Skocz do zawartości

Remont bakisty- Bürstner 4023, proszę o poradę.


OTTO1

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, maniacs99 napisał:

 a do czysta nitro (potrafi ruszyć farbę) i szmata,
Przed położeniem taśmy benzyna ekstrakcyjna

Benzyna lakowa. Nie zmywa farby, nie odparowuje tak szybko jak ekstrakcyjna, 3xłatwiej akurat przy butylu, na końcu ekstrakcyjną na czysto.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Leje i leje, a w bakiście suchutko, oczwiście mowa o suficie, ściankach i rogach. Bo na podłogę wcieka woda przez węknięcie i źle założoną uszczelkę.

Aczkolwiek widać dokładany silikon, nie wiem czy ktoś na zapas dołożył, czy myślał że tamtędy wcieka woda ?

IMG_20210830_133544.jpg

15 godzin temu, jacekzoo napisał:

Daj lepsze fotki

Poszturchaj paluchem czy jest gąbka, a jak suche to śrubokrętem czy się kruszy

Zrobiłem zdjęcia.

Przedstawiaja najgorsze miejsca, które są tylko przy kołach, jak wspomniałem z tyłu od kamieni, przyd kołem wydaje się ok.

Próbowałem śrukokrętem, nic sie nie sypie, jest wszystko twarde, w jedym miejscu zdarłem na siłe i widać jasną pilśnię.

IMG_20210830_134743.jpg

IMG_20210830_134523.jpg

IMG_20210830_134455.jpg

IMG_20210830_134439.jpg

IMG_20210830_134420.jpg

IMG_20210830_134351.jpg

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc napiszę i ja bo oglądałem ta przyczepę ze znajomymi i nie wyglądała za dobrze,pomijam bakiste bo da się to zrobić ale tylna ścianka od tego zagięcia co jest tablica w dół nie podobała mi się od środka, potem dziwne zacieki na wszystkich meblach od sufitu w dół tak na ok 5cm i od podłogi w górę tak też ok 5cm... Pani mówiła że od mycia mopem... Plus opony do wymiany bo dość że zwykle od osobówki to jeszcze chyba z 14 roku.. ogrzewania też nie było więc ja odpuściliśmy nawet nie walcząc z ceną.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, WojtexJanex7 napisał:

A więc napiszę i ja bo oglądałem ta przyczepę ze znajomymi i nie wyglądała za dobrze,pomijam bakiste bo da się to zrobić ale tylna ścianka od tego zagięcia co jest tablica w dół nie podobała mi się od środka, potem dziwne zacieki na wszystkich meblach od sufitu w dół tak na ok 5cm i od podłogi w górę tak też ok 5cm... Pani mówiła że od mycia mopem... Plus opony do wymiany bo dość że zwykle od osobówki to jeszcze chyba z 14 roku.. ogrzewania też nie było więc ja odpuściliśmy nawet nie walcząc z ceną.. 

No i się wyjaśniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z podkulonym ogonem.

Przeliczyłem swoje możliwości i wiedzę.

Największym błędem jaki popełniłem, było pójście na ustępstwa.

Teraz już wiem że jak znajdę jedno wadliwe lub mokre miejsce, to może być ich 10, a do namierzenia zaledwie 5.

Przyczepa musi być idealna, a nie podchodzić z nastawieniem że to tylko bakista, bo do tego doszło brak zapasu, wadliwa wtyczka, reduktor gazu do wymiany a ja na wszystko się zgadzałem.

Dziękuję za pomoc.

 

P.S. Sprzedawca (dwie starsze siostry) okazały się bardzo uczciwe i bez problemu zwróciłem przyczepę i odzyskałem pieniądze ;)

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, OTTO1 napisał:

P.S. Sprzedawca (dwie starsze siostry) okazały się bardzo uczciwe i bez problemu zwróciłem przyczepę i odzyskałem pieniądze ;)

I to się nazywa  happy end! Na prawdę cieszę się razem z  Tobą, bo żal mi już było czytać jak pastwili się nad Tobą. Ciekawe, czy wiesz, jak wiele  szczęścia miałeś, że dostałeś  kasę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jerrylin napisał:

bo żal mi już było czytać jak pastwili się nad Tobą.

Loża szyderców na początków zawsze musi być ? niech się cieszy, że nie rozkładał przedsionka na zlocie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, OTTO1 napisał:

Ja tylko mam nadzieję że będziecie równie aktywni w dziale zakupu przyczepy.

Już niebawem wrzucę tam moje propozycje ;)

Myślę,że nikt nie weźmie odpowiedzialności na siebie ? na podstawie zdjęć. 

Edytowane przez ampere (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, patriks napisał:

ponieważ jesteś równy facet...

A na jakiej podstawie ? 

Do Szczecina to jednak za daleko, choć dawno nie byłem u kuzynki na Pogodnie :)

8 minut temu, ampere napisał:

Myślę,że nikt nie weźmie odpowiedzialności na siebie ? na podstawie zdjęć. 

I nikt nie zapłaci ;)

Ale.... Zawsze już coś nakreśli i być może zaoszczędzi mi kilkaset km jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OTTO1 realnie patrząc na sytuację, w tym budżecie co chcesz dać (co dałeś za tą) to 99% będzie zgniłkami, nie bardziej lub mniej tylko bardziej lub jeszcze bardziej. Tanio już było, teraz w tym budżecie to naprawdę mało realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.