Skocz do zawartości

KAMPANIA


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi za mną wyjazd do Kampanii i może Kalabrii. Wstępnie wybrałem kempingi: Baja Domizia Camping Village, Camping Athena oraz Zeus przelotowo na Pompeje. Na powrocie chciałbym jeszcze zahaczyć o Gran Sasso. Będzie to mój 5 wyjazd do Italii. Zaliczona Toskania, Liguria,  Rzym, całe Adriatyckie wybrzeże, obcas i podeszwa buta. Do Kampanii i Kalabrii jednak nigdy jeszcze nie dotarłem. Gdyby ktoś miał jakieś info. o kampingach lub coś jeszcze mógł polecić to byłoby miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Baia Domizia byłem z 10 lat temu. Bardzo dobrze wspominam ten kemping. Dużo zadbanej zieleni, dużo cienia, ogólnie fajny teren i bardzo czysto pomimo, że w tamtym czasie wystarczyło wyjechać do najbliższej miejscowości żeby poczuć się jak na śmietniku. Plaża z szarawym piaskiem, ciekawy trawiasty taras do opalania powyżej poziomu plaży, na basenach wymagane czepki. W okolicach Rzymu staliśmy na kempingu I Pini. Mały, w spokojnej okolicy, ale również bardzo dobrze prowadzony. Codziennie za niewielką opłatą można było zabrać się podstawionym busikiem na zwiedzanie stolicy. 

Edytowane przez SingSing74 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam, to byliśmy tam 5 dni. W tym czasie zrobiliśmy sobie 2 wycieczki. Pierwsza to Wezuwiusz i Pompeje, a druga Sorrento, a stamtąd promem na Capri. Na Capri warto przyjechać wcześnie, bo ostatni prom odpływał zadziwiająco wcześnie. Nie wiem czy od tego czasu się coś zmieniło, dlatego wcześniej warto to sprawdzić.

Dojazd zajmował trochę czasu, ale byliśmy na motocyklu, więc korki jakby mniej nas dotyczyły nie licząc Neapolu, przez którego przejazd to nie lada wyzwanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A był ktoś może na kampingu Villaggio Nettuno w okolicach Sorrento? To będzie pewnie nasz kamping docelowy, gdzie będziemy chcieli zostać kilka dni. Zastanawia mnie czy warto brać tam ponton i jaki jest tam dojazd i ogólnie warunki. Jeśli ktoś, coś wie to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie kampingu jest info że zapraszają nawet z dużymi przyczepami  i że problemu nie będzie. Sam jestem ciekaw. Na fotkach widać zestawy ale o samym kempingu informacji niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że nie wiem jak to zrobić. Zarówno od strony Sorrento jak i Amalfi masz wszędzie ograniczenia szerokości przy drodze. Ruch jest gigantyczny, cofania na milimetry żeby się minąć solo są bardzo trudne z powodu ilości aut. Nie raz jest tak że trzeba wysiąść z samochodu, podejść do tyłu kilkadziesiąt metrów bo z naprzeciwka jedzie autobus i koniec. Albo się wszyscy cofną albo klops. I tak co kilometr średnio. Przejechanie 90km na półwyspie zajęło nam 6 godzin. Solo, na koniec września. Jak dla mnie wybrzeże Amalfi i w zasadzie cały półwysep - w przyszłości tylko i wyłącznie od strony wody. Pięknie, klimatycznie ale drogowo absolutny dramat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Myślałem że dobiję tam od strony Sorento ale w takim razie chyba zrezygnuję z tego kempingu i na półwysep pojadę bez ogona na jednodniową wycieczkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakotwicz w Sorento i podjedź. A nuż niewielkim zestawem da się tam jakoś dojechać nie dostając siwych włosów. Tam jest zjawiskowo ale wszystko psuje ogromna ilość ludzi i gigantyczny ruch. Z Pompejów do Sorento jechaliśmy kilka godzin mimo że to mniej niż 30km. Korki na ruszającej się estakadzie gdzie widzisz że nie ma co drugiej śruby i w tunelu pełnym śmieci przy + 35 to nic przyjemnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmienia to moje wyobrażenie. Myślę, że z Pompejów wcześnie rano podjadę solówką do Sorrento i tam wsiądę na statek do Positano. Do Amalfi podjadę z drugiej strony, będąc na Kempingu Athena w Paestum. Raz jeszcze dzięki za cenne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.