartą w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie homologacji pojazdów samochodowych i przyczep (Dz. U. z 2004 r. Nr 5, poz. 30), masa ta może ulec zwiększeniu do 150 % wartości wynikającej z wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego przy zachowaniu pozostałych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie terenówki osobowe rejestruje się jako kombi

 

Ja tego nie trybie. Mam kombi i jest zarejestrowany jako osobowy :ok:

 

szary jest OK ! Kombi może być osobowe , ale samochód terenowy nie może być osobowy , Ty masz samochód osobowy kombi :ok:

Gdybyś miał samochód terenowy i byłby ciężarowy - wtedy może być terenowy

Jeśli ten sam samochód terenowy jest osobowy - wtedy kombi :ok:

 

Głupie , nie ? Ale tak to jest , tu jest Polska , stary , tu się ciężko oddycha ... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale terenowy może być jeszcze osobowy - ciężarowy tak mam w jedym aucie a w drugim ciężarowy bo ponoć pic-kup musi być tylko ciężarowy ale z tego co pamiętam to kiedyś by jeszcze samochód uniwersalny a chodzilo o podatek bo by mniejszy i ubezpieczenie bylo inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.