Skocz do zawartości

Kemping w Warszawie


kapete

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawiak (na dobrowolnym wygnaniu) przeprasza resztę kraju za tak bogaty wybór kempingów, w Stolicy Państwa Europejskiego.

 

1. Europy to bym w to nie mieszał :ok:, "Państwa Europejskiego" jakoś nie potrafię określić emocji jakie daje ten epitet czy co to tam jest :-]. Europa rozsądnie myślącym kojarzy się teraz z biurokracją i dużymi podatkami (a to jest w zasadzie to samo czego 20 lat temu chcieliśmy się pozbyć).

 

2. Kolejna sprawa to Warszawa nie leży nad morzem :ok:, więc wcale nie dziwi mnie ilość i jakość kempingów. Jak ktoś się zatrzymuje na tym kempingu to nie siedzi na nim tylko stoi w warszawkich korkach :ok:.

 

3. Ceny są robione pod "gutentagów" :hmm:

 

4. IMO Warszawa (mimo że warszawiakiem nie jestem) nie ma za co przepraszać. Stolice też by mogli stąd zabrać, a na wiejskiej muzeum otworzyć. Pod muzeum by nie przyjeżdżali zadymy robić i namioty rozbijać :bukiet:.

 

5. Nie lubię tak poważnych tematów (przeprosin) na forum które ma kojarzyć się z wakacjami :bukiet: więc "Warszawa jaka jest taka jest". Tyle :-]

 

Pozdrawiam Wszystkich no i oczywiście zapraszam do Zamku Królewskiego :ok:. Zwiedzanie zamku za free zawsze było w niedziele :ok: i tak jest chyba do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konzio, ja nie bede cukrowal, to nie jest kemping z Top Ten, ale uwazam, ze mozna spokojnie sie na nim zatrzymac jak sie przez Warszawe przejezdza.

Z tymi korkami to nie przesadzaj, czasem sa, czasem nie, to jednak duze miasto jest....

A chcialbys zeby pod samym Palacem to bylo, albo na Starowce? Tez bym chcial, zeby ladniejszy byl, ale przeciez nie dla kempingu tu sie raczej przyjezdza, grilla zrobic sie da, odpoczac po zwiedzanu tez..

Co do cen, to juz zesmy przerabiali temat - albo komus pasuje albo nie, zawsze mozna samym autem przyjechac i do hotelu, mysle ze najtansza dwojka z lazienka bedzie za jakies 2 i pol paki...

 

Ja to polecam rowery zabrac, lubie po moim miescie rowerem jezdzic, choc moze nie wszedzie sa sciezki to spoko mozna....

 

Do Muzeum Powstania Warszawskiego tez bym zachecal jak ktos bedzie czas mial, bo choc przegrane no to moze tak bylo trzeba, sam juz nie wiem, moze lepiej, ze nas to ominelo...

 

Poza tym idzcie, moze akurat bedzie, na Koncert Chopinowski w Lazienkach, super przezycie...

No i oczywiscie na Stare i Nowe Miasto, nad Wisle, zeby zobaczyc panorame Starowki od strony wody, tam sobie mozna posiedziec i pomoczyc nogi w takich fontannach....

Tak jak Tomii napisal, koniecznie Zamek Krolewski i pobyc chwile pod Kolumna Zygmunta, przejsc sie pieknie odnowionym Krakowskim Przedmiesciem, zobaczyc pomnik Mickiewicza, piekny pomnik Ksiecia

Jozefa Poniatowskiego na koniu przed Palacem Prezydenckim, pomnik naszego Kopernika astronoma, wypic zime piwko w ogrodku na Nowym Swiecie....

Jak wiecej czasu, no to mozna jeszcze pojechac do Palacu w Wilanowie, tez fajny i mojego ulubionego

Krola Sobieskiego - co to i walczyc i kochac potrafil...

A pomnik Krola Sobieskiego to znowuz na Agrykoli jest, ulicy takiej z gorki biegnacej- tam na rowerze mozna pojechac...

Pare ciekawych rzeczy jest w tej mojej Warszawie.

 

:bukiet:

 

Jacek.

 

Swietnie i pieknie wyglada Warszawa w filmie "Nie lubie poniedzialkow...", wtedy jeszcze nie bylo reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kempingów w Warszawie nie znam, więc nie powiem, który najlepszy.

Byłam natomiast na kempingu nr 90 WOK przy ulicy Odrębnej 16 (między Wałem Miedzeszyńskim a Traktem Lubelskim - dojechać mozna z obu stron)

 

Cennik jest na ich stronie internetowej:

http://www.campingwok.warszawa.pl

 

Kemping położony jest w dość cichej i spokojnej okolicy, mimo bliskości szlaków komunikacyjnych. Po drugiej stronie ulicy (a raczej uliczki) Odrębnej znajduja się ogródki działkowe, po sąsiedzku jest także ośrodek szkoleniowy z kortami tenisowymi.

Sam kemping jest mały, mieści się w lasku sosnowym. Wokół jest dużo zieleni.

Jest miejsce na grilla, bar, pralnia, placyk zabaw dla dzieci itd.

Do centrum Warszawy można się dostać autobusami miejskimi, rowerem (ścieżka rowerowa wzdłuż Wału miedzeszyńskiego)

 


Brama wjazdowa

post-84818-imported-1f6fcef6-4e6b-4f1d-92b8-296345de0a43_thumb.jpg

 

 

post-84818-imported-2989b3d3-5731-4457-a5c0-97760dfc040d_thumb.jpg

 

 

post-84818-imported-0503a4c3-1233-4214-bbdb-6b19928902b8_thumb.jpg

 

 

post-84818-imported-cf6af483-6b31-47d1-a526-97f46bee2a12_thumb.jpg

 

miejsce do wylewania nieczystości

post-84818-imported-00170570-dfa8-4ab6-8c9f-71e43156763f_thumb.jpg

 

łazienka

post-84818-imported-194deac6-96a2-4bea-9164-3394526342b6_thumb.jpg

 

 

post-84818-imported-1f0f3bc6-6433-4167-837d-7a4910f16536_thumb.jpg

 

plac zabaw

post-84818-imported-b1663277-c719-410e-96ad-40cf6677a383_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warszawa, camping Astur. http://www.astur.pl/main.html?src=http%3A%2F%2Fwww.astur.pl%2F1220.html%3F

trzeba nacisnac na jezyk polski to sie otworzy.

 

Dobra, bylo troche slonca i nie lalo, to zrobilem kilka zdjec.

Na pare dni w Warszawie albo na tranzytowy, kemping jest wg. mnie ok.

Trawa przystrzyzona, w kiblach czysciutko, ciepla woda caly czas bo normalna z sieci miejskiej,

papier jest, skrzynki z pradem w porzo, kosze na smieci sa, recepcja fajna, cisza spokoj.

Bylo z 15 kamperow z Wloch i pare przyczep.

I oczywiscie jak wszedlem z aparatem ( sie najpierw w recepcji spytalem czy moge) bez przyczepy to wszyscy OD RAZU sie zaczeli na mnie gapic, czyli DOBRZE I BEZPIECZNIE JEST.

Ten kemping najpierw jest dlugi i waski, znaczy sie po obu stronach takiej drozki sie stoi a potem sie rozszerza i tam jest kompleks toaletowy z prawej a z lewej sa domki kempingowe i takie polanki male miedzy nimi, to tam tez mozna sie rozstawic. :ok:

 

Tak jakby w centrum miasta a cichutko.

 

Wszystko ogrodzone i daje sie wejsc tylko przy recepcji wiec Pani ma baczenie.

To tyle, jakby wszedzie takie byly w MIASTACH - przypominam, ze prawie centrum, bo jak sie wytezy wzrok to widac godzine na zegarze w Palacu Kultury to by nie bylo zle.

A, i wszystko w cieniu mozna postawic, bo drzewa wielkie sa...

 

Tylko nie przyjezdzajcie w piatek miedzy 15 a 19 bo nowi warszawiacy wtedy na weekend do domu po weki i ziemniory jada i korki sa, znaczy sie kwiat biznesu :ok: . Lepiej troche pozniej, tak o 20, albo w sobote rano.

W ogole najlepiej sie tu jezdzi tak miedzy 11 a 14 a potem po 20...

Recepcja czynna non stop, to i pozniej mozna przyjechac, latarnie sa, to widno jest caly czas.

No, takich ladnych kafelkow jak w Lebie to nie ma, ale za to nie jest to kolchoz wielki i mysle, spoko mozna jechac, to znaczy ja bym spoko jechal i nalepke z naszym logo dalbym.

Tak za jakies 7-8/10 punktow.

Obciachu nie ma, w Berlinie nocowalem na podobnym, ale do centrum trzeba bylo jechac metrem ze 7 przystankow i przy lotnisku byl, a tu - centrum, na piechote do Marszalkowskiej jakies 20 minut i cicho.

Tak, ze polecam choc nie spalem, bo mam za blisko. :ok:

Na zlot tez sie nadaje.

 

Jacek. :ok:

 

PS. Ciekawe, czy Ktos napisze jak bylo?

post-86008-imported-180754fe-bb53-441b-a3ab-642521be5da2_thumb.jpg

post-86008-imported-e2482fbb-222d-4e85-a9e7-16a53795f844_thumb.jpg

post-86008-imported-2e56257e-ecf2-4366-8738-d9e7344854f1_thumb.jpg

post-86008-imported-5f9403b4-87a9-4c18-aafa-be81d2ed6add_thumb.jpg

post-86008-imported-0b69cc8d-3729-45a7-a776-59a42cd114ef_thumb.jpg

post-86008-imported-203312fc-fe66-4ebe-9c45-e9b78b355df8_thumb.jpg

post-86008-imported-914c3759-f2ec-481e-9f6f-0c556b7b252f_thumb.jpg

post-86008-imported-3d46ebe7-2ee2-4e24-bb7f-ef91dbd53265_thumb.jpg

post-86008-imported-049454c8-641f-4c64-a041-c1e98426ae2d_thumb.jpg

post-86008-imported-a237a6e5-5bee-455a-83ab-ab8bb2496c7c_thumb.jpg

post-86008-imported-ccf41c15-99af-4609-afbe-a057b0c69d8e_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
PS. Ciekawe, czy Ktoś napisze jak bylo?

Wróciłem w niedzielę z tego kempingu - i wrażenia dobre. jest to kemping typowo tranzytowy tzn. do zatrzymania się, zwiedzenia Warszawy i pojechania dalej. Osobiście mi się podobało, jest tam wszystko, co do szczęścia potrzeba (prąd, ciepła woda, natryski, ubikacje, WC chemiczne, punk mycia naczyń i miła obsługa) nawet zwierzątka są w postaci jeża, który odwiedzał nas w nocy. Stacjonowałem tam 4 dni i nie żałuję. Dobre jest to, że komunikacją miejską mogłem dojechać wszędzie (prawie) - 5 min do przystanku autobusowego i WKD oraz 10 min do tramwaju na ul. Grójeckiej. Jeśli chodzi o większe zakupy - około 300 m dwa duże centra handlowe - Reduta i Blue City i nie trzeba jechać do centrum. Kończąc, zadowolony byłem z usług kempingowych proponowanych przez Astur i mile zaskoczony, mimo wcześniejszych uprzedzeń - przebiegiem i organizacją ruch w zatłoczonej Warszawie: dziękuję kierowcą za wpuszczanie mnie i mojego zestawu na inny pas ruchu.

Pozdrawiam serdecznie. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, ciesze sie, ze w mojej Warszawie tez mozna sie zatrzymac i sobie pozwiedzac. :ok:

Mam nadzieje, ze za bardzo nie nacukrowalem, ale mysle, ze jest tak jak opisales.

Dziekuje za wrazenia.

 

Pozdro, Jacek.

 

Te jeze to i na Zoliborzu u nas tez sa na podworku czasami, bo to cwane i fajne zwierzatka... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Uwzglednia, jak nacisniesz cennik to po prawej jest taki maly suwak jakby, faktycznie prawie niewidoczny on jest niestety, w kazdym razie zestaw z pradem i dwie dorosle -8 i pol dychy.

 

J.

 

Tylko od razu nie zabijajcie, ze drogo, to prawie centrum miasta jest a jak bylem ogladac, to czysto i cicho. Najtanszy hotel w okolicy - za dwojke jakies 300 i wielkosc walizki...

W centrum Budapesztu kamping dwa razy tyle...

Fakt, Budapeszt jakby fajniejszy, no ale Palacu Kultury nie maja. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek za podpowiedź, suwak jest a i że drogo to fakt. Ale cennik dziwnie skonfigurowany. Np. jaka będzie cena pobytu za 2 dorosłych + 2 prawie dorosłych (17 lat + 14lat) przyczepa, samochód i prąd?

Sorki! Już załapałem! Po prostu dodać 2 x 12 czyli to będzie 109 PLN. Kurcze drogo. Ale temat pt. Warszawa na weekend na kempingu ciągle nam chodzi po głowie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to pojde i sie o wszystko co chcesz zapytam dokladnie, ale jak bylem w zeszlym roku robic rozeznanie, to Pani w recepcji normalna jest i sie na pewno da troche wszystko jakby to powiedziec, no, po ludzku zalatwic normalna rozmowa, szczegolnie, ze jakby mowimy w tym samym jezyku co Pani a nie na przyklad po niemiecku - oni generalnie nastawieni na cudzoziemca sa, to i nie dziwota, ze ceny troche wyzsze ale i tak nijak sie majace do tych w Paryzu czy Berlinie.

 

Jak cos chcesz sie NA PEWNO dowiedziec, to pisz na pw do mnie a pojde i pewnie sie da zalatwic. :)

 

J.

 

To dobre miejsce jest, bo do centrum piechota 10 minut, na Stare Miasto jakies pol godziny, wez rowery jakbys chcial przyjechac, no chyba, ze tramwajem wolisz jezdzic, tez fajnie i w korku jak auto nie stoi, bo autem, to zwiedzac mojego miasta to za bardzo nie polecam, no chyba, ze w nocy, bo niektore miejsca oswietlone fajnie sa, ale na Starowke ani na przepiekne Krakowskie Przedmiescie i tak nie wjedziesz, bo nie wolno autem a rowerem mozna. I w ogole, jakby ktos z Was cos o Mojej Warszawie potrzebowal sie dowiedziec, to piszcie, chetnie opowiem i pomoge, bo to nieprawda, ze tu same chamy i buraki mieszkaja.

Nie same, troche normalnych tez.

 

http://video.google.com/videoplay?docid=7295428576332369653#

albo to

nie tylko ja jestem taki, dzieciaki tez tak czasem maja, na szczescie..Czad...

 

Tu idzcie koniecznie, z kempingu jakies 4 przystanki

http://www.1944.pl/

 

U mnie w domu, na bramie sa caly czas jeszcze slady po kulach, nie dali sie Chłopaki :hop1:

do ostatniego dnia. http://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdza_Zmartwychwstanek

 

Na weekend w spokojnych i fajowych Kielcach bylem. :hop1:

Podobalo mi sie, o Gorach Swietokrzyskich i ich legendach nie mowiac, to na co Ty czekasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.