Skocz do zawartości

Atak na wschodnią flankę Krakowa


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Wszystkie gwiazdy na niebie mówią, że ponownie będziemy atakować Kraków i przedpola. Tym razem od wschodu a te przedpola będą dość odległe, bo aż do Bieszczad, więc mam nadzieję, że mi wybaczycie ;) 

Tak więc serdecznie zapraszam na mój urlop, mam nadzieję, że się z niektórymi osobami spotkam się na żywo m.in. @szary11, @jacek00, @polo63  Jak ktoś jeszcze będzie w tej okolicy, to fajnie by było się poznać.

Mój wstępny, bardzo ogólny plan to Jezioro Rożnowskie (być może Kemping i plaża w Bartkowej ) i być może namiastka Chorwacji

chciałbym wrócić w okolice Czorsztyna i zaliczyć Polanę Sosny oraz Cypel lub też tylko jedno pole OSP Sromowce Niżne (w alternatywie jest Łowisko Pstrąga i Pole Namiotowe - STAWY) by zaliczyć fajny odcinek Velo Dunajec oraz zjeść zachwalaną przez @vrs pizzę :) 

image.thumb.png.60493ccf4fd3a82eb8169c126efe0851.png 

 

Najważniejszy punkt, do którego nigdy nie dotarłem to Solina i rozważam albo Camping Jawor albo Cypel Polańczyk i/lub Centrum Wypoczynkowe Wyspa Energetyk

Pomiędzy jest też Rumcajsówka , Aquavelo i prawdopodobnie milion innych fajnych miejsc, o których nie wiem lub nie pamiętam, że tam są, więc ponownie 2 tygodnie to będzie tylko liźniecie tej okolicy ;) 

W planie krótkie, rodzinne trasy rowerowe, być może zaliczymy jakiś szczyt :D Oczywiście będę wdzięczny za doping i porady. Pogoda zapowiada się trochę chłodniejsza, więc może damy radę coś zaliczyć. Aktualna pogoda to "tragedia" :zly: na rowery i spacerki w górkach :( 

Do zobaczyska :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie jesteśmy w Solinie na Campingu Jawor. Bardzo fajnie tu jest, ale jutro się zbieramy dalej. Na cyplu chyba nie ma żadnego kempingu, przynajmniej nie widziałem. Prócz wyspy Energetyk masz jeszcze kemping zjawa.

 

My jutro ruszamy powoli w Kierunku Krakowa. Zastanawiam się czy jutro nie dojechać do Krosna na Camper Park Bursaki.

 

Potem może do Plaża Kuter Port pod Krakowem, potem chyba do Zakopca.

 

Z jazdą na rowerach tu nad Soliną jest ciężko. Ciągle góra i dół, trzeba mieć dobrą kondycję

 

Dawaj znać gdzie będziecie, może gdzieś zajedziemy

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuter Port Jest świeżutko otwarty! więc sami tam pewnie po wakacjach zajrzymy.

Z miejsc, które można "zaliczyć" aby mieć łatwy dostęp do tras rowerowych ( np.  z Piwnicznej do Krynicy, iktórą tu kiedyś opisywałem ) jest małe pole campingowe w Piwnicznej -  zaleta - to lokalizacja bezpośrednio przy trasie rowerowej, blisko centrum mistaeczka. A wada to ciężki dość wjazd z przyczepą z głównej drogi - ale i tak lepszy niż w Majdanie Sopockim @lbuster:):) no i niestety za płotem jeżdżą pociągi...

Ale bardziej od wschodu w Jurkowie ( trasa Brzesko- Nowy Sącz ) jest jeszcze wspomniane przez Ciebie wielkie kąpielisko  tzw.  Chorwacja ( w weekendy czasem ciężko nawet tam wjechać, ale w dni powszednie może być tam spokój) i można zatrzymać się choćby przelotowo. Są miejsca na kampery i przyczepy oraz knajpa i dobrze zorganizowana plaża. '

Jeśli chcecie to jest również normalna możliwość zatrzymania się z przyczepą na Łowisku niedaleko Campingu Frydman. Jadąc od Niedzicy tuż przed Campingiem Lęg jest asfaltowa  droga w lewo ( stoją szyldy Kruszgeo i Łowisko - Grill). Trzeba co prawda przejechać przez żwirownie, ale nie zniechęcajcie się - bo dosłownie 300 metrów dalej za małym sosnowym laskie,m jest już zielono, a widok na szczyty Tatr może się podobać.  Miejsca są wyposażone w podłączenie do 230 V i toalety ( chyba nie ma pryszniców) No i oczywiście smażalnia ryb ze stawów. Można też połowić samemu. Byliśmy tam w ostatni weekend na spacerku. Można zapłacić 100 PLN i w tej cenie jest postój i łowienie ryb jeśli ktoś ma na to ochotę.  Stamtąd można wyruszyć na przełom Boałki albo w odrotną stronę - ale te tras już znacie!

