Skocz do zawartości

Przyciemnianie okien -jaka folia ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Robil ktos przyciemnianie okien powiedzmy tak ja ma oryginalnie Hobby Premium ?

Mam pare okien uszkodzonych od strony wewnetrznej i wpadlem na pomysl zeby je przyciemnic.

Jesli ktos to robil to jaka folie uzyc ?

Dziekuje za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno szukałem takiego rozwiązania. Wszędzie było napisane że  folia jak do szyb wymaga podgrzania opalarką żeby się ułożyła, to dyskwalifikuje nałożenie na plastikowe szyby. Wpadłem na pomysł użycia folii perforowanej . Z wewnątrz widać , z zewnątrz nie :) . Okleiłem wszystkie okna od wewnątrz , jest to dosyć łatwe, ale trzeba mieć cierpliwość . Jestem zadowolony.

edit: trwałość od wewnątrz no kilka lat, moim zdaniem nie ma się co zniszczyć. Klej trzyma mocno, ale za razem łatwo folię odkleić jak będzie konieczność. (odrywałem w WC bo narobiłem zmarszczek ;) )

IMG_5219.JPEG

IMG_5212.JPEG

IMG_5215.JPEG

IMG_5217.JPEG

Edytowane przez Mazur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mazur napisał:

Nie tak dawno szukałem takiego rozwiązania. Wszędzie było napisane że  folia jak do szyb wymaga podgrzania opalarką żeby się ułożyła, to dyskwalifikuje nałożenie na plastikowe szyby. Wpadłem na pomysł użycia folii perforowanej . Z wewnątrz widać , z zewnątrz nie :) . Okleiłem wszystkie okna od wewnątrz , jest to dosyć łatwe, ale trzeba mieć cierpliwość . Jestem zadowolony.

edit: trwałość od wewnątrz no kilka lat, moim zdaniem nie ma się co zniszczyć. Klej trzyma mocno, ale za razem łatwo folię odkleić jak będzie konieczność. (odrywałem w WC bo narobiłem zmarszczek ;) )

IMG_5219.JPEG

IMG_5212.JPEG

IMG_5215.JPEG

IMG_5217.JPEG

Folie naklejales od zewnetrznej strony tak ? Wyglada sympatycznie i widocznosc tez niczego sobie.

Jaki jest koszt takiej folii na 4-5 okien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał że wyklejał od wewnątrz. Jest to zasadne bo oklejenie z zewnątrz wypukłej plastikowej szyby jest trudne. A oklejenie z zewnątrz całej szyby łącznie z zaprasowaniami z tego co wiem jest niemożliwe. Ja ostatnio okleiłem lustrem weneckim. Bardzo dobrze się sprawdza. Nie widać z zewnątrz, okna się ładniej prezentują i środek się tak nie nagrzewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marek230482 napisał:

Kolega pisał że wyklejał od wewnątrz. Jest to zasadne bo oklejenie z zewnątrz wypukłej plastikowej szyby jest trudne. A oklejenie z zewnątrz całej szyby łącznie z zaprasowaniami z tego co wiem jest niemożliwe. Ja ostatnio okleiłem lustrem weneckim. Bardzo dobrze się sprawdza. Nie widać z zewnątrz, okna się ładniej prezentują i środek się tak nie nagrzewa. 

Od wewnatrz troche lipa u mnie bo szyby sa popekane wrecz brakuje kawalkow plexi wiec nie sadze ze bedzie to dobrze wygladalo. Dla mnie najlepiej okleic czyms od zewnetrznej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, BIGL napisał:

Właśnie stoję obok kolegi co ma oklejone okna z zewnątrz folią perforowaną jak kolega Mazur i wyglada to całkiem fajnie . Oklejał z tego samego powodu - chciał zamaskować pęknięcia . 

Jakies rady zeby wyszlo jak najlepiej ? Folia musi byc rozgrzana aby byla elastyczna.

Koszta takiej folii spore ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mazur napisał:

Kupowałem przez Ali płaciłem poniżej 100zł za 50cmx500cm , obecnie drożej

https://pl.aliexpress.com/item/33030900261.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3a5c5c0fSY1e9m

Jakosciowo jest ok ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mazur napisał:

tak, wszystko w porządku i super zapakowane bez możliwości zniszczenia w transporcie (kupowałem dwa razy). Link jest dokładnie tego sprzedawcy.

Musialbym zobaczyc dokladniejsze zdjecia tych pooklejanych folia dziurkowana okien z zewnetrznej strony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie do mnie bo ja oklejałem od wewnątrz, płaska powierzchnia i dłuższa żywotność . Naklejone od zewnątrz można spotkać na samochodach i witrynach jako reklama. Moim zdaniem może się strzępić/odklejać na rantach. Klej jest mocny, ale nie pancerny, jak odklejałem to nie zostawia śladu ( klej nie zostaje na oknie).

Rozważałem też malowanie sprayem do przyciemniania tylnych świateł w samochodach, ale doszedłem do wniosku że mogę to zepsuć robiąc zacieki , ale jak ktoś potrafi malować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mazur napisał:

 

Rozważałem też malowanie sprayem do przyciemniania tylnych świateł w samochodach, ale doszedłem do wniosku że mogę to zepsuć robiąc zacieki , ale jak ktoś potrafi malować ?

Az tak dobrze to i ja nie potrafie malowac :)

Raczej bedzie foliowanie ale musze obczaic dokladnie czym bo jest tego troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.