Jump to content
pawel1966

Którędy na Hel z Krakowa? stan budowy dróg...

Recommended Posts

pawel1966
3 godziny temu, danielpoz napisał:

Na pocieszenie można sobie przypomnieć jak się jezdziło 20 lat temu😏

no można... Do dziś wspominamy nasz  pierwszy rodzinny  wypad na wakacje prawie nowym samochodem Wartburg 353 z dwusuwem ( pożyczony od teściów, bo ja miałem wtedy malucha 600...)  to był chyba 1989 rok. Prawko zrobiłem w 87. Kurde jednak wtedy jeździło się inaczej...wolniej, spokojniej, drogi ubywało czasem szybciej...Pamiętam jak wyjeżdzaliśmy z biwaku w puszczy augustowskiej na noc by wrócić do Krakowa - bywały odcinki np. od Ostrowii Maz. do Warszawy, że przez długi czas nie jechało dosłownie nic.:) Takie obrazki pamiętam doskonale.

Późnej w latach 90 i po dwutysięcznym ganiałem już służbowymi autami po całej Polsce  wtedy to był już horror - jazda Wawa Białystok, Poznań, Gdańsk, czy Kraków to byłą czasem walka o przetrwania i wyprzedzani nie na trzeciego ale zdarzało się ,że na czwartego:)) Mieszkałem wtedy w Warszawie - bo byłem na budowie chyba większości galerii handlowych w Polsce i stamtąd było mi się najłatwiej przemieszczać. Ale już wtedy można było zacząć budować obwodnicę Krakowa, Zakopiankę...i wiele wiele innych przeładowanych miejsc w całej Polsce. No ale wtedy nie było kasy..Ale miejmy nadzieję, że chociaż te ekspresówki coś poprawią

Edited by pawel1966 (see edit history)

Łza Włóczynutka

kasy nie było, ale przede wszystkim nie było logiki: korkowały się przede wszystkim miasta, bo nie było obwodnic, zawsze trzeba było jechać przez miasta, cały tranzyt walił przez miasta i to o one były największymi blokerami. A4 była do Katowic, potem całą aglomerację trzeba było stać w korkach, a za Gliwicami była znów A4 ..Jeszcze 5 lat temu autostrada kończyła się przed Łodzią i zaczynała za Łodzią.. Jeszcze rok temu wmiarę płynna DK1 musiała lecieć przez centrum Częstochowy..
zamiast zacząć program budowy dróg od obwodnic, to zaczęli budowy szerokich dróg przez pola, dróg kończących się w miastach.. dopiero teraz powstają obwodnice..
Można było już wtedy upłynnić ruch zaczynając od obownic, a dopiero późniejdobudowując do nich autostrady.

pawel1966
13 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Można było już wtedy upłynnić ruch zaczynając od obownic, a dopiero późniejdobudowując do nich autostrady.

oczywiście, że można było....tylko jakoś tak zawsze w naszej Polsce jest, że się nie da. tak jak napisał ktoś powyżej od roku 1945 roku coś tu nie gra...Zmienia się od niedawna a i tak cały czas coś jest pod wiatr...Przyszłość nie rysuje się już tak różowo jesli chodzi o finanse a to co jest wybudowane i co jeszcze być może będzie i tak spłacać będą nasze wnuki. Kwoty dofinansowania ( nie bezzwrotnego) są widoczne na wielu tablicach informacyjnych widocznych przy remontowanych drogach. Ehhh nie zazdorszczę następnym pokoleniom. Ale może się mylę?