Skocz do zawartości

Zaczep BPW ISC - kojarzycie takie coś?


pavel888

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Oglądałem ostatnio jedną Adrię, bo zmieniamy sprzęt i jesteśmy w trakcie poszukiwania, i szkopuł w tym, że ma ona taki oto zaczep stabilizowany:

 IMG_1444.thumb.JPG.56a679641cbec00758e2cb6c084f868f.JPGUntitled-1.jpg.6130c15facf9252c0b3ac8d363fd3a5f.jpg

Wygląda jak zaczep WS3000 Winterhoff-a ale wolę się dopytać, bo przyznam szczerze, że pierwsze widzę takie coś. Powiedzcie, czy ten zaczep jest OK i jak wygląda tutaj sprawa z okładzinami, bo jak wpiszę w Google, to wyskakują mi okładziny do Winterhoff-a właśnie.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak w temacie. Oglądałem ostatnio jedną Adrię, bo zmieniamy sprzęt i jesteśmy w trakcie poszukiwania, i szkopuł w tym, że ma ona taki oto zaczep stabilizowany:
 IMG_1444.thumb.JPG.56a679641cbec00758e2cb6c084f868f.JPGUntitled-1.jpg.6130c15facf9252c0b3ac8d363fd3a5f.jpg
Wygląda jak zaczep WS3000 Winterhoff-a ale wolę się dopytać, bo przyznam szczerze, że pierwsze widzę takie coś. Powiedzcie, czy ten zaczep jest OK i jak wygląda tutaj sprawa z okładzinami, bo jak wpiszę w Google, to wyskakują mi okładziny do Winterhoff-a właśnie.
Z góry dzięki.


Tak to Winterhoff WS3000. Okładziny te same.

Z ciekawości co to za Adria? Po zaczepie wnoszę, że jakaś Aviva 2017-2018. Czy to nie przypadkiem ta ze złamaną ramą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał:

Tak to Winterhoff WS3000. Okładziny te same.

Z ciekawości co to za Adria? Po zaczepie wnoszę, że jakaś Aviva 2017-2018. Czy to nie przypadkiem ta ze złamaną ramą? emoji848.png

 

Adria Aviva 512PK z 2016 r.

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-aviva-512pk-pierwszy-wlascicel-salon-polska-idealny-stan-ID6E4bKI.html

Generalnie wygląda fajnie, ma kilka obić i otarć, ale sprzedający od razu wszystko pokazał i ujawnił. Uszkodzenia naprawiał w Elcampie (dziura pod oknem, którą mu robotnicy wybili deską podczas remontu domu oraz prawy tylny narożnik - typowa parkingówka, blacha wygląda ok, sama kedra była tylko prostowana), więc zakładam, że jest w miarę dobrze zrobione. Zastanawiał mnie tylko ten zaczep, czy z okładzinami nie będzie problemu, lodówkę ma dużą, co w moim przypadku jest na minus, bo mi niepotrzebna a zwiększa tylko masę, no i sama masa przyczepy (DMC 1350, na tabliczce jest jeszcze 1023, więc zakładam, że to MW) - boję się, czy holownik da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pavel888 napisał:

Adria Aviva 512PK z 2016 r.

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-aviva-512pk-pierwszy-wlascicel-salon-polska-idealny-stan-ID6E4bKI.html

Generalnie wygląda fajnie, ma kilka obić i otarć, ale sprzedający od razu wszystko pokazał i ujawnił. Uszkodzenia naprawiał w Elcampie (dziura pod oknem, którą mu robotnicy wybili deską podczas remontu domu oraz prawy tylny narożnik - typowa parkingówka, blacha wygląda ok, sama kedra była tylko prostowana), więc zakładam, że jest w miarę dobrze zrobione. Zastanawiał mnie tylko ten zaczep, czy z okładzinami nie będzie problemu, lodówkę ma dużą, co w moim przypadku jest na minus, bo mi niepotrzebna a zwiększa tylko masę, no i sama masa przyczepy (DMC 1350, na tabliczce jest jeszcze 1023, więc zakładam, że to MW) - boję się, czy holownik da radę.

Już ją widziałem. Cena wydaje się ok zważywszy na wyposażenie (klima, mover). Ze stabilizatorem nie ma problemu, okładziny ogólnodostępne, wymieniasz praktycznie bez użycia narzędzi - są na wcisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pavel888 napisał:

Myślicie, że jest sens wymieniać lodówkę na mniejszą?

A po co na mniejszą? Akurat duża lodówka to ogromna zaleta tej przyczepy.  

