Skocz do zawartości

Węgry króciutka tułaczka Pierzaków


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

V⁷

Zawsze traktowałem Węgry jako przystanek w drodze na południe i popluskanie się na basenach, w tym roku w zasadzie też miałem je ominąć na rzecz włóczęgi południową granicą PL i nie brałem Węgier na poważnie jako cel tułaczki po nich. Okazało się jednak bardzo szybko, że pogoda zweryfikowała te plany ? ...ale nie ma tego złego ...

Zaczęliśmy tułaczkę od  urokliwego miasteczka Veszprem. Jakie było moje zdziwienie, kiedy dostrzegłem, że 60 tysięczne miasto może być tak bogate w zabytki i urokliwe 

Zawsze Węgry wydawały mi się średnio bezpiecznym krajem. Może przez to że były mi obce ? W każdym razie punkt widzenia zaczyna mi się zmieniać.  Dlatego wybraliśmy nocleg na dziko bardzo blisko centrum. 

I jakoś tak bez żadnej troski czy obaw :)

kilka fotek by zobrazować

20210802_200431.jpg

20210802_203826.jpg

20210803_065248.jpg

20210803_063146.jpg

20210803_062935.jpg

20210802_195227.jpg

20210803_072043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

22 godziny temu, Pierzasty napisał:

 

20210803_063146.jpg

 

 

 

Wydaje mi się, że coś tam wiem, kilka razy byłem a nigdy w życiu bym nie zgadł że to zdjęcie zrobiono na Węgrzech :]. Domy jakieś "bawarskie" a skały w tle to jakaś Grecja lub Chorwacja :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 15:09, Pierzasty napisał:

aczęliśmy tułaczkę od  urokliwego miasteczka Veszprem. Jakie było moje zdziwienie, kiedy dostrzegłem, że 60 tysięczne miasto może być tak bogate w zabytki i urokliwe 

Zawsze Węgry wydawały mi się średnio bezpiecznym krajem. Może przez to że były mi obce ? W każdym razie punkt widzenia zaczyna mi się zmieniać.  Dlatego wybraliśmy nocleg na dziko bardzo blisko centrum. 

Węgry to fajny i bezpieczny kraj. Veszprem to miasto na siedmiu wzgórzach, jest piękne i pięknie położone.

Arek pisz i wstawiaj zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmm. Nie wiem czy będzie to można nazwać tułaczką, ponieważ zakotwiczyliśny w miejscu,  gdzie jednak spędzimy kilka dni, znacznie dłużej niż zakładaliśmy. 

Napfeny kemping - położony po północnej  stronie Balatonu. Okazuje się że mnie, wegierskiego laika , który jak wcześniej wspomniałem - traktował Węgry jako krótki przerywnik w drodze na południe Europy , znów ten kraj zaskakuje. 

Okolica mocno pagórkowata, masa punktów widokowych , tras rowerowych i sielskich klimatów. Do tej pory bywałem po drugiej stronie tej błotnistej kałuży , a tam szczerze mówiąc średnio mi się podobało. 

Sam Napfeny kemping też jest ok. Niby taki trochę moloch, ale z fajnym klimatem- alejki , starodrzew... plaża spora , co fajne nie zamulona i co nie jest oczywiste dla Balatonu z wodą w której się da popływać bez przymusu 500 metrowej wycieczki w głąb jeziora ?

Rzut beretem od kempingu jest stacja koleji węgierskich z których ochoczo korzystamy  ?

Fotki z kempingu i bliskiej okolicy

 

20210806_201233.jpg

20210806_201203.jpg

20210803_091832.jpg

20210806_075930.jpg

20210804_113412.jpg

20210804_113159.jpg

20210804_110309.jpg

20210804_104946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napfeny jest super, i ma suepr klimat i całkiem dobrą restaurację, w której wieczorami było trudno o miejsce. IMO to jeden z lepszych kempingów nad Balatonem.

 

Fajnie się czyta z że ktoś się zatrzymał na Węgrzech i mu się spodobało. Węgry są naprawdę spoko Mnie dziwi zawsze, że wszyscy przez Węgry jadą tylko przelotem. To samo jest ze Słowenią. Też piękny kraj

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pierzasty napisał:

zakotwiczyliśny w miejscu,  gdzie jednak spędzimy kilka dni, znacznie dłużej niż zakładaliśmy. 

Napfeny kemping - położony po północnej  stronie Balatonu

Podoba mi się.

Gdyby udało Ci się zerknąć jak przystosowane są sanitariaty dla osób niepełnosprawnych, będę wdzięczny. (super gdyby fotkę udało się zrobić). 

Batdzo ciekawa relacja, mnie też coraz bardziej interesuje ten kierunek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, filipert napisał:

Podoba mi się.

Gdyby udało Ci się zerknąć jak przystosowane są sanitariaty dla osób niepełnosprawnych, będę wdzięczny. (super gdyby fotkę udało się zrobić). 

Batdzo ciekawa relacja, mnie też coraz bardziej interesuje ten kierunek ?

Jest jedna toaleta oznaczona , ale były zamknięte drzwi , pewnie klucz dostają "zainteresowani", jest do niej podjazd. Ale generalnie infrastruktura na Węgrzech np. na koleii jest dość wiekowa i pod tym względem zaniedbana ...kempingi czasem też, więc musisz się dowiadywać.

20210808_100458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kaszthely- to pierwsza krótka wycieczka z kempingu.  Jakoś super nas to miasteczko nie urzekło jednak jest tam całkiem przyjemny deptaczek , pałac, i ogarnięte nabrzeże,  tak że jest gdzie połazić. Można również podziwiać widoki z dużego diabelskiego młynu, ustawionego przy brzegu Balatonu. Trzeba pamiętać że kemping Napfeny jest trochę daleko od cywilizacji (takiej większej) i na większe zakupy, wymianę gotówki szanse są takie sobie :) , a Kaszthely to spore miasteczko, więc można to ogarnąć

 

received_941920699690824.jpeg

received_992408074859213.jpeg

20210804_173229.jpg

20210804_180342.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, comsio napisał:

A o winku nie piszesz , ?

Jak dla nas to jest ?  2x po 5kg to poctawa ?

 

Wiesiu, wina było aż za dużo ? miałem pisać o tym później, ale jak już o tym wspomniałeś....

...To w okolicach camp. Napfeny jest wspaniała winniczka (z resztą jest ich w okolicy dużo więcej) . Ta maluje się pięknym widokiem na Balaton, bezwzględną ciszą, elegancją i wprowadziła w nas jakiś taki spokój duszy 

 

20210807_200027.jpg

20210807_195849.jpg

20210807_195932.jpg

Tu link do niej

Tóth Pince - Borterasz
+36 70 425 7770
https://maps.app.goo.gl/cxU4rMe5c8oQbXEi6

Minus jest taki że około 25-30 minut trzeba z buta iść z campingu  pod górę, a autem przecież nie ma sensu . Ale w ramach wieczornego spaceru  można i WARTO !!! ?

Zaznaczę tylko że piwniczka jest połączona z restauracją przez co nie jest tak tanio , jak potrafi być w innch węgierskich  piwniczkach ,  jednak też bez tragedii cenowych jak z jakichś komercyjnych miejsc np znad Bałtyku ?

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.