Skocz do zawartości

Czarnogóra-Boka Kotorska-Kostanjica-Lara


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Jak zwykle planowanie kolejnego wypadu zaczyna się jeszcze przed końcem obecnego?

Planujemy zjechać na 2 dni do Czarnogóry na kemping Lara do Kostanjicy nad Zatoką Botorską.

Potem tułaczka od Dubrovnika na Krk - taka przypominająca...

W związku z tym mam takie zapytowywania:

1. Czy ktoś z Was tam był (w sensie na tym kempingu czy w tej miejscowości)? Czy jest tam szansa wziąć jakiegoś lokalersa z jakąś popierdółką na rejsik po zatoce? Ewentualnie jakieś komercyjne rejsy czy stamtąd startują?

2. Czy trasa od Sarajeva jest jakaś rzeczywiście karkołomna (jakieś straszonko na forum gdzieś tam się już chyba pojawiło)?

3. Czy ewentualnie poradzicie zostać tam (w Czarnogórze) ciut dłużej i pojechać jeszcze gdzieś indziej?

Z góry dźwięczny za porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Zulos napisał:

Czy trasa od Sarajeva jest jakaś rzeczywiście karkołomna (jakieś straszonko na forum gdzieś tam się już chyba pojawiło

Sarajewo -> Mostar -> Stolac -> Lubinje tam trasa bez specjalnie karkołomnych miejsc. Natomiast dalej, przez góry z przejściem w Ilino Brdo - tam jest bardzo długi i męczący podjazd i później sam zjazd nad zatokę jest długi i dość stromy. Z przyczepą bym tam nie pojechał na pewno, bo pod górkę bym na 99% zagotował silnik, a z górki spalił hamulce w przyczepie.

56 minut temu, Zulos napisał:

Czy ewentualnie poradzicie zostać tam (w Czarnogórze) ciut dłużej i pojechać jeszcze gdzieś indziej?

Budva jest bardzo ładna sama w sobie, ale trochę ją przysłaniają refleksy słońca odbijane od złotych łańcuchów na szyjach wszędobylskich bogatych ruskich ;)

Za to bardzo, ale to bardzo polecam Mostar, koniecznie z noclegiem, żeby być tam i za dnia i wieczorem. Kiedyś widziałem, że na parkingu płatnym w samym centrum koczowały kampery nocą, dokładnie tutaj:

https://maps.app.goo.gl/msDdYXroYMQFEoKj7

Edit:

Zapomniałem też o Blagaj, koniecznie do odwiedzenia będąc w Mostarze, to jest bardzo blisko od Mostaru. Bardzo ładne miejsce i jest tam w okolicy kilka kempingów. Żadnego nie znam, wiem tylko, że tam są. 

 

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @pjetko.

Wujek Gugl z Sarajeva kieruje mnie na południe przez Tjentiste na przejście przy Bilecko Jezero, ale obie te drogi chyba się łączą jeszcze przed jeziorem, nie?

Alternatywą jest jechać do Budvy przez Serbię i na Podgoricę - może tak lepiej?

Obie trasy omijają wprawdzie Mostar, ale moglibyśmy tam też odbić, choć już tam byliśmy jakieś 15 lat temu (zaledwie przelotem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzewam temat i pytanie.

Czy ta trasa, którą proponuje mi wujek gugl i potwierdza tomtom dla kampera jest jakaś wyjątkowo wymagająca - w sensie ostrych podjazdów i zjazdów, albo innych niespodzianek?

1060220258_Zrzutekranu2022-02-6o12_35_56.thumb.png.366a89fc3f9a3315c7c82a3b6304b840.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 15.08.2021 o 11:14, pjetko napisał:

Za to bardzo, ale to bardzo polecam Mostar, koniecznie z noclegiem, żeby być tam i za dnia i wieczorem. Kiedyś widziałem, że na parkingu płatnym w samym centrum koczowały kampery nocą, dokładnie tutaj:

https://maps.app.goo.gl/msDdYXroYMQFEoKj7

Tam jest parking ale też mini kemping.

Duży parking jest tu
https://maps.app.goo.gl/gt2tyAJL3NXXaBzG9

Parkują tam nawet autokary.

Parkowałam na nim i było bardzo dużo miejsca, wtedy był jeszcze za free, teraz płatny ale jakieś groszowe sprawy, tyle że czynny chyba do 22.

Do starego mostu kilka minut.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.