Skocz do zawartości

Co zrobić z pustą angielską butlą gazową


Ramirez

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ramirez napisał:

Mam angielską butlę gazową Calor Gaz 6 kg. Gaz zużyłem, nie można jej nabić (inny zawór). Chciałbym się jej pozbyć, ale nie wiem jak. Czy PSZOK-i przyjmą taką butlę?

Jak podjedziesz to się dowiesz. Podobno przyjmują odpady niebezpieczne, więc na logikę butle też powinni. 

Jak nie przyjmą to zakop w ogródku, tak aby fragment wystawał i wezwij saperów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie znajdziesz na to kupca to spuść gaz, odkręć zawór i zawieź na złom. Otwarta, bez zaworu jest zwykłym kawałkiem blachy. 

Możesz też sobie zrobi z tego architekturę ogrodową, tudzież wiadro po odcięciu góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ramirez napisał:

nie można jej nabić (inny zawór)

Przyjedź do mnie to nabiję :)

A w dobrym stanie jest ? Nigdzie nie pordzewiała ? Jeżeli stan dobry to za jakieś niewielkie pieniądze mógłbym wziąć,

tylko trochę daleko ode mnie do Legnicy i koszty transportu pewnie byłyby spore.

Pisz na priv, może coś wymyślimy :)

 

Pozdro, T.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, G13 napisał:

Kolego nie spuszczaj gazu, to sie utylizuje. Zadzwoń do PROZONU.

Butla to złom. Zwykły kawał blachy. A gaz to mieszanka propan-butan. Czyli gaz obojętny dla ozonu i atmosfery. Jak najbardziej ekologiczny. Nie trzeba tego utylizować w sensie ochrony środowiska. 

Nie widzę sensu obchodzenia się z tym jak bombą. Albo odsprzeda komuś kto potrzebuje albo sprzeda na złomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, andross napisał:

Daj przekręcić zawór na nasz i ci wszędzie napełnią

Nikt nie chce podjąć się wymiany zaworu. Poza tym po ewentualnej wymianie konieczna jest homologacja, a to już kosztuje i jest nieopłacalne. Chcę ją po prostu legalnie zutylizować a nie być zmuszony do "porzucenia w lesie". Stąd moje pytanie jak w temacie, myślałem, że ktoś taki temat już przerobił.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Edytowane przez Ramirez (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ramirez napisał:

myślałem, że ktoś taki temat już przerobił

Przerabiałem. Tak jak pisałem - wystawiłem za bramę i zniknęła. Tak jak i inne rzeczy które wystawiałem zamiast wyrzucać do śmieci. To że mnie już niepotrzebne nie znaczy że innemu się nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2021 o 21:47, andross napisał:

Daj przekręcić zawór na nasz i ci wszędzie napełnią

O tu nie tak prosto - może jacyś super fachowcy by to zrobili za ODPOWIEDNIĄ opłatą, ale generalnie problem jest z dostępnością części - zapewne gwint w butli jest - podobnie jak zawór - angielski. I tu nie łatwo jest dopasować coś polskiego. Temat przerabiałem i pozostałem przy angielskiej wersji, a dorobiłem wężyk do napełniania tychże butli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.