Jump to content
Honzik07

Volvo XC 60 jako holownik

Recommended Posts

KlAn
W dniu 27.07.2021 o 20:58, maciejek34 napisał:
W dniu 27.07.2021 o 19:18, KlAn napisał:
A jak to się robi? Bo w Twoim  wcześniejszym poście myślałem, że rotacyjna to to samo co dynamiczna.

Zlewasz dołem z miski, wlewasz tyle samo, potem gdzies na powrocie oleju do skrzyni ( u mnie to był powrót z chłodnicy ) zlewasz po dwa litry oleju ( odpalasz silnik, zlewasz dwa litry, wyłączasz silnik ), dolewasz dwa litry świeżego oleju, i tak do momentu kiedy na powrocie będziesz miał świeży olej, robiłem tak raz i metoda skuteczna i w miarę prosta, trzeba przygotować odpowiedni zapas oleju

Cześć. Dzięki.

U mnie po awarii, wymieniłem skrzynie na używaną i cały olej był zlany a  skrzynia, konwerter i chłodnica przepłukane.

Pierwsza wymiana statyczna była po roku i  przebiegu max 15 kkm i tak co roku już 3 razy.

Zalety jak dla mnie to...

- regularna kontrola i możliwość zareagowania w porę, zobaczenie opiłków na korku nie uchroni mnie przed awarią, ale przed planowaniem wyprawy na Nordkapp już tak.

- wymieniając statycznie raz do roku mam praktycznie cały czas w miarę świeży olej.

- koszt. Robię to sam więc w porównaniu do np. wymiany dynamicznej w warsztacie tu w Norwegii różnica jest kolosalna.

Przy okazji serwisu olejowego jest to 10 min roboty ekstra i 500 Nok za olej vs 7000-8000 Nok i dzień bez auta w warsztacie.

15 godzin temu, maciejek34 napisał:

Dynamiczna najlepsza

Tak, wykonana w specjalistycznym warsztacie i przez osobę potrafiącą ocenić to co ze skrzyni wylatuje.

Jest też co najmniej 2 razy droższa, dla osoby zlecającej wymiany. A wątpię czy daje w zamian 2 razy więcej korzyści 

Dobrze wykonana, w stosunku do wymiany statycznej powoduje ok. 3 razy większe zużycie nowego oleju, przez co dystrybutorom oleju opłaca się stawiać maszyny w punktach tzw. szybkich serwisów, a tam zazwyczaj za wymianę nie odpowiada doświadczony mechanik, a często słabo opłacany  ,, wymieniacz,, któremu nie bardzo zależy na dobrej jakości usługi.

I w końcu jest to też, jak to ktoś wcześniej wspomniał bełtanie nowego oleju ze starym.