Skocz do zawartości

Korzystanie ze ścieżek rowerowych


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ten temat wraca co jakiś czas i na niczym się nie kończy, oprócz przepychanek słownych pomiędzy zwolennikami roweru a resztą. Zarówno w rodzinie rowerzystów, jak i kierowców "nierowerowych" zdarzają się czarne owce, które psują opinię o swoim środowisku. 

A ja korzystając z okazji się pochwalę, że miałem niedawno mały wypadek na rowerze. Uderzyłem w samochód, który mi zajechał drogę na ścieżce. Jechałem co prawda  nie za wolno, ale gościu który przejeżdżając przez ścieżkę, mnie zobaczył to się jeszcze zatrzymał. Zakładam że nie specjalnie, ale spanikował. Jak by przejechał to bym go wyminął, a tak on dostał ślad na progu, a ja trochę roboty przy tylnym kole.  Niestety zauważyłem dopiero w domu, bo inaczej to bym krzyczał że przynajmniej jakaś "stówka" się należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Commander napisał:

Ale co w tym jest kuriozalnego, chyba ignorancja redaktora piszącego ten artykuł, który nawet nie wie, że DDR jak najbardziej może być jednokierunkowy, a taki DDR z zakazem wjazdu wg redaktorka nie ma prawa istnieć :lol:

image.png.027dc3d3ff0185577f87ea1f92528eb4.png

 

Rowerzysta nie zawsze musi poruszać się po DDR, nawet jeśli jedzie przy drodze gdzie ona się znajduje. Wystarczy, że zamierza skręcić w drogę gdzie DDR nie ma, a takowy skręt z DDR jest niemożliwy. Mówi o tym wprost art.  33. 1 PoRD.  

A co do biegłego to ten oczywiście, że ma rację. Rowerzysta mógł wjechać na drogę w dowolnym momencie, gdzie nie było możliwości wjazdu na DDR i takowego DDR nie było, więc jeśli wjechał na drogę główną z drogi podporządkowanej, i nie miał możliwości zjazdu z jezdni na DDR to jak miał na ten DDR wjechać? Przefrunąć? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mnie ostatnio Policja wyhaczyła na sygnałach jak jechałem hulajnogą:D doczepili się że nie przeprowadziłem jej na przejściu dla pieszych:bzik: dostałem pouczenie ustne bo w trakcie kontroli dostali jakieś pilne wezwanie:winner: inaczej pewno by Mi dowalili:blink: Jak mnie zatrzymali to dziwili się ze nie uciekałem takim sprzętem :lol: mówię Panowie ile Ja mam lat czy było by warto:puk: Teraz grzecznie ją przeprowadzam, ale jakoś głupio się z tym czuję;)

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Ale co w tym jest kuriozalnego, chyba ignorancja redaktora piszącego ten artykuł, który nawet nie wie, że DDR jak najbardziej może być jednokierunkowy.

 

Rowerzysta nie zawsze musi poruszać się po DDR, nawet jeśli jedzie przy drodze gdzie ona się znajduje. Wystarczy, że zamierza skręcić w drogę gdzie DDR nie ma, a takowy skręt z DDR jest niemożliwy. Mówi o tym wprost art.  33. 1 PoRD.  

A co do biegłego to ten oczywiście, że ma rację. Rowerzysta mógł wjechać na drogę w dowolnym momencie, gdzie nie było możliwości wjazdu na DDR i takowego DDR nie było, więc jeśli wjechał na drogę główną z drogi podporządkowanej, i nie miał możliwości zjazdu z jezdni na DDR to jak miał na ten DDR wjechać? Przefrunąć? 

 

 

Rowerzysta jedzie ulicą obok ścieżki rowerowe i to jest ok? Bardzo ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Commander napisał:

Rowerzysta jedzie ulicą obok ścieżki rowerowe i to jest ok?

Tak, jest nie tylko ok, ale i zgodne z przepisami. Wystarczy, że nie ma możliwości na DDR wjechać z jezdni, na której znalazł się po skręceniu z drogi gdzie DDR ani PDR nie było. Bo jak wtedy miałby wg Ciebie na taki DDR wjechać? Niezgodnie z przepisami po chodniku lub po pasie zieleni?

Albo inny przypadek, gdzie ten sam rowerzysta zamierza skręcić w drogę gdzie DDR nie prowadzi i DDR nie ma, a sam skręt w drogę z DDR jest niemożliwy. Mówi o tym dokładnie Art. 33. 1 PoRD. Rowerzysta ma obowiązek poruszać się po DDR lub PDR tylko w przypadku gdy droga prowadzi w kierunku, w którym się porusza albo zamierza skręcić, w innym wypadku nie ma takiego obowiązku i jak najbardziej ma prawo poruszać się po jezdni. 

Cytat

Bardzo ciekawe.

