Skocz do zawartości

Generator Honda czy Eco Flow?


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie dokupić do kamperka ( ale może też przydać się w razie niepogody do przyczepy, na której mam solar) dodatkowe źródło 230V, które uniezależniło by nas na krótki okres ( jedna dwie nocki) od zewnętrznego zasilania 230V.  Mam co prawda w vanie akumulator pokładowy głębokiego rozładowania, chyba 65 Ah, który oczywiście ładuje się z alternatora. ale już wiem, że lodówka, zżera go całkowicie w jakieś 5-5 godzin ( tak było przynajmniej zimą). Potrzebuję więc zasilania dodatkowego, bo solara na dach podnoszony nie ma sensu montować.

Zastanawiam się nad:

Hondą EU 22i (inwerter, 2,2kW, praca na zbiorniku benzyny 3,5 litra przez maks 4 godziny, cena ok 5000 z pierwszym serwisem gwarancyjnym) - zaleta całkowite uniezależnienie na krótkie wyjazdy jesli będę miał ze sobą kanister 5- 10 litrów) wada - pomimo, ten model Hondy jest relatywnie cichy - to jednak hałas....

No i jeszcze jest wynalazek za chore pieniądze Eco Flow  Delta 1300 - niby lodówka 150 W pochodzi na tym jak podają 10-20 godzin, ale gdy włączę jeszcze światło, podłącze komórkę czy kompa - to za długo to nie popracuje, a patem i tak trzeba go gdzieś podładować...no chyba, że dokupię opcjonalne baterie słoneczne 110 lub 160 W i w ciągu kilku godzinprzy słonecznej pogodzie podładuje się to znów do 80 %. Wada - cena, krótki czas pracy., Zaleta - zdecydowanie bardziej cicha praca niż generatora  chociaż przy podłączonych odbiornikach 230V dość głóśno chodzą wiatraki. no i możliwość rozbudowania o ogniwa solarne do ładowania w dzień przy dobrej pogodzie.

No i pytanie - użytkuje ktoś z Was taki urządzenia? co byście wybrali by zapewnić sobie zasilanie do lodówki światła przez przynajmniej jedną, dwie nocki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół żartem:

Youngtimer bike:
Jeśli spieracie się, czy bardziej solidna jest Honda Debilka, czy Cegła z Monachium, to możecie przestać - oto najsolidniejsze urządzenie z silnikiem spalinowym w naszej galaktyce.

Ten sku***wiel to mój prywatny chiński agregat kupiony w Castoramie jakieś siedem lat temu. Jest to moje podstawowe źródło prądu w mym prestiżowym garażu.

Tak, elektryfikacja pod mój "chlewik" nie dotarła, a po za tym sąsiedzi mnie nie lubią, więc nie mam od kogo pociągnąć na lewo.

Wiecie jak to jest, miał być na chwilę, został na zawsze.

Tera trochę szczegółów. Nie wiem ile to ma motogodzin, ale nie oszczędzam go, a zdarzało się, że pracował godzinami co noc. Niejedną imprezę obdarzył prądem, nie jeden wymieniony klocek mi oświetlił.

Nie, żeby to się nie psuło. Raz mi się zapalił, ale udało mi się go uratować stosunkowo szybko. Raz kanał wylotowy tak się zapchał nagarem, że pracował bez świecy. Ostatnio dostał jakichś dzikich obrotów i popalił mi wszystkie żarówki. Raz zablokowało tłok, bo wyleciało zabezpieczenie sworznia.

Ostatnio doszedłem do tego, żeby go wymienić na nowszy model. :-P Bo elektryfikacja nadal daleko od mojego chlewika.

Dziś z nudów postanowiłem go rozebrać. Ukazał mi się przytartarty cylinder. Oczywiście poskładałem go na stare uszczelki, niektórych brakowało.

I co? I "szkyrt" i chodzi. 228V, równiutko pracuje i jest gites majonez.

Szach mat Hondziarze.



https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=380996180060848&id=100044514066110

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio pytałem o agregat tylko nie do przyczepy ale go garażu i stanęło na zakupie agregatu firmy FOGO
taki walizkowy coś jak Honda kosztuje połowę jej ceny

https://allegro.pl/oferta/agregat-pradotworczy-inwertorowy-f2000is-fogo-10569773519

ale ja potrzebuje coś mocniejszego i kupuję taki, niestety do przyczepy jest za duży, ale ma silnik Hondy

https://allegro.pl/oferta/agregat-pradotworczy-fogo-fh-3001r-honda-generator-10025008895

Na pewni ni wydał bym 6 koła na zasilnie akumulatorowe, te walizkowe nie są głośnie i awaryjnie na pewni lepsze niż akumulator,

 

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cezarr  Dzięki!  już  oglądałem Fogo i w grę wchodziłby właśnie ten model 3001. Ale czy to na pewno silnik Hondy? w danych technicznych jest napisane RATO. No i nie wiem jak z ewentualnym serwisem, bo tańszy od Hondy troszkę jest - to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pawel1966 napisał:

Ale czy to na pewno silnik Hondy?

