Jump to content
bartd

Włochy - Pra delle torri

Recommended Posts

bartd

Witam

Czy jest ktoś obecnie na tym campingu i może powiedzieć jak sytuacja z wolnymi parcelami?

Jestem na UL i chciałbym dla odmiany zmienić na kilka dni camping.

Share this post


Link to post
Share on other sites
SingSing74

Z info o parcelach niestety nie pomogę, ale opiszę ci spostrzeżenia z moich pobytów na tym kempingu. Oczywiście jest to wszystkomający  kemping z wyższej półki. Świetne baseny, wesołe miasteczko, salon gier z flipperami ;) , czyściutkie sanitariaty, wypielęgnowana zieleń. Pierwsza moja wizyta miała miejsce w 2007 r. i był to mój debiut w ośrodku tego typu, więc po polach namiotowych krajów bloku wschodniego opad szczęki był czymś naturalnym. Wróciłem tam po latach już z nieco większym doświadczeniem. Nadal jest to przybytek niemalże wzorcowy. Jednak będąc tam z wszędzie biegającym trzylatkiem największym problemem okazały się tłumy dzieci pędzących na rowerach, hulajnogach, samochodzikach na pedały bez żadnej kontroli i opamiętania, pomimo że dla rowerów są wytyczone specjalne ścieżki. Również dorośli wieczorem na placu głównym nie mogą się czuć bezpiecznie :))) Oczywiście trochę przesadzam, ale trzeba ciągle uważać, żeby nie zostać najechanym. Drugi minusik należy się za plażę, która jest mało urokliwa. Betonowe schody i piasek w cementowym kolorze. Nie są to duże wady i warto tam pojechać, jednak dobrze jest  wiedzieć również o niedoskonałościach.

Niedaleko UL jest MdV. Jeżeli tam jeszcze nie byłeś, to szczerze polecam. Właśnie pod koniec lipca będę wybierał pomiędzy tymi dwoma kempingami, a rzadko jeżdżę drugi raz w to samo miejsce :)

PS. Jak dziś z wolnymi parcelami na UL?

Share this post


Link to post
Share on other sites
bartd

Dziękuję. Na Pra Delle torri byłem rok temu, na MdV i Lido już po 2 razy. W tym roku byłem na UL i ponieważ na Pra delle torri byla duża kolejka do wjazdu, to finalnie trafiliśmy na San Francesco.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Marcin_G

Od siebie dodam, że PdT ma stosunkowo wąski pas piaszczystej plaży, który w czasie przypływu praktycznie cały znika pod wodą. Jeśli chodzi o baseny to więcej szaleństwa jest na UL. Oba kempingi są na tzw. wypasie, ale szczęka niżej mi opadła na UL. MdV nie znam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
bartd

Pra delle torri i San Francisco to campingi gdzie większością bywalców są Włosi. Campingi te są "głośniejsze", może mniej dopracowane, ale mają swój urok.
Campingi takie jak MdV i Lido gdzie większością są turyści z zachodniej Europy, są bardziej poukładane np. cisza nocna jest bardziej egzekwowana, na plaży są toalety i prysznice (na MdV)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jacekzoo

Popatrzcie jeszcze na spiggia e marec trochę niżej na mapie, ale to mój ulubiony kamp w tej części włoch. Fajny aquapark, wieczorami cisza i spokój, plaża mega szeroka, ładna i piaszczysta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...