Skocz do zawartości

DMC 1300, czy jestem skazany na przyczepę max 420?


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

 

11 godzin temu, marian36 napisał:
Oczywiście to w aspekcie Toyoty. 

 

I o to się rozchodzi. To auto, realna waga, ten silnik (115 KM i tylko 185Nm) to imo za mało do komfortowego podróżowania z budą o realnej masie 1300 kg. Zresztą sam sobie przeanalizuj na towar.info

 

11 godzin temu, marian36 napisał:
A czy ktoś sprawdzał temat klimatyzacji? Jakaś inną w zamian za sufitową? Może tu jeszcze jest coś potencjalnie do ugrania?

 

Nic nie ugrasz. Dachowy Dometic Freshjet 1700 to będzie i najlższejsze w swojej klasie i najbardziej optymalne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, jacek00 napisał:


Nic nie ugrasz. Dachowy Dometic Freshjet 1700 to będzie i najlższejsze w swojej klasie i najbardziej optymalne rozwiązanie.

 

 

Można jeszcze na Obelinku kupić taką przewieszaną przez okno i wozić ją w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprowadzenie mnie na ziemię, liczyłem po cichu, że wynik tej dyskusji będzie bardziej po mojej myśli, ale najwyraźniej za wiele oczekiwałem i nie da się aż tak nagiąć rzeczywistości. W sumie, to chyba lepiej teraz, niż po tych wszystkich opisanych akcjach ;)

Tak już całkiem poza konkursem - dziś, to 115km, to za mało, a 30 lat temu ludzie maluchem mającym 24km (i to tylko w katalogu) ciągnęli Niewiadówki, z boxem na dachu w 6 osób w środku do Grecji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze na Obelinku kupić taką przewieszaną przez okno i wozić ją w samochodzie.
Pewnie, ale dla mnie to mija się z celem. Nie dość że wozimy kłócą który zajmuje miejsce to jeszcze potem tego kloca trzeba zawiesić i ten kloc zajmuje miejsce w budzie.

Klima to przede wszystkim wygoda. Włączasz kiedy potrzebujesz, i używasz. Dwa że ja klimy używam niemal cały sezon. W lato chłodzi, w chłodne dni grzeje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Walt napisał:

Można jeszcze na Obelinku kupić taką przewieszaną przez okno i wozić ją w samochodzie

Tak, widziałem ją, tylko pytanie czy ktoś jej używał, żeby móc się wypowiedzieć, czy ona daje w ogóle radę? Czy otwarte (lekko) okno nie wpuszcza za dużo ciepłego powietrza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprowadzenie mnie na ziemię, liczyłem po cichu, że wynik tej dyskusji będzie bardziej po mojej myśli, ale najwyraźniej za wiele oczekiwałem i nie da się aż tak nagiąć rzeczywistości. W sumie, to chyba lepiej teraz, niż po tych wszystkich opisanych akcjach
Tak już całkiem poza konkursem - dziś, to 115km, to za mało, a 30 lat temu ludzie maluchem mającym 24km (i to tylko w katalogu) ciągnęli Niewiadówki, z boxem na dachu w 6 osób w środku do Grecji
To nie chodzi o to, że za mało. Chodzi o jakiś komfort podróżowania. O ile to auto śmiało sobie poradzi na prostych odcinkach to w górach może być już się pocić. Oczywiście że się da dojechać, ale będzie głośno i niekoniecznie komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marian36 napisał:

Tak, widziałem ją, tylko pytanie czy ktoś jej używał, żeby móc się wypowiedzieć, czy ona daje w ogóle radę? Czy otwarte (lekko) okno nie wpuszcza za dużo ciepłego powietrza itp.

Ktoś na forum się wypowiadał, poszperaj.

