Jump to content
Sign in to follow this  
Socale

Cro, wyspa Vis w planie

Recommended Posts

Socale

Vitaycie. 

Czy gdzieś na forum było pisane coś o tej wyspie ? Proszę o linki jeśli gdzieś w czeluściach są jakieś posty. 

Szczególnie interesuje mnie, czy jest na tej wyspie chociaż jeden kemping/podwórko a'la kemping by wjechać tam kamperem. 

gusia-s

Piękna wyspa ale niestety nie ma na Visie żadnego kempingu. Taki znak wita zjeżdżających z promu 😁

IMG_20210728_230545.thumb.jpg.718a6e038a2ae1e8bc9228a3f07da39f.jpg

W Komižy jest parking, rosną na nim drzewa Rogača (dobra rakija z rogačem) 😁 Jakieś 200m od morza. Różnie bywa, czasem jest płatny a czasem nie. We wrześniu corocznie odbywa się w Komižy festiwal Goulash Disco z muzyką Underground. Wtedy gulaszowcy koczują na tym parkingu różnymi wozami, namiotami itp. Tworzy się tam wtedy takie miasteczko festiwalowe. Jest to miejsce beż żadnej infrastruktury. Nikt gulaszowców nie goni wtedy z parkingu. W pozostałym okresie głównie parkują tam samochody turystów mieszkających w apartamentach gdyż do wielu z nich po prostu nie da się dojechać. Wtedy już kamper może komuś przeszkadzać niestety.

Jest kilka miejsc, na których dałoby się zatrzymać na dziko teoretycznie i nawet blisko plaży ale nie wiadomo czy by lokalsom nie przeszkadzało 😕 ryzykowne.

Z podwórkami też ciężko, ciasno wszędzie. Mogę podpytać jednego rybaka z Komiży czy nie ma jakiegoś znajomego z większym podwórkiem ;)

Kiedy chcesz jechać?

Socale

Nasza Ty encyklopedio...

Dziękuję za post już nie pierwszy raz  🌷 

Nie będę pchał się skoro jest zakaz, nie chcę też nikomu udowadniać "że co, mi nie wolno?"

Nie mam sprecyzowanych planów, przesunąłem jedynie termin i startujemy 21sierpnia gdzieś tam...

gusia-s
1 godzinę temu, Socale napisał:

Nie będę pchał się skoro jest zakaz,

Komiski rybak mówi, że niestety nie jest w stanie polecić nikogo kto miałby możliwość na swoim podwórku przygarnąć kampera gdyż tych podwórek praktycznie nie ma.

Jest na dziko kilka miejsc gdzie teoretycznie kamper wjedzie i się zmieści bez problemu ale chyba nie o to chodzi żeby stać niepewnie przyczajonym gdzieś w krzakach tym bardziej, że pewnie zechcecie popływać pontonem. Trochę strach wtedy zostawić w takim miejscu pojazd w samopas. Problemem jest też woda i zrzut ścieków, m.in. z tego też powodu nie ma kempingu. Na wyspie jest tylko 1 ujęcie wody, zaopatrujące wszystkie miejscowości, woda jest więc dobrem luksusowym. Nie ma kraników, fontann ogólnodostępnych. Wodę należałoby kupować w sklepie. 

2-3 dni da się tak przekoczować objeżdżając wyspę. Jest na niej sporo obiektów wojskowych, stanowiska armatnie, schrony dla łodzi, dla miłośników to nie lada gratka :)

DSCN8175.thumb.jpg.4b5193bf4cd240ae6d63ea7fa9ea682a.jpg

IMG_20170918_161917.thumb.jpg.0dae194aafb3d3cc58f40a63557e8b68.jpg

Na urlop stacjonarny to tylko apartmani niestety :( albo jachcik ;) choć ceny cumowania czy to na bojkach czy w porcie/marinie bolą. Tak właśnie udało mi się liznąć Visu.

IMG_20170918_193118.thumb.jpg.0ab85519071575966e244c16e8da77fd.jpg

Choć powrót z niego był nieco ekstremalny 😱 to zdążyliśmy dobić bezpiecznie do Palmiżany 😁

IMG_20170919_141420.thumb.jpg.e98258c8c98867f2884db0ad45d32642.jpg

Socale
12 godzin temu, gusia-s napisał:

Problemem jest też woda i zrzut ścieków, m.in. z tego też powodu nie ma kempingu. Na wyspie jest tylko 1 ujęcie wody, zaopatrujące wszystkie miejscowości, woda jest więc dobrem luksusowym.

Ah... to by mnie kręciło. 

Brak prądu i zasięgu GSM również :) Ale to mnie, samego a sam nie będę :)

Trochę daleko by odważyć się opłynąć wyspę moim okrętem i wpłynąć w schrony, byłem tam wirtualnie ale to nie to samo. 

Miluśkiego piątunia Gusiu :drink: