Skocz do zawartości

Korzystanie ze ścieżek rowerowych


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Takie stawianie sprawy to też absurd. Co za różnica kierowcy itd. Właśnie. A co za różnica rowerzyście? Po prostu niektórzy przez przejścia przejeżdżają "na pełnej". Plus formalnie - rower jest pojazdem, a pojazdem nie jeździ się wzdłuż po przejściu dla pieszych. Więc nawet nie chodzi o kierowców ale o pieszych. Zafiksowanie się na konflikt kierowcy -rowerzyści jest już jakieś chore.  
Tu oczywiście wyjątkowi d... e, ale proszę, pierwszy przykład
Rowerzysta potrącił na pasach 86-latkę i odjechał. Kobieta zmarła - Polsat News
Dodam, że jako pracodawca płaciłem już z własnych środków chorobowe, bo pracownik dochodził do siebie po chamskim najechaniu przez rowerzystę (który n.b. uciekł - czyli n.n.), ale najlepiej z góry powiedzieć, że rowerzystom wszystko wolno, przecież sa nieszkodliwi, nawet, kiedy łamią zasady, bo co tam może się stać, przecież wszystkim wszystko jedno.  
Zasady są dla wszystkich, więc kiedy jeżdzę rowerem, zsiadam i przeprowadzam, i nie zauważyłem, żeby przy okazji korona mi z głowy spadła.

Nikt normalny nie przejedzie rowerem przez pasy jeżeli zagraża pieszym, nikt nie będzie rozpychał się z samochodem … to są skrajnie patologiczne przypadki.

Natomiast nigdy nie przyszło by mi do głowy żeby obtrąbić rowerzystę, bo nie zauważył ścieżki, a ja jestem lakalesem i wiem, że gdzieś tam jest. Nigdy bym też nie pouczał przejeżdżającego przez puste pasy bo po co ma schodzić z rower?!

Ale to może mój problem, ja też nie pouczam sąsiadów biesiadujących do rana. Zwijam się rano i jadę dalej, taką mam naturę szkoda mi krótkiego urlopu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, witus napisał:


Nikt normalny nie przejedzie rowerem przez pasy jeżeli zagraża pieszym, nikt nie będzie rozpychał się z samochodem … to są skrajnie patologiczne przypadki.
 

O zgadzam się z pierwszą częścią wypowiedzi normalny uczestnik ruchu tak nie zrobi, ale nie są to skrajne czy rzadkie tylko częste przypadki dlatego ci rowerzyści mają przezwisko " Pedalarze" coś jak motocykliści " Dawcy" jedni i drudzy zapracowali na to, chociaż wiadomo że nie każdy na to zasługuje, ale cierpią wszyscy. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Cezarr napisał:

O zgadzam się z pierwszą częścią wypowiedzi normalny uczestnik ruchu tak nie zrobi, ale nie są to skrajne czy rzadkie tylko częste przypadki dlatego ci rowerzyści mają przezwisko " Pedalarze" coś jak motocykliści " Dawcy" jedni i drudzy zapracowali na to, chociaż wiadomo że nie każdy na to zasługuje, ale cierpią wszyscy. ???

To jakie przeziwsko powinni mieć kierowcy samochodów? Przecież to w końcu samochodziarze dzień w dzień popełniają masę wykroczeń ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezarr napisał:

O zgadzam się z pierwszą częścią wypowiedzi normalny uczestnik ruchu tak nie zrobi, ale nie są to skrajne czy rzadkie tylko częste przypadki dlatego ci rowerzyści mają przezwisko " Pedalarze" coś jak motocykliści " Dawcy" jedni i drudzy zapracowali na to, chociaż wiadomo że nie każdy na to zasługuje, ale cierpią wszyscy. ???

O w mordę - czyli nie dość, że jestem blee bo przesiadłem się na kampera, to jeszcze jestem jednocześnie "dawcą pedalarzem"...

Idę się napić...

Nikt mnie tu nie lubi...

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jacek00 napisał:

To jakie przeziwsko powinni mieć kierowcy samochodów? Przecież to w końcu samochodziarze dzień w dzień popełniają masę wykroczeń ;) 

Jacku tylko weź pod uwagę że kierowca jest na drogach identyfikowalny, a rowerzyści czują się bezkarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Commander napisał:

Jacku tylko weź pod uwagę że kierowca jest na drogach identyfikowalny, a rowerzyści czują się bezkarni.