Przepisy należy znać w całości a nie na wyrywki i nie traktować ich zerojedynkowo. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka była po drugiej stronie ulicy. Dlatego nie chciało mi się na nią wjechać.

Daruj sobie kąśliwe uwagi.

Skąd masz wiedzę że nie chciało mu się na nią wjechać? Bo z podanego przez Ciebie artykułu nic takiego nie wynika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Commander napisał:

A ty skąd że nie mógł....

Pisałem o sytuacjach kiedy można, i sam fakt biegnącej DDR obok jezdni nie znaczy, że zawsze rowerzysta musi po tym DDR się poruszać. Jeśli rowerzysta jedzie po jezdni, i infrastruktura nie umożliwia mu wjechania na DDR to logiczne, że jedzie do miejsca w którym na DDR wjechać może.

Tak samo Ty, jadąc autem, kiedy chcesz zawrócić czy pojechać w drogę poprzeczną to nie robisz tego na rympał po krawężniku, chodniku i pasie zieleni, tylko dlatego, że gdzieś tam po drugiej stronie widzisz kawałek jezdni. Zakładam, że  jednak jedziesz do miejsca w którym zgodnie z przepisami będziesz mógł wykonać manewr zawracania czy skrętu i dopiero taki manewr wykonujesz.

Więc dlaczego dziwi Cię, że inny uczestnik ruchu drogowego może robić tak samo? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał:

Pisałem o sytuacjach kiedy można, i sam fakt biegnącej DDR obok jezdni nie znaczy, że zawsze rowerzysta musi po tym DDR się poruszać. Jeśli rowerzysta jedzie po jezdni, i infrastruktura nie umożliwia mu wjechania na DDR to logiczne, że jedzie do miejsca w którym na DDR wjechać może.

Tak samo Ty, jadąc autem, kiedy chcesz zawrócić czy pojechać w drogę poprzeczną to nie robisz tego na rympał po krawężniku, chodniku i pasie zieleni, tylko dlatego, że gdzieś tam po drugiej stronie widzisz kawałek jezdni. Zakładam, że  jednak jedziesz do miejsca w którym zgodnie z przepisami będziesz mógł wykonać manewr zawracania czy skrętu i dopiero taki manewr wykonujesz.

Więc dlaczego dziwi Cię, że inny uczestnik ruchu drogowego może robić tak samo? 

A ja głupi przerzucałem ostatnio rower przez drut kolczasty, żeby dostać się na ścieżkę. Ale to jeszcze nic, gorzej było się przez ten rów z woda przedostać. Mułu chyba z półtora metra i strasznie śmierdząca woda. Niestety rower utopiłem i musiałem wracać na jezdnie (już bez roweru). Wtedy domyśliłem się że tam nie ma chodnika i musiałem wzywać Policje aby mnie stamtąd zabrali :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu "lepiej kiepsko jechać niż dobrze iść" :)

Zamiast czaem wziąć się na życzliwość i wzajemną koegzystencję, będziemy za chwilę chodzić z "tomikiem" przepisów i interpretacji żeby mieć czarno na białym. A twardy "beton" jest po obu stronach, więc czasem wyglada to ciekawie, czasem żalośnie. Znowu odnoszę wrażenie, że niektórzy "niechronieni" uczestnicy ruchu przesadnie stwardnieli, ostatnio paru w mojej okolicy próbuje "ustawiać" Bogu ducha winnych pieszych, ostatnio dwa razy jako jedynie obserwator, włączyłem się w pyskówkę, bo po prostu próbowali wyżywać się na z góry słabszych. Niestety mamy paru takich agentów w okolicy, np. jeden z publikujących filmiki na YT czasem się pojawiał się w okolicy, a teraz chyba jego akolici się uaktywnili, do tego zaczynają się szaleńcze rajdy na elektrykach, i to bynajmniej nie po ulicach i ścieżkach rowerowych (m.in. psa prowadzam już tylko na żółtej smyczy fluo). Kierowcy mają swoje za uszami, ale nie tylko  oni.oni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2022 o 18:08, Commander napisał:

Ja już nie reaguję na to, chociaż  codziennie się z tym spotykam, chodzi oczywiście w głównej mierze o "profesjonalistów"
Jeżeli ktoś jest na tyle..... :hmm:  (nie chce nikogo obrazić) np. nierozsądny  że widzi przyjemność w tym że trenuję w centrum miasta wdychając te wszystkie spaliny
zamiast jechać poza miasto i pojeździć wśród zieleni to czy  jakakolwiek  rozmowa  z kimś takim ma jakikolwiek sens?
Tak więc dyskusja z pewnymi osobami jest jak taplanie się ze świnią w błocie, po chwili człowiek zauważa że świni się to podoba :blink:
A wystarczy tylko trochę  pomyśleć nie tylko o sobie ale i o innych uczestnikach ruchu drogowego :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.