Skocz do zawartości

Którędy na Hel z Krakowa? stan budowy dróg...


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób znających aktualny stan budowy, utrudnień jakie mogę napotkać na głównych drogach wiodących na północ z południa czyli powiedzmy od Częstochowy do Łodzi  ( chodzi o A1, i na północ od i Warszawy czyli S 7. Do tyvch miast jadąc z Krakowa sytuację znam dobrze - ale wiadomo,  że wszystko się zmienia...a startujemy na wybrzeże z przyczepą w czwartek wieczorem i chcemy rano być w Elblągu ( po drodze pewnie zrobimy sobie krótki nocleg na jakimś parkingu). Już to przemawia za jazdą S7 - ale nie jechałem już pewnie ze dwa lata drogą S7 Na Gdańsk. O ile pamiętam - gdzieś poniżej Olsztynka była gotowa piękna ekspresówka ale, co z wylotem z Wawy na Mławę, Płoński i Niedzicę? z tego co widzę cały czas są tam roboty drogowe ( mapa stanu budowy dróg GDDKiA) . Na której trasie wpakuję się w większe "problemy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Commander napisał:

Zawsze jadę $7. Jest coraz lepiej. Wszystko co się korkowało omijała navi zwłaszcza w okolicach Mławy. Najgorsze g.... jest w Trójmieście. Tam są wszędzie remonty i zwężenia. Wielkiego wyboru nie ma. 

Paweł wstąpcie do Elbląga koniecznie....

W Trójmieście jest jeden remont na obwodnicy, w miejscu gdzie podłączają Trasę Kaszubską czyli bardziej na wysokości Gdyni. Z tym że w korki wjedziesz jadąc w godzinach szczytu, czyli rano lub po południu. W pozostałych godzinach prawie nie zauważysz. To jest tylko kilkaset metrów przebudowy. A oprócz tego na A1 z okol. Piotrkowa do Gdańska lecisz bez żadnych utrudnień, chyba że na bramkach w okolicy Torunia, a potem Gdańska ustawi się kolejka, ale zakładam że to tylko w wakacje. Co innego Okolica Piotrków - Częstochowa na A1, gdzie jest remont przez kilkadziesiąt kilometrów. W nocy jedziesz, a w dzień może być słabo. Ja stałem w wakacje.

Edit:

Poza tym bez różnicy czy pojedziesz A1, czy S7, to i tak na końcu trafiasz na obwodnicę Trójmiasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Warszawy S7 leci się bardzo dobrze, potem za Płockiem zaczynają się remonty i jak masz pecha to ciągniesz się za walcem przez 10 minut. Ale dramatu nie ma, wg mnie nie ma sensu jechać autostradą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, olas1 napisał:

Do Warszawy S7 leci się bardzo dobrze, potem za Płockiem zaczynają się remonty i jak masz pecha to ciągniesz się za walcem przez 10 minut. Ale dramatu nie ma, wg mnie nie ma sensu jechać autostradą. 

Jak za Płockiem? To jak jedziesz S7, że się w Płocku znajdujesz potem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawel1966 napisał:

A na północ od Warszawy na S7 jedzie się w miarę dobrze z przyczepą czy trzeba sięliczyć z jakimiś dużymi utrudnieniami i opóźnieniem?

Między Płońskiem, a Mławą ( mniej więcej ;) ) jest dramat. Ale i tak lepiej jechać siódemką nią autostradą.

Po za tym Trójmiasto. W sierpniu przejazd od węzła na Gdańsk/Gdynię do Wejherowa zajął nam ponad dwie godziny ;(

Jest szansa, że za rok będzie już o niebo lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między Płońskiem, a Mławą ( mniej więcej ) jest dramat. Ale i tak lepiej jechać siódemką nią autostradą.
Po za tym Trójmiasto. W sierpniu przejazd od węzła na Gdańsk/Gdynię do Wejherowa zajął nam ponad dwie godziny ;(
Jest szansa, że za rok będzie już o niebo lepiej...
Dziękuję!

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest fajna mapka, aktualizowana na bieżąco i faktycznie następny rok to nad morze z okolic krk tylko s7, etoll pewnie to złapie

Mapa autostrad i dróg ekspresowych w Polsce - SISKOM & SSC

pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Malinki napisał:

@Malinki z  tego co przeczytałem to od dzisiaj jest nowy 4 kilometrowy odcinek! fajnie dziękuję za dobre informacje:):)

2 godziny temu, G13 napisał:

W pażdzierniku jeszcze otwierają obwodnicę Słomnik czyli  dodatkowe 13 km S7. 

Dziś jechałem do Kielc i faktycznie już chyba wszystko prawie gotowe na tym odcinku. też dobra wiadomość - choć wjazd do naszego "króewskiego"miasta w godzinach szczytu to porażka...Wstyd!!!!! przepraszam wszystkich za to co Was może spotkać na wjeździe do Krakowa od północy, od Sandomierza....od Oświęcimia..od Zakopanego...z żadnej strony nie da się spokojnie wjechać do tego bagna...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pawel1966 napisał:

Mam pytanie do osób znających aktualny stan budowy, utrudnień jakie mogę napotkać na głównych drogach wiodących na północ z południa czyli powiedzmy od Częstochowy do Łodzi  ( chodzi o A1, i na północ od i Warszawy czyli S 7. Do tyvch miast jadąc z Krakowa sytuację znam dobrze - ale wiadomo,  że wszystko się zmienia

Tak, właśnie - wszystko się zmienia. Ja jechałem w sierpniu na hel z okolic Krakowa - tam i spowrotem przez A1.

Najgorszy odcinek to obwodnica trójmiasta, ale po drodze też różnie bywało. No i w wakacje trasa Władysławowo- Hel też bywała bardzo problematyczna (zdarzały się korki od Wład, aż do Kuźnic, ale to takie z prędkością 2 km na godzine maks. ).

Co mogę polecić - kontrolować bieżący ruch na google maps (włączyć opcję "natężenie ruchu" czy jakoś tak) - to się bardzo dokładnie  sprawdza.

Niestety, aby ustalić godziny, w których najczęściej występują korki, trzeba poświęcić kilka dni. Ale jeżeli to będziesz wiedział, spokojnie je ominiesz. Ja tak zrobiłem i do domu wracaliśmy prawie bez korków :)

Tego i Tobie życzę. Pozdro i udanego wyjazdu!

T.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PanSamochodzik napisał:

Niestety, aby ustalić godziny, w których najczęściej występują korki, trzeba poświęcić kilka dni. Ale jeżeli to będziesz wiedział, spokojnie je ominiesz. Ja tak zrobiłem i do domu wracaliśmy prawie bez korków

My wystartujemy wieczorem - więc o korki tak bardzo się  na S7 nie martwię ( to znaczy już klnę jak sobie pomyslę, że wyjeździe z Krakowa na Warszawę...tam na pewno swoje odstoimy...wrrrr.  Potem już na dwupasmówce i przez Warszawę nie powinno być problemów. Zamierzam dotrzeć gdzieś za Niedzicę, Olsztynek albo nawet może do Ostródy i tam już znalazłem kilka parkingów przy stacjach benzynowych gdzie się po prostu zatrzymamy na kilka godzin snu. A rano ruszamy dalej. B&ardziej interesuje mnie stan nawierzchni na budowanej S7 - ale może w nocy nie będzie źle i nawet wolniej ale przejedziemy bez rozwalenia przyczepy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.