Cytat

Zawsze to z 20kg mniej, no i miejsce zyskuję, np. na szafę, co jest istotne dla mojej żony

I kupisz przyczepę za prawie 75k po to aby zrobić w niej jakąś rzeźbę? :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

I kupisz przyczepę za prawie 75k po to aby zrobić w niej jakąś rzeźbę? :D

W sumie to racja, ale ja nie jestem do końca normalny ?

Najbardziej obawiam się holownika, ale przy tej wielkości i w tej konfiguracji wiem, że lżejszych przyczep jest niewiele. Mieliśmy upatrzonego Burstnera, stówkę lżejszy był, ale niestety ktoś inny nam sprzątnął go sprzed nosa. ?

A poza tym, większa lodówka = mniejsza szafa, mniejsza lodówka = większa szafa. Taka matematyka przemawia do mojej żony. Wiem, wiem, jest jeszcze jedna opcja: zmienić żonę, ale to nie wchodzi w grę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, pavel888 napisał:
W sumie to racja, ale ja nie jestem do końca normalny 

Najbardziej obawiam się holownika, ale przy tej wielkości i w tej konfiguracji wiem, że lżejszych przyczep jest niewiele. Mieliśmy upatrzonego Burstnera, stówkę lżejszy był, ale niestety ktoś inny nam sprzątnął go sprzed nosa. 

A poza tym, większa lodówka = mniejsza szafa, mniejsza lodówka = większa szafa. Taka matematyka przemawia do mojej żony. Wiem, wiem, jest jeszcze jedna opcja: zmienić żonę, ale to nie wchodzi w grę 

Co znaczy, że był stówkę lżejszy? Mówisz o DMC? DMC to tylko technicznie maksymalna waga pojazdu a nie jego masa rzeczywista. Możesz mieć przyczepę o DMC 1200 kg, która będzie cięższa od takiej co ma DMC 1350 kg.

Avivy akurat są lekkie. Jeśli jej MW faktycznie wynosi 1070 kg to z moverem i klima masz budę która waży 1150 kg i zostaje Ci jeszcze 200 kg ładowności.

Jedź i ogladaj. Jeśli buda jest faktycznie warta i w takim stanie to nie ma co się zastanawiać, utargujesz do 70k i bierz . Najwyżej w przyszłości auto zmienisz O wiele łatwiej zmienić auto niż znaleźć używaną budę w dobrym stanie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burstner ważył 970kg i to chyba już gotowy do jazdy, ale faktycznie nie ma co się chyba zastanawiać, bo poszukiwanie idealnej używanej budki, to jak poszukiwanie Świętego Graala, tym bardziej, że blisko mam…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pavel888 napisał:

Burstner ważył 970kg i to chyba już gotowy do jazdy, ale faktycznie nie ma co się chyba zastanawiać, bo poszukiwanie idealnej używanej budki, to jak poszukiwanie Świętego Graala, tym bardziej, że blisko mam…

Ile co waży to przekonać się można jedynie jadąc na wagę. Wpisy w DR nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Na przykładzie mojej Avivy z 2017 roku wyglądało to tak - MW w DR to 1055 kg. Buda po odebraniu od dealera, z markizą i założonym moverem, aku, ładowarką i okablowaniem ważyła 1025 kg - bez wody i butli. Tak więc masz jakiś pogląd jak to może wyglądać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

BPW w Hobby? W Hobby powinien być "Knott", który też jest de facto Winterhoffem WS3000.

Nie pamiętam, jaki zaczep  był wcześniej, ale wymieniłem go na nowy po zakupie przyczepy - akurat trafiło na BPW :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2021 o 00:41, jacek00 napisał:

Z ciekawości co to za Adria? Po zaczepie wnoszę, że jakaś Aviva 2017-2018. Czy to nie przypadkiem ta ze złamaną ramą? emoji848.png

 

Co do tej złamanej Adrii, czy ona się czasem w Mielcu nie pojawiła?

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-aviva-492-sprzedam-przyczepe-ID6DWPqw.html

Z tego co pamiętam, to ta złamana była właśnie z 2019 r. a w powyższym ogłoszeniu cena też chyba jest podejrzanie niska jak za taki rocznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej złamanej Adrii, czy ona się czasem w Mielcu nie pojawiła?
https://www.otomoto.pl/oferta/adria-aviva-492-sprzedam-przyczepe-ID6DWPqw.html
Z tego co pamiętam, to ta złamana była właśnie z 2019 r. a w powyższym ogłoszeniu cena też chyba jest podejrzanie niska jak za taki rocznik?
Nie, to nie ta. Ale ta też podejrzanie długo stoi, mimo niskiej ceny. Z ciekawostek to ma wymieniona całą tapicerkę. Pewnie jakąś popowodziowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.