Skocz do zawartości

Zawiasy do sklejki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Może ktoś na grupie będzie wiedział gdzie dostanę zawiasy do sklejki. Wcześniej były zbijane na gwoździe, niestety czas je trochę wysłużył i zniszczył, potrzebuję zamontować nowe. Stare zawiasy miały wymiar łączny 20x20mm, czyli na stronie 10x20mm. Jak na rysunku podglądowym. Nigdzie takich zawiasików nie mogę znaleźć, a bez nich nic dalej nie zrobię.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gregor887 napisał:

Wiem o tym doskonale, ale ktoś to wcześniej tak zamontował (czyt. producent) i do dnia dzisiejszego jakoś to było. Niestety czas i częste otwieranie zrobiły z tych zawiasików miazgę. Ja trochę przebudowałem tą kuchnię, zamiast cieniutkiej sklejki na konstrukcji wsadziłem MDF-a 16mm, co prawdę straciłem kilka kg, za to jest o wiele mocniejsza konstrukcja i więcej "mogę zrobić", natomiast drzwi do szafek zrobiłem z MDF 12mm. Teraz będę to nawiercał i za pomocą wkrętów mocował + klej. 

 

Te zawiasiki też znalazłem, ale nie wiem czy to wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, przemekigabrysia napisał:

Cześć. Może ktoś na grupie będzie wiedział gdzie dostanę zawiasy do sklejki. Wcześniej były zbijane na gwoździe, niestety czas je trochę wysłużył i zniszczył, potrzebuję zamontować nowe. Stare zawiasy miały wymiar łączny 20x20mm, czyli na stronie 10x20mm. Jak na rysunku podglądowym. Nigdzie takich zawiasików nie mogę znaleźć, a bez nich nic dalej nie zrobię.

spacer.png

Poszukaj na stronie RST Roztocze. Mają trochę zawiasków. Może znajdziesz nawet coś lepszego niż producent zakładał.

https://roztocze.eu/pl/produkty/zawiasy-zewnetrzne/

Jak wyżej napisano lepiej jak by odsunąć mocowania od krawędzi sklejki, jeśli się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiaski do szkatułek czy klatek dla ptaków są raczej za słabe

Naprawde nie ma tam miejsca na jakis normalny zawias ?

Wrzuć jakieś foto pomyślimy co tam można pokombinowac

Jeśli miejsce jest aż tak ograniczone

Mały taśmowy i uciąć potrzebna długość

Są też dostępne tworzywowe zawiasy do siedzisk w przyczepach tyle że trzeba by im dorobić otwory bliżej i obciąć nadmiar skrzydła co przy tworzywie nie jest żadnym problemem default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gregor887 napisał:

Czyli masa i bezwładność większa. Nie wróży to dobrze zawiasom.

Niestety nie miałem dostepnego pod ręką innego materiału, a chciałem kuchnie zrobić po swojemu :) O zawiasach pomyślałem dopiero na samym końcu :D 

4 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Zawiaski do szkatułek czy klatek dla ptaków są raczej za słabe

Naprawde nie ma tam miejsca na jakis normalny zawias ?

Wrzuć jakieś foto pomyślimy co tam można pokombinowac

Jeśli miejsce jest aż tak ograniczone

Mały taśmowy i uciąć potrzebna długość

Są też dostępne tworzywowe zawiasy do siedzisk w przyczepach tyle że trzeba by im dorobić otwory bliżej i obciąć nadmiar skrzydła co przy tworzywie nie jest żadnym problemem default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Pomyślę raczej o taśmowym zawiasie, nie są drogie, więc można zaryzykować, a widzę że mają nawet po 10mm szer, będa idealne :) Zdjęcia zrobie po robocie - jak skończe, bo puki co wygląda to tragicznie. Teoretycznie jest miejsce na normalne zawiasy, ale są strasznie ciężkie :D Zbędne kilogramy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem na jednej z aukcji zawiasy 40x20 (łącznie), kupiłem i zamontowałem. Koszt 50 szt to śmieszne 20 zł. Trzymają się dobrze, puki co 1000km zrobiłem i brak jakiś luzów na drzwiach szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.