I przede wszystkim ubezpieczony, a jak rowerzysta uszkodzi Ci samochód to nos do ula. Pal licho, jak Ci uszkodzi samochód rowerem, ale jak przez niego skasujesz sobie samochód o coś twardszego to już gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał:

O w mordę - czyli nie dość, że jestem blee bo przesiadłem się na kampera, to jeszcze jestem jednocześnie "dawcą pedalarzem"...

Idę się napić...

Nikt mnie tu nie lubi...

???

Ja też jeżdżę wszystkim, bo mam wszystkie kategorie, ba mam nawet rower ?  ale staram się aby mnie tak na drodze nie przezywali ???

A tak na serio czy aby czasami te przezwiska nie są słuszne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Commander napisał:

Jacku tylko weź pod uwagę że kierowca jest na drogach identyfikowalny, a rowerzyści czują się bezkarni.

Mocno na wyrost. Sam jeżdżę rowerem, bo zwyczajnie lubię. Ani się nie czuję bezkarny, ani nie uważam się za debila. Zwyczajnie staram się przestrzegać przepisów, jeżdżę też sporo po ulicach itd. 

3 godziny temu, Zulos napisał:

I przede wszystkim ubezpieczony, a jak rowerzysta uszkodzi Ci samochód to nos do ula. Pal licho, jak Ci uszkodzi samochód rowerem, ale jak przez niego skasujesz sobie samochód o coś twardszego to już gorzej...

Takie mamy prawo. Piesi, którzy są takimi samymi uczestnikami ruchu też nie są ubezpeczeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oc na rower, ale nieobowiązkowe i mało popularne, przez co drogie. Nawet kiedyś próbowałem wykupić, ale to nie było tak łatwe jak przeklikanie OC/AC auta i się poddałem przy którejś tam stronie formularza. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacek00 napisał:

Takie mamy prawo. Piesi, którzy są takimi samymi uczestnikami ruchu też nie są ubezpeczeni. 

Dokladnie, jakos nie slyszy sie o ofiarach w kierowcach samochodow z powodow bledu pieszych, natomiast jesli chodzi o pieszych to stanowia 30% ofiar wypadkow. I pewnie duza czesc to neistety spowodowana jest bledami kierowcow. Na przykladowej "wadze" mamy zdrowie/zycie pieszych czy tez rowerzystow a po drugiej stronie uszkodanie auta. Jak dla mnie kompletnie niewspolmierne porownanie i troche go nie rozumiem. Jakos na przestrzeni lat duzo wiecej spotkalem sie ze zlym zachowaniem kierowcow w stosunku do mnie rowerzysty, niz ze strony rowerzysty bedac kierowca auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oc na rower, ale nieobowiązkowe i mało popularne, przez co drogie. Nawet kiedyś próbowałem wykupić, ale to nie było tak łatwe jak przeklikanie OC/AC auta i się poddałem przy którejś tam stronie formularza.

Przy ubezpieczeniu mieszkania mam OC na takie przypadki, powinno zadziałać jak uszkodzę samochód rowerem. Ale nie sprawdzałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wiosna przyszła i problem znowu ten sam :pad: mnie już nie chodzi o to aby korzystać ze ścieżek rowerowych bo w tym przypadku ona jest ale faktycznie jakieś na sztukę, ale o to aby Ci profesjonaliści jechali jeden za drugim, tak abym mógł ich autobusem bezpiecznie wyprzedzić bo tutaj przez kilometr lub dwa muszę jechać za stadem baranów którzy myślą że są na wyścigu pokoju. Ja wiem że trenują ale mogli by pomyśleć o innych bo ja akurat jest w pracy i nie mam czasu na takie wycieczki bo mam wyznaczony czas przejazdu, nie dość że są korki, światła itd. to jeszcze profesjonaliści że nie napiszę już inaczej :zly:. Nie zmienię zdania że jednak obcisły strój powoduje u niektórych niedotlenienie mózgu i całkowite wyłączenie logicznego myślenia, dla mnie jest to poprostu zwykłe chamstwo i buractwo. :fuck:

IMG_20220418_200313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.