Skocz do zawartości

Którędy na Hel z Krakowa? stan budowy dróg...


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, pawel1966 napisał:

B&ardziej interesuje mnie stan nawierzchni na budowanej S7 - ale może w nocy nie będzie źle i nawet wolniej ale przejedziemy bez rozwalenia przyczepy:)

To tu nie pomogę - ja jechałem przez A1 i tam było pod tym względem OK. Do A1 dojechałem w Radomsku.

Mogę polecić tą trasę również ze względu na dużą ilość MOP-ów, szczególnie za Łodzią, na których zawsze są toalety+umywalnie czasem prysznice,  możliwość poboru wody, często też stacje benzynowe i bary/restauracje. Pozdro. T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na remontowanym odcinku A1 jedzie się już nową jezdnią, więc jest równo, są też dwa pasy ... i odcinkowy pomiar prędkości ;)

Na S7 jest gorzej, choć częściowo też już jest nowa nawierzchnia, tu się raczej nie korkuje, no i jest za free

Kwestia kiedy przez Warszawę ?, nocą OK

Ja ostatnio jeżdżę z Krk S7 do Kielc, potem 74 na Piotrków, dalej już A1

Wyjazd z Krk można ominąć przez Kocmyrzów/Słomniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawel1966 napisał:

Zamierzam dotrzeć gdzieś za Niedzicę, Olsztynek albo nawet może do Ostródy i tam już znalazłem kilka parkingów przy stacjach benzynowych gdzie się po prostu zatrzymamy na kilka godzin snu.

Jest fajne miejsce koło Buczyńca - przy pochylni. To jest dawny kemping, teraz nikt nim się nie zajmuje. Mediów oczywiście brak, ale jest to fajna dzika, cicha i spokojna miejscówka w drodze nad morze. Nocowaliśmy już tam kilka razy. Z S7 trzeba odbić tylko kilka km.
https://maps.app.goo.gl/xZtXiCQUjUXHJdAWA

2 godziny temu, konrad_b napisał:

Na remontowanym odcinku A1 jedzie się już nową jezdnią, więc jest równo, są też dwa pasy ... i odcinkowy pomiar prędkości ;)

O właśnie, uważaj na ten odcinkowy pomiar, bo jest on na długości ok 40km! Łatwo się zapomnieć, a ograniczenie 70km/h mimo dwóch pasów w każdą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pjetko napisał:

Jest fajne miejsce koło Buczyńca - przy pochylni. To jest dawny kemping, teraz nikt nim się nie zajmuje. Mediów oczywiście brak, ale jest to fajna dzika, cicha i spokojna miejscówka w drodze nad morze. Nocowaliśmy już tam kilka razy. Z S7 trzeba odbić tylko kilka km.
https://maps.app.goo.gl/xZtXiCQUjUXHJdAWA

Chyba nie do końca prawda, że się nikt nim nie zajmuje ;) Ma swoją stornę internetową nawet: http://buczyniec.com

A patrząc po opiniach w Google Maps, to ludzie tam bywają i z właścicielem się jednak kontaktują: https://g.page/CampingBuczyniec?share

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacek00 napisał:

Chyba nie do końca prawda, że się nikt nim nie zajmuje ;) Ma swoją stornę internetową nawet: http://buczyniec.com

A patrząc po opiniach w Google Maps, to ludzie tam bywają i z właścicielem się jednak kontaktują: https://g.page/CampingBuczyniec?share

 

to może się to zmieniło. Byłem tam ze cztery lata temu i mam nawet zapisane to miejsce , było wówczas ogólnodostępne i bezpłatne, jeśli mnie pamięć nie myli to była na wjeździe tablica że sfinansowane ze środków UE.

Pewnie okres ochronny już minął i ktoś to wydzierżawił i pobiera opłaty, nie mniej jednak miejscówka fajna.

Osobiście przez kilka lat spałem w tranzycie na parkingach i MOPach, ale ostatnio coraz częściej  staramy się znaleść miejsce tranzytowy nocleg kilka km od autostrady w jakimś cichym spokojnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jacek00 napisał:

Chyba nie do końca prawda, że się nikt nim nie zajmuje ;) Ma swoją stornę internetową nawet: http://buczyniec.com

Faktycznie! Wygląda na to, że ktoś to ogarnia. Ostatnio, późną wiosną nic tam się nie działo. Widocznie od tego lata działa jako camp. W sumie fajnie, bo jest to bardzo dobre miejsce na 1-2 dni i ogarnięcie rowerami i żeglugą kanału. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu jechaliśmy do Władka i pojechaliśmy od nas do Piotrkowa Tryb. powiatowkami przez Wloszczową, dalej A1 (a potem obwodnica 3miasta) W 6h byliśmy na miejscu. Wyjechaliśmy o 4 rano, o 10 byliśmy na miejscu. (Vanem solo). Bramki ogarnięte elektronicznie,  nigdzie korków. Jak pojedziesz nocą to nie sądzę, żebyś miał gdzieś jakieś korki.

Jeśli chodzi o obwodnicę Słomnik to wizytowałem ostatnio Mop, i będzie wypas, jest nawet punkt serwisowy dla przyczep i kamperow

IMG_20210902_180640.thumb.jpg.af0805fe25000a5049fc277e445e27d9.jpgIMG_20210902_181215.thumb.jpg.7611be80aad29b4417b800bebfcc0a6e.jpgIMG_20210902_181228.thumb.jpg.b80007c3090517e850fe432e0ada3332.jpgIMG_20210902_181254.thumb.jpg.2e23026d9f5910a53389e2d041b125dd.jpgIMG_20210902_181302.thumb.jpg.23ca944791cb5f794136c8a4931d9b3c.jpgIMG_20210902_181318.thumb.jpg.f2b19675d9f33f278d2313d081c2b545.jpgIMG_20210902_181325.thumb.jpg.e6d5a33fdb189821b9322f77735e3ad2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jutro wieczorem ruszamy! Dziękuję Wam wszystkim za bardzo konkretne informacje!

A tak swoją drogą dziś byłem w Pyrzowicach odwieźć rodziców na samolot - i po drodze minąłem lub wyprzedziłem kilka przyczep i jeszcze więcej kamperów Ruch jak w wakacje:) Nawet teraz wieczorem w Krakowie widzieliśmy zestaw wyruszający gdzieś na noc...Piękna pogoda...aż chce się jechać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszytko leciałbym A1. Do Częstochowy przez Olkusz jest szybciej i taniej niż A4 na Katowice, przez Częstochowę też wieczorem nie ma problemów - dalej lecisz 90km z prędkością 70 na godzinę, ale dość płynnie... Potem cały czas prosto aż do zjazdu na Elbląg, czyli pewnie do Swarożyna... Kluczem fajnej jazdy jest godzina startu - ja w środku sierpnia jechałem tą trasą do Rozewia - start o 18 - a po drugiej w nocy spałem nad morzem 10km od celu :)

 

sierpien.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

W czerwcu jechaliśmy do Władka i pojechaliśmy od nas do Piotrkowa Tryb. powiatowkami przez Wloszczową, dalej A1 (a potem obwodnica 3miasta) W 6h byliśmy na miejscu.

Ja właśnie jeżdżę podobną trasą, tylko nie do Piotrkowa, lecz Radomska (przez Wolbrom, Pilicę, Lelów, Drochlin, Przyrów, Garnek :), Gidle ) i bardzo sobie ją chwalę. Bez ogona i z przystankami, na Hel jadę ok. 8 godzin (z północnych okolic Krakowa). (z ogonem jednak rozbijam podróż na dwa dni i śpię gdzieś na mop'ie).

15 godzin temu, pawel1966 napisał:

ale A1 raczej nie będę jechał. E7 na polnoc od Warszawy jest o wiele ladniejszą drogą niz A1

Tego nie wiem, bo nie jeżdżę przez e7, ale napewno A1 jest krócej, i być może szybciej.

 

Ach! Zazdroszczę wyjazdu :)   Szerokości.  Pozdrowienia !! T.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Stu napisał:

przez Częstochowę też wieczorem nie ma problemów

Wieczorem na pewno ale byłem kilka dni  temu w Częstochowie ( strasznie wtedy lalo) i korek na północ na remontowanej dwupasmówce był potężny. w nocy , tak jak  piszezs pewnie nie ma z tym problemu, a ja  pewnie i tak pognałbym z Dąbrowy Górniczej  na A1 Aha  przed Pyrzowicami stałem też dziś chwilę w korku na S1 Między Dąbrową Górniczą a Wojkowicami. Tam też jest totalny remont ( nareszcie) i kilkanaście minut trzeba tam stracić.

 

17 minut temu, PanSamochodzik napisał:

Ja właśnie jeżdżę podobną trasą, tylko nie do Piotrkowa, lecz Radomska (przez Wolbrom, Pilicę, Lelów,

Właśnie tamtędy jechałem ostatnio na spotkanie w Rędzinach za Częstochową. Lubię  tą drogę, jeździmy też tamtędy np na camping do Siamoszyc.

 

17 minut temu, PanSamochodzik napisał:

 

 

 

17 minut temu, PanSamochodzik napisał:

Ach! Zazdroszczę wyjazdu :)   Szerokości.  Pozdrowienia !! T.

Dzięki:) byle pogoda się nie zepsuła, bo mamy wielką ochotę na rowery, ale nawet jesli się powali, a takie są niestety prognozy - to spacery plażą..nadmorskim lasem...po prostu tego nam się chce. No i zamiast do Chłapowa  jedziemy do Łeby.  Ale najpierw mam sprawy w Elblągu:)

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.