Skocz do zawartości

Telewizor- jaki?


jafik007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie hula 24" monitor LED EIZO z wbudowanymi głośnikami. Kupiłem używany za kilka stówek. Wymieniłem mocowanie na taki uchwyt do blatu i jest ok.
Do tego tuner DVBT Ariva i mam TV bezproblemowo.
Jedyna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę - monitory komputerowe działają w trybie 60p I tak trzeba ustawić tuner. Zmianę częstotliwości i trybu wyświetlania warto mieć łatwo dostępną np w pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jakiś Medion (tak, taki z sieci Aldi), starszy model, ale :
1. ma zasilanie 230, oraz 12 V do wyboru
2. ma wejście hdmi, scart, i vga !
3. ma tuner dvbt
4. może z powodzeniem służyć jako monitor
5. jest bardzo lekki
6. kosztuje pewnie jakieś grosze. Nie wiem, bo miałem już w przyczepie, jak ją kupiłem. 
7. ma pobór 48 W. Nie wiem, czy inne mają mniej, ale dla mnie jest ok. 

Generalnie nie woził bym drogiego, dużego, ciężkiego sprzętu w przyczepie. Bo mogą ukraść, bo szkoda kasy, bo tv ma być tylko na sytuacje awaryjne, np gdy pada, a trzeba czymś zająć dzieciaki. 
U mnie wszystko jest na 12 V,  unikam podłączania się do zewnętrznego prądu, mam własną na elektrownię na dachu. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz uniwersalny (12/230V), co do marki - nawet manta się z powodzeniem sprawdza, jak się tanio kupi, i w cepie nawet 19-ka styka. Pobór mocy ok. 24-28 W, żeby na aku nie ciągnął prądu. 

Jak masz głośnik na BT, to niech TV ma wyjście audio jack i poza tym złącze USB. Dokup sobie transmiter audio BT podłączany pod audio (jack) i zasilanie (USB) do TV, i fonię będziesz miał w cepie lepszą niż z TV, a w tych małych zwykle słaba jest,  i dokładnie tam, gdzie jesteś (głośnik). Bez jazgotu TV na całą cepę - młody ma blisko TV, ale może spać, kiedy my oglądamy sobie film itp, bo głośnik mamy koło nas. I vice versa, kreskówki to teraz jeszcze gorszy łomot i jazgot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MichuP napisał:
U mnie hula 24" monitor LED EIZO z wbudowanymi głośnikami. Kupiłem używany za kilka stówek. Wymieniłem mocowanie na taki uchwyt do blatu i jest ok.

Do tego tuner DVBT Ariva i mam TV bezproblemowo.

Jedyna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę - monitory komputerowe działają w trybie 60p I tak trzeba ustawić tuner. Zmianę częstotliwości i trybu wyświetlania warto mieć łatwo dostępną np w pilocie.

 

Monitor jest przede wszystkim ciężki i ma słaby obraz do oglądania filmów.

Za kilka stówek to można kupić nowy TV 22 calowy z tunerem DVB-T i Sat i do tego na 12V, więc jaki jest sens się pchać w nieużyteczny monitor?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ZdzislawW napisał:

Mogę polecić Philips 24PFS5525/12 .Telewizor super . Jedyna wada to brak zasilania 12v, lecz mała przetwornica rozwiązuje sprawę.

Ja od lat używam Philipsa 22PFK4209/12 - ma tuner SAT i jest na 12V. Obecnie już chyba nieprodukowany :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest przede wszystkim ciężki i ma słaby obraz do oglądania filmów.  
Za kilka stówek to można kupić nowy TV 22 calowy z tunerem DVB-T i Sat i do tego na 12V, więc jaki jest sens się pchać w nieużyteczny monitor?
 
Polemizowałbym:
- waga 3,5kg (bez stopki), zastosowałem solidne mocowanie z wysięgnikiem, które więcej waży od monitora. Ile waży 24" tv?
- slaby obraz do oglądania TV - sprawa dyskusyjna, technologia LCD dojrzała i obecnie obraz musi zapewniać jakość do gier/filmów itp. moj monitor ma 1080p, jasność 250cd/m^2 z podświetleniem LED, kąty widzenia 170st., ulepszacze obrazu są, też jest tryb "movie", skaluje świetnie, czasy reakcji, smużenie też jest ok. (nie chce mi się szukać wartości ale są zapewne znacznie lepsze od tanich marketowych TV)
- nie ma 12V ale mam inverter
- potrzeba zewn. tunera DVBT/sat, co do sat i tak na wbudowanym w TV niewiele odbierzemy chyba że ktoś lubi ZDF albo RTL albo ma kartę CI i odpowiedni tuner
- u mnie monitor jest użyteczny, mam go do "home office" jako 2gi

