Skocz do zawartości

Lodówka Elektrolux -Adria z 2000r

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na wyjeździe i mam problem z lodówką Elektrolux. Nie wiem jaki to dokładnie model. Może będzie jakąś podpowiedzią, ze to przyczepa Adria Unica z 2000 r. Problem polega na tym, że lodówka słabo chłodzi na 230V, mimo, że zamrażarka pracuje prawidłowo -zamraża. Kratki, na zewnątrz przyczepy sa ciepłe, czyli jakby lodówka pracowała normalnie. Na gazie i na 12V chłodzi prawidłowo. Najgorzej jest na 230V. W domu, przed wyjazdem jak podłączyliśmy lodówkę na 230V to działała prawidłowo. Dodam, ze kiedyś już mieliśmy z nią podobny problem, że słabo chłodziła ale po odprawieniu "czarów" w postaci zmian ustawień regulatora na różne stopnie chłodzenia, zaczęła funkcjonować właściwie.

Czy da się coś doraźnie zrobić, poprawić, sprawdzić?

Wielkość napięcia to jedno. Po za tym jakość uszczelki na drzwiach ( może gdzieś nie przylega ).

Dodatkowo przy takich ekstremalnych warunkach temperatury na zewnątrz i częstym otwieraniu może po prostu nie wyrabiać.

Miałem tak w poprzedniej przyczepie. Przy +15 st. na zewnątrz masło mi zamarzało, a przy + 30 potrafiło być ledwo 15 st. w lodówce.

Multimetru niestety nie mam. Nie jest to kwestia uszczelki oraz otwierania drzwi. Dodam nawet, że dzisiaj, po napisaniu postu, zaczęła nawet chłodzić ale niestety znów coś jest gorzej. Zmieniamy ustawienia regulatora i na razie chyba jest tak, że działa +/- w średnim zakresie ustawień działa lepiej niż na maxa

Pewnie padł Ci termostat. Jeśli problem jest tylko na zasilaniu 230V to na niego bym stawiał. Zasilanie 12V oraz gazowe nie posiadają termostatu, mówię tu o modelu lodówki Electrolux RM4230, sądząc po roku produkcji przyczepy to pewnie takową posiadasz.

Jak jest w Twoim przypadku to nie wiadomo, najlepiej posprawdzaj przemierz itd 

Zasilanie 12V lodówki służy raczej do podtrzymania na czas jazdy i to jeszcze pod warunkiem odpowiedniej instalacji 

Dlatego napisałem "modelowo" bo różnie bywa, u mnie była podpięta pod instalację z aku, ale to działanie poprzedniego właściciela, jeszcze podpięta do Miko 120 :) Pięknie się styki potopiły, dobrze ze nic się nie zjarało. 

Trzeba to posprawdzać in situ,  jak faktycznie jest. Myśleć można dużo, ale wszystko zależy od tego co w kablach i osprzęcie namotane. A tym bardziej z aku, żeby nie okazało się że samochód będzie próbował kręcić rozrusznikiem ciągnąc prąd z przyczepy, bo żadna instalka przyczepowa czy wiązka haka tego nie wytrzyma i po prostu się sfajczy (np. razem z cepą). 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)

Nie odłączam Aku na czas holowania bo w jaki sposób ma się Aku podładować skoro odłączone . Mam podłączone tak że prąd w kierunku przyczepy płynie tylko gdy silnik auta pracuje ,a ładowanie aku dodatkowo przez przekaźnik.Po stronie przyczepy na przewodzie ładującym Aku założyłem diodę by nie puszczała prądu w stronę auta , w ten sposób we wtyczce 12S nie ma żadnego prądu ,gdy jest odłączona.