@jacek00 mówimy o oszczedności kilogramów, a zatem sztuce kompromisu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie, czy jesteś pewny, że w tej robocie będziesz pracować min. 2-3 lata? Pytam z prosztej przyczyny - nagimnastykujesz się  żeby maksymalnie odchudzać przyczepę, wybierzesz taką, która nie koniecznie będzie Twoim "iedałem", pozbędziesz się samochodu, który jest bardzo fajnym holownikiem i który dopiero co kupiłeś... wszystkie te zabiegi, żeby się dostosować do służbowego 1.2. I co w sytuacji, jeśli za kilka miesięcy zmienisz robotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pjetko napisał:

To jeszcze jedno pytanie, czy jesteś pewny, że w tej robocie będziesz pracować min. 2-3 lata? Pytam z prosztej przyczyny - nagimnastykujesz się  żeby maksymalnie odchudzać przyczepę, wybierzesz taką, która nie koniecznie będzie Twoim "iedałem", pozbędziesz się samochodu, który jest bardzo fajnym holownikiem i który dopiero co kupiłeś... wszystkie te zabiegi, żeby się dostosować do służbowego 1.2. I co w sytuacji, jeśli za kilka miesięcy zmienisz robotę?

No to jest bardzo dobre pytanie... na które jednak nie ma odpowiedzi. Ceny samochodów tak poszły do góry, że teraz identyczne Sorento, to co najmniej 20k więcej do wydania plus 10 miesięcy czekania (to tak na wypadek, gdybym wpadł na pomysł kupienia takiego samego w przypadku zmiany roboty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marian36 napisał:

Tak, widziałem ją, tylko pytanie czy ktoś jej używał, żeby móc się wypowiedzieć, czy ona daje w ogóle radę? Czy otwarte (lekko) okno nie wpuszcza za dużo ciepłego powietrza itp.

Tu masz moje przemyślenia na temat klimy Eurom AC2401- Adria Adora 573PT załogi Mandrola - strona 7 - Nasze pojazdy - Karawaning.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mandrol napisał:
12 godzin temu, marian36 napisał:

Tak, widziałem ją, tylko pytanie czy ktoś jej używał, żeby móc się wypowiedzieć, czy ona daje w ogóle radę? Czy otwarte (lekko) okno nie wpuszcza za dużo ciepłego powietrza itp.

Tu masz moje przemyślenia na temat klimy Eurom AC2401- Adria Adora 573PT załogi Mandrola - strona 7 - Nasze pojazdy - Karawaning.pl

No tak, wynika z tego, że te 450W jednak nie za bardzo sobie radzą w południowym słońcu. Dodatkowo, jeśli dobrze rozumiem, to ta klimatyzacja nie ma opcji grzania (brak inwertera). Na obelinku już jej nie ma, ale jak była, to widziałem ją za około 3500zł. Biorąc pod uwagę, że chłodzi tak sobie, nie grzeje, zajmuje miejsce "w oknie", to chyba faktycznie lepiej dopłacić do innej (sufitowej? podławkowej?). Poza tym po mojemu, jeśli aby osiągnąć jako takie efekty ona musi chodzić na 100% swoich możliwości, to raczej długo nie pociągnie. Czyli pomysł odpuszczam całkiem, bo widzę, że nie ma wiele sensu. Wielkie dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marian36 napisał:

Tak, to nie mogę, bo do Kia musiałbym już mieć kat E, a Toyota nie ma haka (musiałbym dopiero poprosić o założenie). Jak pod górkę, to na całego ;)

Nie zastanawiaj się, tylko leć i zrób szybko kat.E, wypożycz przyczepę taką z 1400-1500DMC i się przejedź na wycieczkę z rodziną.

W całym tym interesie praktycznie NIC Cie to nie kosztuje (te 1200-1500zł za prawko to są pomijalne grosze w Twoim przypadku). Zobaczysz wtedy czego oczekujesz i czego potrzebujesz. Każdy ma te potrzeby trochę inne. A mając Sorento nowe, holowanie tą Corollą jest całkiem bez sensu i zrozumiesz to po pierwszej wycieczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.