Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, yoshimura napisał:

Kolego wiem bo mam fiat freemont  2015r. 4x4 2.0 170KM dmc auta 2597kg,

dmc przyczepy z ham. 1100kg

dmc przyczepy bez ham. 450kg

To jest paranoja auto 4x4 z masą własną 2089kg może ciągnąć max dmc 1100kg i 450kg bez ham. Kupiłem i już żałuję samochód zaje... ale na haku to tylko rowery można wozić.

 

To moja Multipla ma na haku 1300kg, a sprzęgło nie jest mocarne ?. Czyli ten Freemont to Kolos na glinianych nogach ... a ciekawe auto jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, do0h napisał:

@rumpeltaki offtop, sobie czytam i czytam a tu prawie sąsiad - pozdrowienia z Kiczyc ;)

Pozdrawiam sąsiada "zza miedzy "  - mało na forum spotykam ludzi z cieszyńskiego, więc miło niezmiernie  ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2020 o 21:44, rumpel napisał:

To moja Multipla ma na haku 1300kg, a sprzęgło nie jest mocarne ?. Czyli ten Freemont to Kolos na glinianych nogach ... a ciekawe auto jest.

Pozdrawiam

Nie wiadomo o co chodzi z tą jego masą ciągniętą, a jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Ponoć fiat nie inwestował w tego amerykańca i nie zrobił odpowiednich homologacji na UE. Toż to Dodge journey z tym że włożyli motor od fiata. A same nogi nie takie gliniane? bo felgi 19"? cóż chciałem przyczepę dokupić to chyba tylko Niewiadów się kwalifikuje ??? a szkoda bo auto samo w sobie naprawdę świetne. Może ktoś podpowie jakie auto (tylko nie busy) spełnia wszystkie wymogi do przyczepy z ham. Dmc 2000kg bo tak szukam i jak nie mało na haku to masa maksymalna zestawu nie puszcza. prawko b+e mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, yoshimura napisał:

Nie wiadomo o co chodzi z tą jego masą ciągniętą, a jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Ponoć fiat nie inwestował w tego amerykańca i nie zrobił odpowiednich homologacji na UE. Toż to Dodge journey z tym że włożyli motor od fiata. A same nogi nie takie gliniane? bo felgi 19"? cóż chciałem przyczepę dokupić to chyba tylko Niewiadów się kwalifikuje ??? a szkoda bo auto samo w sobie naprawdę świetne. Może ktoś podpowie jakie auto (tylko nie busy) spełnia wszystkie wymogi do przyczepy z ham. Dmc 2000kg bo tak szukam i jak nie mało na haku to masa maksymalna zestawu nie puszcza. prawko b+e mam. 

Mitsubishi Outlander II  4x4 ma na haku 2 t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja holuję Discovery Sport moją cepkę DMC2000kg. DS ma w DR wpisane DMC2200 i po przeliczniku 1,33 legalnie mogę ją holować. DMC Sporta idealnie przygotowane pod polskie warunki- 2660kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mandrol napisał:

Ja holuję Discovery Sport moją cepkę DMC2000kg. DS ma w DR wpisane DMC2200 i po przeliczniku 1,33 legalnie mogę ją holować. DMC Sporta idealnie przygotowane pod polskie warunki- 2660kg?

Której gen to Disco ? I jeszcze pytanko jaką masz w DR max. Masę zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



. Może ktoś podpowie jakie auto (tylko nie busy) spełnia wszystkie wymogi do przyczepy z ham. Dmc 2000kg bo tak szukam i jak nie mało na haku to masa maksymalna zestawu nie puszcza. prawko b+e mam. 


Żebyś mógł ciągnąć przyczepe o DMC 2000 kg to i na haku musisz tyle mieć (poz. O1) i minimalne DMC pojazdu ciągnącego to 2660 kg (poz. F2). Wtedy będzie wszystko zgodnie z polskimi przepisami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yoshimura napisał:

Której gen to Disco ? I jeszcze pytanko jaką masz w DR max. Masę zestawu?

To jest wyśmiewane przez prawdziwych landroverowców Discovery Sport, następca Freelandera- nie myl z normalnym Disco. DMC zestawu 4860kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORSCHE:
- Cayenne Turbo S, 2006; 4.5, 383kW, 521 KM, 700Nm; MW 2430kg, DMC 3080kg; MMP z ham. 3500kg, bez 750kg

Witam co do przeliczenia 1,33 dotyczy się haka montowanego nie fabrycznie czyli nie zawsze jest napisane co i ile może ciągnąć dane auto i to wtedy wylicza diagnosta ale to jest rzadkość dla panów z  ITD jest ważne DMC (Dopuszczalna Masa Całkowita) zestawu  w dowodzie rejestracyjnym ostatnia strona rubryka F.3 i jeżeli przekraczamy 3,5t to musimy posiadać prawo jazdy minimum B+E jeżeli nie mamy takiego tylko prawo jazdy kategorii B to DMC auta + DMC Przyczepy nie może przekraczać 3,5 t  rubryka F,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, obecnie mam Zafirę A 125 KM w benzynie, według dowodu rejestracyjnego mogę ciągnąć 1300kg, wg. Towar 1200 optymalnie. Ok.

Rodzice mają Astrę J 1.7 CDTI mogą ciągnąć 1400, a siostra ma Dacie Logan i w dowodzie też ma 1300kg.

 

Zrzucamy się na przyczepkę, więc szukamy 1200-1300.

 

No ale moje auto jest najstarsze i najdalej za dwa lata trzeba będzie kupić inne.

Chcemy kolejna Zafirę, czyli model B i oczywiście zagazowac...

O teraz znajduje sprzeczne informacje, raz 1.8 w benzynie (140KM) może ciągnąc 1300, innym razem 1200kg.

Ktoś pomoże to wyjaśnić?

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.