Skocz do zawartości

Naprawa Szyby


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, patriks napisał:

Jak odkreciłes ograniczniki to pomachaj oknem i wysuwasz ew pedzelkiem olejem lub wd40...

Możesz wskazać, która część wysunie się z której a która zostanie przy listwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, patriks napisał:

Jak odkreciłes ograniczniki to pomachaj oknem i wysuwasz ew pedzelkiem olejem lub wd40...

A ja w miedzyczasie szlifowania scian, testuje okleine na oknie z zew...

20220529_110733.jpg

20220529_121652.jpg

Powinno być ładnie... i spawy okien zasłonić... 

Gładki vel TomekKnaus ma oklejone na biało folią z zew moze wrzuci foto...

Jak się nazywa ta okleina? Jak ja szukać? Zwykłe, gładkie mi tylko szukajka wypluwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szary11 napisał:

Jak się nazywa ta okleina? Jak ja szukać? Zwykłe, gładkie mi tylko szukajka wypluwa.

Folia One Way Vision

https://allegro.pl/oferta/folia-owv-one-way-vision-150-x-50-szyby-witryny-11796702193

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2022 o 18:29, patriks napisał:

Tak ze pytaj Carbona co i jak, i zapytaj TomkaKnausa, ktorego wpis jest tez wvtym temacie, o oklejenie okna od zewnątrz  bardzo ładną folją reklamową...

Biała folia wygląda tak ......

TOM

20180530_211826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patriks napisał:

Ale te plastikowe ograniczniki jeszcze trzeba odkręcić i powinno się wysunąć, chyba że to jakiś inny system...

Które ograniczniki?

Dziś się jeszcze przyjrzałem  oknie, to od wewnątrz są jeszcze jakieś nity lub klipsy

Gdyby to były śrubki to bym je odkręcał, ale nie chce dłubać nie mając pewności, że to to, bo rozchełstam wszystko dookoła i potem będzie słabo wyglądać 

1280925512_oknoprzyczepa.thumb.jpg.d335bd7c1ab62c333508cd585acfe3e1.jpg

 

IMG20220601095437.jpg

IMG20220601095457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 10:30, filipert napisał:

właśnie o tym nicie pisałem

image.png.ffbf536e14a03fbdca97b58bb202c57b.png

czy on nie blokuje?

 

Ten nit zdjąłem i nic. Czuć lekki luz, ok 1mm, ale ten luz jest także z włożonymi tymi dwoma nitami Podejrzewam, że trzeba wyjąć te 7 nitów, które łączą ta listewkę aluminiową z szybą, czyli elementem z poliwęglanu.

IMG20220601095437.thumb.jpg.da50813eb52be6c62f05ed80856dd54e.jpg

Kurczę, trochę się dziwie, że w czeluściach Internetu nie znalazłem informacji nt demontażu szyby w Adrii. Jedna z popularniejszych marek, jeździ tego tysiące a tak trudno znaleźć info nt demontażu szyby. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, o ile te szare klipsy na zewnątrz są w miarę elastyczne i da się je zdjąć, o tyle te czarne od wewnątrz są twarde, nieelastyczne i po prostu pękają przy próbie zdjęcia :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mirmar napisał:

Podejrzewam, że trzeba wyjąć te 7 nitów, które łączą ta listewkę aluminiową z szybą, czyli elementem z poliwęglanu.

IMG20220601095437.thumb.jpg.da50813eb52be6c62f05ed80856dd54e.jpg

Może, ale to by była ostatnia rzecz którą polecam, prawdopodobnie one trzymają szybę.

Podejdź jeszcze raz i próbuj  przy różnych kątach otwarcia okna.

Były systemy które pozwalały wysunąć okno przy określonym kącie otwarcia.

13 godzin temu, mirmar napisał:

Kurczę, trochę się dziwie, że w czeluściach Internetu nie znalazłem informacji nt demontażu szyby w Adrii. Jedna z popularniejszych marek, jeździ tego tysiące a tak trudno znaleźć info nt demontażu szyby. :/ 

To nie kwestia Adrii a producenta okien.

Ostatecznie możesz odkręcić całą listwę z przyczepy i przy okazji wymienić uszczelnienie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

ja się natomiast muszę pochwalić że temat udało się opanować z pomocą Pana Andrzeja z Częstochowy (firma Andrewa), która swoją drogą znajduje się ode mnie 1,5km o czym dowiedziałem się przypadkowo. Temat załatwiony fachowo, szybko i na tyle estetycznie na ile można taką naprawę wykonać. Obyło się bez spawania - szyba została podklejona paskami plexi a z zewnątrz dodatkowo zabezpieczona folią bezbarwną. Teraz jakaś folia one-vision i będzie ładnie.

Serdecznie polecam firmę i dzięki za wszelkie podpowiedzi na forum.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.