 

 

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jutro lub w poniedziałek skończymy przygodę z Naszą doliną i jej okolicznymi atrakcjami. Baza wypadową świetna ? Sam kemping również ma co trzeba.

I teraz tylko mamy dylemat gdzie dalej. Kuter Port, Łęg, czy Osiek? A może jeszcze coś wpadnie w oko. Rano przy kawie pewnie zdecydujemy.

Rowery nie ruszone, wyjątkowo na tym urlopie, za to dziennie po 10km pieszo było chodzone. Starszy syn dzielnie maszeruje, młodszy też, ale... na rękach ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, dzięki za info :dzieki:

My wczoraj po drodze na południe na zaproszenie @polo63 zatrzymaliśmy się na spocie Hymerów na kempingu Łoś nad zalewem  Sulejowskim.

20210718_111809.thumb.jpg.85fc6273fd05cb958db6ecd0bfd0f8ea.jpg

Jutro lecimy dalej, może ten Kuter Port? @szary11 juz zdecydowaliście? @jacek00 a Wy gdzie wylądowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, dzięki za info :dzieki:
My wczoraj po drodze na południe na zaproszenie [mention=13304]polo63[/mention] zatrzymaliśmy się na spocie Hymerów na kempingu Łoś nad zalewem  Sulejowskim.
20210718_111809.thumb.jpg.85fc6273fd05cb958db6ecd0bfd0f8ea.jpg
Jutro lecimy dalej, może ten Kuter Port? [mention=8]szary11[/mention] juz zdecydowaliście? [mention=19021]jacek00[/mention] a Wy gdzie wylądowaliście?
My jesteśmy do jutra w Krośnie. Są baseny więc nic więcej nam nie potrzeba

802133063d5a8aa74c0ba4d4022f9944.jpg
My jutro lub w poniedziałek skończymy przygodę z Naszą doliną i jej okolicznymi atrakcjami. Baza wypadową świetna Sam kemping również ma co trzeba.
I teraz tylko mamy dylemat gdzie dalej. Kuter Port, Łęg, czy Osiek? A może jeszcze coś wpadnie w oko. Rano przy kawie pewnie zdecydujemy.
Rowery nie ruszone, wyjątkowo na tym urlopie, za to dziennie po 10km pieszo było chodzone. Starszy syn dzielnie maszeruje, młodszy też, ale... na rękach  
 
 
Jak pogoda w okolicy? Burze i deszcze doskwierały czy spokojnie było?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jacek00 napisał:

My jesteśmy do jutra w Krośnie.

A jutro gdzie lecicie? Bliżej Krakowa?

U nas w oddali było widać pioruny, ale nawet grzmotów nie było słychać, więc nawet markizy nie zwijałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jutro gdzie lecicie? Bliżej Krakowa?
U nas w oddali było widać pioruny, ale nawet grzmotów nie było słychać, więc nawet markizy nie zwijałem 
Chyba na Kuter Port albo może do Zakopca. Zobaczymy jak z pogodą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:
21 minut temu, lbuster napisał:
A jutro gdzie lecicie? Bliżej Krakowa?
U nas w oddali było widać pioruny, ale nawet grzmotów nie było słychać, więc nawet markizy nie zwijałem emoji6.png

Chyba na Kuter Port albo może do Zakopca. Zobaczymy jak z pogodą

No to dawajcie na Kuter Port, to się w końcu spotkamy a może i Szary dołączy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:



802133063d5a8aa74c0ba4d4022f9944.jpgJak pogoda w okolicy? Burze i deszcze doskwierały czy spokojnie było?

Burze co raz nieco doskwierają. Choć dość szczęśliwie nam nie przeszkodziły zbytnio w zwiedzaniu.

Dziś alert też dostaliśmy, chmury krążą ciężkie więc pogoda pewną nie jest.

My jeszcze nie zdecydowaliśmy o następnej  miejscówce. Analizujemy atrakcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lbuster napisał:

....

U nas w oddali było widać pioruny, ale nawet grzmotów nie było słychać, więc nawet markizy nie zwijałem ?

Jako jedyny?, fajnie że zawitaliście, miło było Was zobaczyć, pozdrawiam życząc pogody na trasie (która nam się rozminęła) z okolic m.Włocławek?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się AdamH dziś przypomniał nam o sobie, to po burzy mózgów i propozycji padło na Polanę sosny w Nidzicy, na której właśnie się rozstawiliśmy ? Dzięki @AdamH za podpowiedzi ??? Pierwsze wrażenia wbiły dzieciaki w foteliki ??? Nas też ?

Wieliczkę chwilowo odpuszczamy, będziemy zwiedzać tu, plus Zakopane samochodem. Chociaż nie wykluczam przejazdu z kempingiem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.