Skocz do zawartości

Telewizor- jaki?


jafik007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, lbuster napisał:

Nie wiem, czy wszyscy słyszeli, ale w przyszłym roku wchodzi DVB-T2 z wymaganym kodekiem HEVC. Tak więc niektórych czeka wymiana TV lub dokupienie dekodera.

https://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/2690778,Nowy-system-nadawania-DVBT2-Czy-czeka-nas-wymiana-telewizorow

Ja mam DVBT2, ale z tego co pamiętam nie mam kodeka HEVC :( Na stronie też nic o tym nie wspominają. Choć z drugiej strony aktualnie nie można sprzedawać telewizorów bez tego standardu :niewiem: Wyjdzie w praniu ;) 

Z innej strony wyczytałem, że HEVC (High Efficiency Video Codec) to jest H.265 a DVB-T to H.264, czyli chyba będzie OK ;) Zobaczymy.

 

U mnie w domowym TV mam ten standard. W przyczepowym brak. Na szczęsćie nie oglądam TV naziemnej więc chyba nie dotyczy mnie ten problem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są małe dekodery na złączu HDMI, antenę podłącza się do dekodera, zasilane z samego telewizora (via USB), z dekodera wychodzi tylko przwód z odbiornikiem IR do pilota, który trzeba przylepić gdzieś na krawędzi/przodzie obudowy. W sumie w sam raz rozwiązane do cepy (brak osobnego zasilania). Przewód USB zdarza się z rozgałęziaczem, więc nie blokuje całkiem portu, jak jest 1 (a w małych TV to częste, sam mam 1 usb, i korzystam jeszcze z transmitera audio BT na zewnętrzny głośnik).

Będę testował, na TV  w cepie i w 1 stacjonarnym. Będą pająki z kabli, ale za TV się to jakoś upnie. Nie będę zmieniał telewizora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, czyś napisał:

Będę testował, na TV  w cepie i w 1 stacjonarnym.

To daj znać, jak to się zachowuje - myślę, że nie tylko ja będę zainteresowany ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zakupie tv Mistral 21,5 " i obraz jest super, jednak warto brać full hd .Dźwięk gorszy trzeba pomyśleć o dodatkowym głośniku. Do tego kupiłem Xiaomi Mi TV Stick i mam smart tv. Sprawdzałem i odbiera wspomniany kanał Wydarzenia 24 więc nie będzie problemu z odbiorem nowej tv naziemnej. Przy okazji czy możecie polecić jakiś mały ale dobry głośnik bluetooth. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zakupie tv Mistral 21,5 " i obraz jest super, jednak warto brać full hd .Dźwięk gorszy trzeba pomyśleć o dodatkowym głośniku. Do tego kupiłem Xiaomi Mi TV Stick i mam smart tv. Sprawdzałem i odbiera wspomniany kanał Wydarzenia 24 więc nie będzie problemu z odbiorem nowej tv naziemnej. Przy okazji czy możecie polecić jakiś mały ale dobry głośnik bluetooth. 

65d721c6c334ade2c3198df37c21a5cb.jpg

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/glosniki-mobilne/glosnik-mobilny-google-home-mini-oem-szary?gclid=Cj0KCQiA47GNBhDrARIsAKfZ2rCv9z5pjezbRjR4P-0AeiipkegIgaI71-stDqystwhpB9rILYEmVSwaAicKEALw_wcB

Do przyczepy fajny będzie głośnik od Google. Poprosisz to ci muzę sam włączy, wyłączy, zrobi głośniej ciszej. Zasilanie z USB, jakość petarda jak na takie małe pomieszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, witus napisał:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/glosniki-mobilne/glosnik-mobilny-google-home-mini-oem-szary?gclid=Cj0KCQiA47GNBhDrARIsAKfZ2rCv9z5pjezbRjR4P-0AeiipkegIgaI71-stDqystwhpB9rILYEmVSwaAicKEALw_wcB
Do przyczepy fajny będzie głośnik od Google. Poprosisz to ci muzę sam włączy, wyłączy, zrobi głośniej ciszej. Zasilanie z USB, jakość petarda jak na takie małe pomieszczenie.

Miałem okazje go posłuchać i jak dla mnie gra fatalnie. W porównaniu do mojego starego głośniczka sony xb32 to gra jak chińczyk z 25zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje go posłuchać i jak dla mnie gra fatalnie. W porównaniu do mojego starego głośniczka sony xb32 to gra jak chińczyk z 25zł. 

Pamiętaj, że to przy okazji asystent Google, a kosztuje 60 zł. Ten Twój urwie łeb w przyczepie to już kawał głośnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, witus napisał:


Pamiętaj, że to przy okazji asystent Google, a kosztuje 60 zł. Ten Twój urwie łeb w przyczepie to już kawał głośnika.

Ten soniaczek jest jak dwa google. Nie jest duży. Wg mnie warto dopłacić. Dodatkowo przyda się na zewnątrz, ma akumulator, więc i bez zasilania da radę. Asysten i tak będzie sterował tylko głośnością, a nie TV, więc jego użyteczność będzie mocno ograniczona.

Teraz w marketach większość głośniczków jest wystawiona do testowania, najlepiej posłuchać i wybrać wg własnych preferencji :yes:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem JBL GO3 bo jest mały i ma dobre opinie. Jak się nie sprawdzi to go zwrócę. Sterowanie głosowe mam w xiaomi mi tv stick. Żeby sprawdzić w markecie to musiałbym zabrać ze sobą telewizor :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem JBL GO3 bo jest mały i ma dobre opinie. Jak się nie sprawdzi to go zwrócę. Sterowanie głosowe mam w xiaomi mi tv stick. Żeby sprawdzić w markecie to musiałbym zabrać ze sobą telewizor .

Każdy sprzęt możesz zamówić na Amazonie i zwrócić w styczniu jak ci nie podejdzie (podrzucając do żabki). Wygodniej chyba się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka głośników bezprzewodowych, ale ten JBL GO (ja akurat mam pierwszą wersję) ma wielką zaletę dla karawaningu - głośnik jest ukierunkowany w jedną stronę. Jak stawiam przyczepę, to auto parkuje równolegle do niej, bagażnikiem w stronę wejscia i markizy. Głośnik ustawiam w otwartym bagażniku i mogę wtedy słuchać muzyki przed przyczepą nie przeszkadzając innym, bo dzwięk praktycznie w ogóle nie rozchodzi się na boki. Jak włączyłem w ten sposób JBLa Charge to już niestety niosło się dookoła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.