Skocz do zawartości

Włochy - Pra delle torri


bartd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest ktoś obecnie na tym campingu i może powiedzieć jak sytuacja z wolnymi parcelami?

Jestem na UL i chciałbym dla odmiany zmienić na kilka dni camping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z info o parcelach niestety nie pomogę, ale opiszę ci spostrzeżenia z moich pobytów na tym kempingu. Oczywiście jest to wszystkomający  kemping z wyższej półki. Świetne baseny, wesołe miasteczko, salon gier z flipperami ;) , czyściutkie sanitariaty, wypielęgnowana zieleń. Pierwsza moja wizyta miała miejsce w 2007 r. i był to mój debiut w ośrodku tego typu, więc po polach namiotowych krajów bloku wschodniego opad szczęki był czymś naturalnym. Wróciłem tam po latach już z nieco większym doświadczeniem. Nadal jest to przybytek niemalże wzorcowy. Jednak będąc tam z wszędzie biegającym trzylatkiem największym problemem okazały się tłumy dzieci pędzących na rowerach, hulajnogach, samochodzikach na pedały bez żadnej kontroli i opamiętania, pomimo że dla rowerów są wytyczone specjalne ścieżki. Również dorośli wieczorem na placu głównym nie mogą się czuć bezpiecznie :))) Oczywiście trochę przesadzam, ale trzeba ciągle uważać, żeby nie zostać najechanym. Drugi minusik należy się za plażę, która jest mało urokliwa. Betonowe schody i piasek w cementowym kolorze. Nie są to duże wady i warto tam pojechać, jednak dobrze jest  wiedzieć również o niedoskonałościach.

Niedaleko UL jest MdV. Jeżeli tam jeszcze nie byłeś, to szczerze polecam. Właśnie pod koniec lipca będę wybierał pomiędzy tymi dwoma kempingami, a rzadko jeżdżę drugi raz w to samo miejsce :)

PS. Jak dziś z wolnymi parcelami na UL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Na Pra Delle torri byłem rok temu, na MdV i Lido już po 2 razy. W tym roku byłem na UL i ponieważ na Pra delle torri byla duża kolejka do wjazdu, to finalnie trafiliśmy na San Francesco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że PdT ma stosunkowo wąski pas piaszczystej plaży, który w czasie przypływu praktycznie cały znika pod wodą. Jeśli chodzi o baseny to więcej szaleństwa jest na UL. Oba kempingi są na tzw. wypasie, ale szczęka niżej mi opadła na UL. MdV nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pra delle torri i San Francisco to campingi gdzie większością bywalców są Włosi. Campingi te są "głośniejsze", może mniej dopracowane, ale mają swój urok.
Campingi takie jak MdV i Lido gdzie większością są turyści z zachodniej Europy, są bardziej poukładane np. cisza nocna jest bardziej egzekwowana, na plaży są toalety i prysznice (na MdV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie jeszcze na spiggia e marec trochę niżej na mapie, ale to mój ulubiony kamp w tej części włoch. Fajny aquapark, wieczorami cisza i spokój, plaża mega szeroka, ładna i piaszczysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.