Podsumowując, rozwiązanie monitorowe nie jest bez wad, jednak mam dobrej jakości obraz, sprzęt nie kurzy się przez 3/4 roku i za niewielką kasę można kupić niezły markowy sprzęt używany w b. dobrym stanie (np. Eizo, NEC itp).
Tuner zewnętrzny zapewnia dobry odbiór - w kilkunastu miejscach w Polsce i za granicą nie było problemu. Rozwiązanie jest moim zdaniem warte rozważenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MichuP napisał:

Polemizowałbym:
- waga 3,5kg (bez stopki), zastosowałem solidne mocowanie z wysięgnikiem, które więcej waży od monitora. Ile waży 24" tv?
- slaby obraz do oglądania TV - sprawa dyskusyjna, technologia LCD dojrzała i obecnie obraz musi zapewniać jakość do gier/filmów itp. moj monitor ma 1080p, jasność 250cd/m^2 z podświetleniem LED, kąty widzenia 170st., ulepszacze obrazu są, też jest tryb "movie", skaluje świetnie, czasy reakcji, smużenie też jest ok. (nie chce mi się szukać wartości ale są zapewne znacznie lepsze od tanich marketowych TV)
- nie ma 12V ale mam inverter
- potrzeba zewn. tunera DVBT/sat, co do sat i tak na wbudowanym w TV niewiele odbierzemy chyba że ktoś lubi ZDF albo RTL albo ma kartę CI i odpowiedni tuner
- u mnie monitor jest użyteczny, mam go do "home office" jako 2gi

Podsumowując, rozwiązanie monitorowe nie jest bez wad, jednak mam dobrej jakości obraz, sprzęt nie kurzy się przez 3/4 roku i za niewielką kasę można kupić niezły markowy sprzęt używany w b. dobrym stanie (np. Eizo, NEC itp).
Tuner zewnętrzny zapewnia dobry odbiór - w kilkunastu miejscach w Polsce i za granicą nie było problemu. Rozwiązanie jest moim zdaniem warte rozważenia.

Ja przez to przechodziłem. Swojego czasu używałem monitora 24 cale Dell z zewnętrznym tunerem. IMO nie ma to żadnych plusów w stosunku do TV na 12V, który jest po prostu wygodniejszy. Kanały odbiera bezproblemowo, oczywiście TV sat oglądasz przez złącze CI+ i kartę - ja mam NC+ na kartę. Z osobnych urządzeń mam MiBoxa z Android TV, też na 12V zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem, czy wszyscy słyszeli, ale w przyszłym roku wchodzi DVB-T2 z wymaganym kodekiem HEVC. Tak więc niektórych czeka wymiana TV lub dokupienie dekodera.

https://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/2690778,Nowy-system-nadawania-DVBT2-Czy-czeka-nas-wymiana-telewizorow

Ja mam DVBT2, ale z tego co pamiętam nie mam kodeka HEVC :( Na stronie też nic o tym nie wspominają. Choć z drugiej strony aktualnie nie można sprzedawać telewizorów bez tego standardu :niewiem: Wyjdzie w praniu ;) 

Z innej strony wyczytałem, że HEVC (High Efficiency Video Codec) to jest H.265 a DVB-T to H.264, czyli chyba będzie OK ;) Zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lbuster napisał:

Nie wiem, czy wszyscy słyszeli, ale w przyszłym roku wchodzi DVB-T2 z wymaganym kodekiem HEVC. Tak więc niektórych czeka wymiana TV lub dokupienie dekodera.

https://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/2690778,Nowy-system-nadawania-DVBT2-Czy-czeka-nas-wymiana-telewizorow

Ja mam DVBT2, ale z tego co pamiętam nie mam kodeka HEVC :( Na stronie też nic o tym nie wspominają. Choć z drugiej strony aktualnie nie można sprzedawać telewizorów bez tego standardu :niewiem: Wyjdzie w praniu ;) 

Z innej strony wyczytałem, że HEVC (High Efficiency Video Codec) to jest H.265 a DVB-T to H.264, czyli chyba będzie OK ;) Zobaczymy.

 

Sprawdź czy odbierasz wydarzenia24. Po zakupie tunera jedyny program który pojawił się dodatkowo, więc póki co prawdopodobnie jedyny nadawany w nowym standardzie hevec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.