Jump to content
Misio

Hulajnoga elektryczna

Recommended Posts

Misio

To sorry - po takim zdjęciu nie byłem wstanie tego zobaczyć (poza tym ja w tej materii to totalny laik)...ja czasem pedałuję tylko na ciężkiej Holenderce ;)

ufolz
Posted (edited)

Z zdjęcia ciężko wywnioskować, ale tak na poważnie tak pięknego roweru to ja bym nie ruszał. Bo baterie bidonową trzeba przykręcić do ramy, zamontować manetki, licznik, straci na wyglądzie. Moje to stare bezamorkowce. Centralny naped jest mozliwy o ile nie idą linki pod suportem. Popatrz dokładnie. Baterie kolega ma zamontowana pod ramą. Zrobie fotkę jak przyjedzie do pracy bo u nas leje i autami trzeba dygac. Moj klocek taki jest.

received_341015674398888.jpeg

Edited by ufolz (see edit history)

pjetko
2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

o, to może mógłbyś mi odpowiedzieć na takie pytanko: Jakie są szanse na dobranie baterii, którą można by umieścić na takim full-u: (sroki za takie zdjęcie, ale tylko takie mam pod ręką)

IMG_20210509_120841.thumb.jpg.3be2fd4314327029b452f67789d39154.jpg

Musiał by być silnik pod supportem, inaczej by się nie dało jeździć, Bateria musiała by być na tyle pojemna, żeby pozwalała na pokonanie przewyższenia rzędu 1500-2000m, Elektryfikacja tego typu ramy w ogóle ma sens, czy lepiej cały rower - to z kolei drogo, trzeba by mieć budżet ze 30000 żeby zbliżonej klasy gotowca kupić

@Misio przepraszam za nieco uboczny wątek, ale tak jakoś się rozgałęziło niechcęcy już wcześniej

https://www.trybeco.com/produkt/skladany-rower-elektryczny-trybeco-compacta-26/

Od 4 sezonów taki mam. Kupiłem go przypadkowo jako "gadżet technologiczny" w abonamencie play zamiast telefonu. Jest to budżetowy rower, na moje potrzeby w zupełności wystarczający, wspominam jednak o nim, bo ma rozwiązanie, o które pytasz, czyli gdzie wcisnąć napęd i baterię. Bateria 9Ah jest w tylnym kole, a silnik w przednim. Tydzień temu zrobiłem 43 km na singlach w Kotlinie Kłodzkiej, pod górę było ~1200m przewyższeń. Została mi połowa baterii. 

Misio
W dniu 29.08.2021 o 11:35, peja76 napisał:

Teraz mam składaną hulajnoga elektryczna KUGOO KIRIN M4 PRO 10 Cali 500W 16Ah...

no to i ja mam...

Potwór...na razie mam kłopot ją opanować...w Karwieńskich Błotach daje rady bez zająknięcia...

Chociaż jej ciężar cały czas mnie "powala"...myślę czy by jej nie postawić jakoś na bagażniku rowerowym, bo wkładanie jej pod łóżko jest dość uciążliwe...

Ciekawe na ile taki MI dawało by tu radę...

mikin

My kupiliśmy z xiaomi, mamy dwie, działają, ale im częściej używamy, tym krócej bateria działa, więc nie wiem, czy polecać. 

Paweł7
W dniu 25.09.2021 o 16:27, mikin napisał:

My kupiliśmy z xiaomi, mamy dwie, działają, ale im częściej używamy, tym krócej bateria działa, więc nie wiem, czy polecać. 

Może wystarczy wyrównać ogniwa, wyrównać napięciowo oczywiście. Bywa, że ogniwa nie ładują się równomiernie i BMS w chwili osiągnięcia przez jedno ogniwo końcowego napięcia ładowania odłącza wszystkie pozostałe...

maarec

Hulajnogi xiaomi są  dobre do miasta czy na camping z uliczkami. Jeździłem nawet po plaży jak było wiosną  pusto.  Na dłuższą  metę na szuter, kamienie się nie nadają. Bardzo trzęsie podczas jazdy. 

mikin
W dniu 30.09.2021 o 01:07, Paweł7 napisał:

Może wystarczy wyrównać ogniwa, wyrównać napięciowo oczywiście. Bywa, że ogniwa nie ładują się równomiernie i BMS w chwili osiągnięcia przez jedno ogniwo końcowego napięcia ładowania odłącza wszystkie pozostałe...

Może, wiesz co sprawdzę, mam nadzieję, że pomoże, dzięki!