Skocz do zawartości

Naprawa Szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba, że nie masz kasy i masz zdolności manualne to można to odtworzyć z żywicy lub jakiegokolwiek innego tworzywa. To jest fragment nie przezroczysty, który możesz potem czymś wyrównać (szpachla, klej) i pomalować całość dookoła. Nie będzie nic widać że było naprawiane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeżeli można skleić dla dorażnego zabezpiczenia to czym ? Może nakelić   na uszkodzoną część folie taką jak nakleja się na szybę  sampchodu .Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

od listopada ub.r jestem świeżym posiadaczem przyczepy Burstner. Sprzęt kupiłem świadom rozklejonego tylnego okna. Kilka dni temu podczas próby demontażu okna pękła mi dodatkowa szyba zewnętrzna (jak na foto). Proszę o podpowiedź czy to okno kleić czy spawać (tworzywo to pmma wg nalepki jaka się na nim znajduje). Specjaliści którzy świadczą tego typu usługi w Częstochowie proponują spawać, ale każdy uprzedza że szyba w miejscu klejenie będzie matowa, spaw się będzie zmieniał i w ogóle nastawiają na negatywny efekt operacji. Prośba drodzy forumowicze o podpowiedź jak sobie z tym poradzić, może są jacyś specjaliści który takie usługi wykonują a nie koniecznie będą się uczyć na moim oknie. W razie konieczności udzielenia dodatkowych informacji proszę o pytania.

Pozdrawiam

20220511_203303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest firma Carbonplast, namiary na forum też są... poszukaj w wyszukiwarce...

....mi skleili bardzo estetycznie szybe od ulubionrgo kasku narciarskiego... i to dlatego ich polecam...

...kleiłem uszkodzone okno z przyczepy u spawacza plasikow, zderzakow i tego nie polecam... mało estetyczne...

Poszukaj Carbonplast na forumie, wyslij im okno... skleją estetycznie... i bedzie Pan zadowolony...

A pozniej zapytaj Pan kolegę TomekKnaus o oklejenie sklejonego okna folią reklamową... bardzo fajny efekt i zasloni klejenie okna...

Tomek tak okleja sobie okna i efekt jest gitara...

 

Pozdr 

Poleciałem specjalnie dla Ciebie porównać

Tu masz spawanie u plastikowców zderzakowych  nie zebym ich prace negował ale oni pracują na innym materiale a ja popełniłem błąd dając im szybę ( bo zderzaki są pozniej szpachlowane i scierane dopieszczane i malowane )

20220519_182104.jpg

20220519_182122.jpg

To jest sespawane szczelne ale wyglada jak wyglada

A tu masz szybę od mojego ulubionego kasku...

 

20220519_182209.jpg

Z carbonplastu

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedź i za zdjęcia ze spawania. Z Carbonplast rozmawiałem ale dostałem info że niedługo rozpoczyna się sezon urlopowy i raczej od ręki mi nie pomogą.... może wrzesień... Chciałbym teraz na ten sezon wykonać takie połączenie które umożliwi bezpiecznie objeździć przynajmniej ten sezon a ewentualną naprawę wykonać podczas kolejnej zimy. O zakryciu połączenia folią reklamową też już wcześniej myślałem ale nawet jako zamaskowanie połączenia spawanego.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. Jak się zdejmuje okno w przyczepie Adria? Odkręciłem boczne zawiasy i wygląda jakby już jej nic nie trzymało i powinna się wysunąć z listwy, ale się nie wysuwa. Przyczepa ma 20 lat wiec mogło się wszystko pozapiekać stad ten opór, ale zanim zacznę działać siłowo, obstukując i szarpać to wole się upewnić czy tam jeszcze nie ma  jakiejś  ukrytej śrubki, zaczepu, haczyka, z którym trzeba sobie poradzić 

IMG20220531193747.jpg

IMG20220531193758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkreciłes ograniczniki to pomachaj oknem i wysuwasz ew pedzelkiem olejem lub wd40...

A ja w miedzyczasie szlifowania scian, testuje okleine na oknie z zew...

20220529_110733.jpg

20220529_121652.jpg

Powinno być ładnie... i spawy okien zasłonić... 

Gładki vel TomekKnaus ma oklejone na biało folią z zew moze wrzuci foto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam pękniętą szybę. Pospawana i zaklejona .Tak wygląda. Dałam logo karawaningu i mniej widać spawy. Na zdjęciu dokładnie nie widać, ale to jest ta folia dziurkowana.

okno1.jpg

Edytowane przez elaola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirmar napisał:

Podepnę się pod temat. Jak się zdejmuje okno w przyczepie Adria? Odkręciłem boczne zawiasy i wygląda jakby już jej nic nie trzymało i powinna się wysunąć z listwy, ale się nie wysuwa. Przyczepa ma 20 lat wiec mogło się wszystko pozapiekać stad ten opór, ale zanim zacznę działać siłowo, obstukując i szarpać to wole się upewnić czy tam jeszcze nie ma  jakiejś  ukrytej śrubki, zaczepu, haczyka, z którym trzeba sobie poradzić 

IMG20220531193747.jpg

IMG20220531193758.jpg

Nie znam tego zawiasu, ale czy tam na końcu nie jakiś nitów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.