Skocz do zawartości

Nieszczelne okolice świetlików


Witwol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

 

Piszę z zapytaniem ponieważ ciekną mi okolice świetlików dachowych i woda przedostaje się do środka kampera. 

 

W najbliższych dniach chciałbym się zabrać za uszczelnianie dachu.  Załączam zdjęcia stanu obecnego.

Zakupiłem już środki do uszczelnienia z firmy hypertectum. Ktoś z forumowiczów polecał tą chemie.

1)hypertectum detail 

2) tec flex kiełbasa

Moje pytania brzmią następująco

 

A) jakim środkiem była wykonywana poprzednia izolacja , ta jasna szara którą widzimy na zdjęciach?

B) czym ją oczyścić i wyszlifować tak aby nic się nie kruszyło i aby nałożyć nową chemie.

 

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20210823_194321.jpg

IMG_20210823_194345.jpg

IMG_20210823_194324.jpg

IMG_20210823_194429.jpg

IMG_20210823_194353.jpg

IMG_20210823_195133.jpg

IMG_20210823_195130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Witwol napisał:

Zakupiłem już środki do uszczelnienia z firmy hypertectum. Ktoś z forumowiczów polecał tą chemie.
1)hypertectum detail 
2) tec flex kiełbasa

Moje pytania brzmią następująco
A) jakim środkiem była wykonywana poprzednia izolacja , ta jasna szara którą widzimy na zdjęciach?
B) czym ją oczyścić i wyszlifować tak aby nic się nie kruszyło i aby nałożyć nową chemie.

Cześć
Moim zdaniem
ad A
nie sposób tego ustalić ze zdjęć ale na pewno jest to zrobione niewłaściwie
właściwym sposobem jest uszczelnienie pomiędzy kołnierzem świetlika a blacha dachu środkiem trwale elastycznym takim jak np. uszczelniacz butylowy  niejako wewnątrz a nie na zewnątrz tak jak widzę na fotach - taki obrazek to często niefachowa poprawka jak puszcza uszczelnienie pod kołnierzem tak ludzie to robią ale jest to blednę

ad. B
Jeśli nie masz zadaszenia poczekać na pogodę, zdemontować okna dachowe (świetliki) szpachelka plastikowa jak słaba kawałek blaszki alu, jak mało szpachelka stalowa, japonka do szpachlowania itp  inne tego typu środki mechaniczne, szlifowanie w ostateczności jeśli inne nie poradzą, szczotki odradzam nawet mosiężne - od biedy da radę robić szczotka z miękkim drutem ale trzeba mieć wprawę aby nie pozadzierać miękkiej aluminiowej blachy na kołnierzach nie próbuj szczotki wjedziesz w plastik na bank  - musisz próbować  co da rade w zależności jak mocno to dziadostwo jest sklejone z dachem i kołnierzami okien dachowych  nie ma gotowej metody - ideą jest wyskrobanie do czysta i jak najmniejsze uszkodzenia blachy oraz kołnierzy okien
Aluminium niespecjalnie się maluje a to konieczne przed  ponownym uszczelnieniem aby zabezpieczyć blachę przed utlenianiem - tu po wyczyszczeniu syfu normalne zasady lakiernictwa
Kołnierze okien - analogicznie trzeba usunąć ten syf do czystego plastiku

Odpylić i Odtłuszczenie benzyna ekstrakcyjna

Nie znam tych środków które wymieniasz - ja do tego typu rzeczy stosuje Dekalin Dekaseal 8936 ew podobny butyl z Siki  - to srodki które sa trwale plastyczne i nie kleja bardzo mocno aby ponowny demontaż był możliwy
Aby te ryflowaną blachę zrobić trzeba zrzucić panele,
To co widzisz to sygnał ze pasuje zrobić wszystkie uszczelnienia kompleksowo i tak bym Ci radził - raz a porządnie i mieć spokój

Powodzenia!

 

edit - dopisane

Na pierwsze pobieżne szukanie po necie ta Twoja chemia nie bardzo mi się podoba  - porównaj jej karty techniczne z tymi co wymieniłem albo zapodaj tu linki do tych kart lub wątku gdzie je wymieniano

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.