Skocz do zawartości

Lodówka Thetford N4000 C2 problem z zasilaniem 230 i 12v


Mirek123

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie masz rację. Auto podając 12v zasila wyłącznie sterownik, do zasilania lodówki instalacji nie położono. Ze względu na małą sprawność grzałki 12 v dla tej lodówki zdecydowałem, że wystarczy mi zasilanie 230 i gaz. 

Dzięki za info i temat uważam za zamknięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność grzałki nie jest problemem, lodówki te działają dobrze  w kamperach.

Problemem jest to, że do poprawnego działania na 12v lodówka ta musi mieć dobry, najlepiej stale podłączony sygnał D+ z pracującego silnika holownika, no i tutaj pojawiają się problemy.

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mirek123 napisał:

Tak zakładam. Dlatego do lodówkę próbowałem podłączyć przewodami  pod 12v, ale nie ruszyla. Zasilanie mam puszczone bezpośrednio z auta zasilając wyłącznie lodówkę. Nie sprawdzałem jeszcze na pracującym silniku. 

To jak sprawdzałeś? Skoro zasilanie po zapłonie to jakim cudem ma działać bez odpalonego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mirek123 napisał:

Tak. Prąd puszczam z akumulatora wewnątrz przyczepy i prąd dochodzi do samej płytki. Czyli 12v powinno wystarczyć i nie potrzebuje uruchomionego silnika z ładowaniem alternatora? 

Nie chcę mieszać, ale do płytki może dochodzić tylko prąd do sterowania i oświetlenia lodówki. Przewody do grzałki mogą być gdzie indziej -  u mnie w starszej lodówce idą bezpośrednio do grzałki.

PS. Choć patrząc na zdjęcie z pierwszego posta wychodzi, że jednak idzie do płytki :( 

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirek123 napisał:

Tak. Prąd puszczam z akumulatora wewnątrz przyczepy i prąd dochodzi do samej płytki. Czyli 12v powinno wystarczyć i nie potrzebuje uruchomionego silnika z ładowaniem alternatora? 

Przed chwilą pisałeś, że masz zasilanie puszczone bezpośrednia z auta, ale nie sprawdzałeś na pracującym silniku. Wiec jak masz zrobioną tą instalację? 12V dochodzące do lodówki z akumulatora pozwala tylko i wyłącznie na sterowanie lodówką, a absolutnie nie pozwala na pracę lodówki na 12V. 

Dlatego aby lodówka pracowała na 12V musisz mieć poprowadzoną osobną instalację po zapłonie z auta, bepośrednio do lodowki - ewentualnie za pośrednictwem energobloku. 

Ale od początku napisz albo narysuj jak wszystko masz zrobione. bo na razie piszesz wszystko bardzo nieczytelnie i niejasno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.