Skocz do zawartości

DMC 1300, czy jestem skazany na przyczepę max 420?


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, lbuster napisał:

No ale skoro ma już Kijankę to ... to już nie jest takie proste. Wiele osób by chciało mieć taką kijankę i większą przyczepę ;) I tak jak większość osób tutaj pisała - B+E i Viatoll to pikuś, choć sam jak na razie tego unikam :piaskownica:

Viatoll to grosze. Mnie przez miesiąc jeżdzenia wyszło chyba 30 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jasne, że w zastępczym nie bedzie haka, pisałem to w aspekcie tego, że i tak będę miał czym po prostu jeździć. Żona ma prawko i ma też auto, więc spokojnie, nie chcę budować floty pod domem ;)

Żona dobrze wie, co zabrać, teraz jesteśmy na kempingu w Chorwacji z wielkim namiotem i wielkim przedsionkiem, pompowanymi materacami, dywanem do namiotu, składanymi szafkami, stołem, krzesłami, 2 płytami indukcyjnymi, garami, składanym czajnikiem, 30L lodówką kompresorową (która robi za zamrażarkę). Jedzenie porcjowane, spakowane hermetycznie, próżniowo, żeby było świeże i żeby się więcej zmieściło. Mnóstwo wody i soków itp. Do tego cały sprzęt na wodę itp gadżety i zmieściło się w Toyocie z boxem na dachu (460L). I tak sobie chodzę po tym kempingu i dochodzę do wniosku, że tym bardziej tak chcę :)

Weinsberg 390PUH jest wyższy, wg specyfikacji ma 270cm wysokości (pewnie właśnie z uwagi na to łóżko).

Co do Knaussa, to źle napisałem. Wg mnie idealny układ, to nie 500QDK, tylko 500KD (właśnie z osobnym prysznicem).

5 godzin temu, lbuster napisał:

No ale skoro ma już Kijankę to ... to już nie jest takie proste. Wiele osób by chciało mieć taką kijankę i większą przyczepę

Dlatego uprzedzałem, że moja sytuacja jest nietypowa ;)

Edytowane przez marian36 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marian36 napisał:

Weinsberg 390PUH jest wyższy, wg specyfikacji ma 270cm wysokości (pewnie właśnie z uwagi na to łóżko).

Faktycznie jest 10 cm wyższa. Ciekawe bo wchodząc do takich nigdy nie zwróciłem uwagi, że są ciut wyższe. Tak czy inaczej nadal uważam, że to przyczepa dla 2 osób, a nie dla rodziny z dzieckiem. 

18 minut temu, marian36 napisał:

Co do Knaussa, to źle napisałem. Wg mnie idealny układ, to nie 500QDK, tylko 500KD (właśnie z osobnym prysznicem).

500 QDK to Sudwind. Ale jak pisałem, zapomnij o 500 KD do 1300 kg. Znaczy na papierze on tyle ma, ale ma wtedy zerową ładowność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.