Mają i takie i takie silniki te z Hondy są przeważnie droższe np FH 3001 R,  ale z tego co mi powiedział użytkownik tych agregatów to do użytku nie profesjonalnego
nie musi być Honda bo to nie jest tani  Chińczyk

Tylko Tobie chodzi o taki walizkowy z tego co rozumiem, trzeba by poczytać specyfikację czy tam jest silnik Hondy bo w tych większych jest na pewno.

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cezarr napisał:

Mają i takie i takie silniki te z Hondy są przeważnie droższe np FH 3001 R,  ale z tego co mi powiedział użytkownik tych agregatów to do użytku nie profesjonalnego
nie musi być Honda bo to nie jest tani  Chińczyk

Tylko Tobie chodzi o taki walizkowy z tego co rozumiem to trzeba by poczytać specyfikację czy tam jest silnik Hondy bo w tych większych jest na pewno.

No właśnie czytam - i raczej to nie jest silnik Hondy. No nic...jutro lub pojutrze muszę to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawel1966 napisał:

No właśnie czytam - i raczej to nie jest silnik Hondy. No nic...jutro lub pojutrze muszę to kupić.

Chyba nie ma jednak, ten model 3001 to koszt około 3200zł tak więc dużo taniej jak Honda, a firma jest dobra tak jak pisałem nie jest to tani ryż.
Ale decyzja jak zwykle należy do kupującego, ja na pewno kupię tej firmy może nawet nie z silnikiem Hondy, bo będzie używany bardzo rzadko.

Chyba taki chcesz

https://www.sar-pol.eu/agregat-pradotworczy-inwerterowy-fogo-f-3001-is

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cezarr napisał:

Chyba nie ma jednak, ten model 3001 to koszt około 3200zł tak więc dużo taniej jak Honda, a firma jest dobra tak jak pisałem nie jest to tani ryż.
Ale decyzja jak zwykle należy do kupującego, ja na pewno kupię tej firmy może nawet nie z silnikiem Hondy, bo będzie używany bardzo rzadko.

Chyba taki chcesz

https://www.sar-pol.eu/agregat-pradotworczy-inwerterowy-fogo-f-3001-is

Tak jak chcę walizkowy, może mi się to tż przydać w firmie bo często mam sytuację, że w terenie podłączam komuś maszynę do czyszczeni tarasów a w polach z prądem cienko:)  Jutro podjadę w Krakowie do firmy, która ma chyba Hondę od ręki. A jeśli nie to pojutrze będę na Śląsku i tam poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cezarr napisał:

Honda to Honda pewnie jest lepsza tym bardziej jeżeli będzie często używana :yes:

mam taką nadzieję, że będzie się spisywać.  sam sprzedaję narzędzia i sprzęt posadzkarzom i już niejednokrotnie się przekonałem, że co tanie to czasem drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki RATO to m.zd. chińczyki w "lepszym" wykonaniu, może bez cięć w procesach produkcyjnych i z części w pierwszej grupie selekcyjnej. Hondy z tego nie będzie, i cudów bym się nie spodziewał, ale ma szanse działać sporo dłużej niż najtańsze chińczyki, a przede wszystkim jest mniejsze ryzyko pierdołowatych usterek, które jakkolwiek drobne, unieruchamiają sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kupione - Honda EU 22i. Mieli od ręki w Krakowie. Uruchomiliśmy w sklepie, żeby od razu zrobić pierwszy rozruch do gwarancji. No powiem szczerze, że micha mi się  cieszy bo to fajna zabawka:) Chodzi jak zegareczek, nie jest faktycznie bardzo głośna a w trybie EKO dosłownie mruczy. A taki tryb  mi w zupełności wystarczy by zasilić kamperka z włączoną lodówką. Mam nadzieję, że będzie hulał :) Zamówiłem sobie jeszcze kable do ładowania akumulatora - więc w razue najgorszego będę miał jeszcze taką opcję ratunkową dla siebie albo dla kogoś komu padł akumulator w szczerym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.